Pult AVANTIS zvolen pro modernizaci audiosystému divadla Rabenhof

V letošní sezóně si diváci vídeňského divadla Rabenhof budou moci užít modernizovaný audio systém, včetně nového 64-kanálového mixážního pultu Allen & Heath Avantis.

Budova divadla byla postavena ve dvacátých letech minulého století jako montážní hala. V roce 1990 byla přestavěna na divadlo. Již v roce 2008 prošlo divadlo kompletní rekonstrukcí, která budově navrátila původní styl Art deco. Divadlo si získalo pověst rozmanitostí svých produkcí, od současného divadla a muzikálů až po loutkové divadlo a barokní operu. Téměř každý den se zde hraje jiné představení, takže mistr zvuku Josch Russo je zvyklý na rychlou přípravu a vysokou výkonnost hostujících techniků. Když se rozhodovalo jakým novým mixpultem nahradit stávající zastaralý mixpult, byly hlavními kritérii pro výběr nového pultu jeho přehlednost a pohotovost při práci s ním.

rabenhof_crew_prodance

Členové divadelního týmu Daniel Gyolcs, Josch Russo a Markus Freudenthaler s pultem Avantis.

Po několika prezentacích a konzultaci s rakouským distributorem Allen & Heath, společností Atec Pro Audio, byl zakoupen letos v létě nejnovější model Allen & Heath - mixážní pult Avantis. "Avantis je pro naše divadlo ideální z hlediska rozměrů i počtu kanálů" komentuje Josch. "Jeho ovládání je snadné a logické." Avantis má plnou aktualizaci dPack, včetně dynamických ekvalizérů Dyn8 a emulací DEEP processingu Allen & Heath. Manfred Prochazka, výkonný ředitel společnosti ATEC, dodává: „Nástroje pro správu scén Avantis dávají divadelnímu týmu flexibilitu a díky dvěma dotykovým obrazovkám a přehlednému uživatelskému rozhraní se s pultem velmi příjemně pracuje. Kvalita zvuku je úžasná a možnosti routingu a ovládání show umožňují splnit libovolné požadavky na pult pro středně velké produkce.“

rabenhof_prodance_avantis_2

Pódiové audio vstupy a výstupy zajišťuje dálkový expandér GX4816, který spolu s dvěma přenosnými pódiovými boxy DX168 umožňuje Joschovi snadno vytvořit přípojné body na libovolném místě dle potřeby. Dalším doplňkem vyhovujícím technickým nárokům divadelního provozu je 8-faderový dálkový ovladač IP8, který poskytuje jednoduché ovládání v situacích, kdy je nutné svěřit ovládání pultu technicky méně zdatným – například režisérovi během zkoušek pro práci s mikrofony anebo přehrávání připraveného materiálu. V pultu Avantis je vložena karta Dante, která usnadňuje vícestopé nahrávání a integraci s dalším novým zařízením audio systému divadla a to se sadou bezdrátových mikrofonů Shure Axient.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení