Allen&Heath XONE:92 Storm Grey

Kód: 327362G
Značka: Allen&Heath
39 990 Kč / ks 33 049,59 Kč bez DPH
Skladem (9 ks)
Můžeme doručit do:
5.10.2022
legendární analogový DJ mixpult

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zhoršená dostupnost produktů ALLEN & HEATH

 

Allen&Heath XONE:92 • profesionální DJ mixážní pult • 6x duální stereo vstup, 2x mikrofonní vstup • 2x hlavní výstup, výstup pro monitory, výstup pro nahrávání • MIDI výstup • VCA crossfader • 60mm VCA fadery • dualní VC filtr • 4-pásmový EQ • rozměry 358x320x87,6(mm) • hmotnost 6kg

XONE:92 představuje unikátní kombinaci výkonného nástroje pro profesionální DJs a stylového, robustního klubového mixážního pultu. XONE:92 nabízí 6 duálních stereo kanálů, dva mikrofonní vstupy. Celkem tedy nabízí 10 stereo vstupů a dva mikrofonní. Lze připojit až 4 gramofony, CD přehrávače, bicí moduly, samplery a mnohé další. Některé ovládací prvky mixážního pultu vysílají MIDI data a lze je využít pro ovládání externích efektů, samplerů, sequenceru apod. Vysílání hodin MIDI je realizováno funkcí TAP tempo a lze k nim synchronizovat externí zvukové moduly apod.. Pro větší zvukovou kreativitu je použit 4-pásmový EQ Každé pásmo má bezpečné výbuzení pásma až +6dB. Pásma Hi a LO mají nekonečný útlum (funkce "kill") se strmostí 12dB/okt. Střední pásma nabízí útlum -30dB. Stereo kanály používají velmi kvalitní dvou dráhové linearní nebo rotační VCA fadery. Ty ovládají audio signál pomocí stejnosměrného napětí, to znamená že mají mnohem vetší životnost bez negativních vlastností, jako jsou bežné u klasickým potenciometrů při opotřebení. Snadno vyměnitelný VCA crossfader Penny & Giles je ideální pro techniky mixu jako je například scratch apod. Unikátní jsou dva analogové VC Filtry typické pro sérii XONE. Filtry jsou velice podobné těm , které se používaly u starých syntezátorů, ale s výhodami moderní a stabilní technologie. VCF nabízí 3 varianty HP,BP a LP filtr (+ kombinace), na které lze aplikovat LFO pro cyklické změny pro každý filtr a je možné zařadit filtry do série, či je přiřadit crossfaderu. Změny nastavení rezonance mění parametr "Q" nebo ostrost filtru. Každý VCF má tlačítko pro vypnutí/zapnutí.

• 6x duální stereo vstup, 2x mikrofonní
• RIAA předzesilovače pro 4 gramofony
• Dvou-barevná indikace vybraného vstupu
• 2x stereo AUX send s přepínačem pre/post
• 4-pásmový EQ
• MIDI výstup z VCF 1+2, crossfaderu, LFO 2(Midi clock), tlačítko start/stop
• Velké podsvětlené spínače CUE
• 9-ti segmentové tříbarevné LED indikátory urovní signálu na každem kanále
• 60mm VCA fadery
• Aktivní VCA crossfader Penny & Giles
• Ovládání poměru Cue/Mix
• Dva nezávislé hlavní výstupy s ovládáním úrovně
• Duální anologové stereo VC filtry se třemi módy, ovládáním frekvence, rezonance a LFO
• Sluchátkový výstup s automatickým příposlechem ( + split a odposlechem AUX 1,2)
• 9-ti segmentový tříbarevný LED indikátor urovně signálu hlavního výstupu
• Symetrický XLR stereo výstup (+4dBu) - Mix 1
• Samostatný symetrický linkový stereo výstup Mix 2
• Vystup pro nahrávání(Pre-Fade)
• Rozměry 358x320x87,6(mm)
• Hmotnost 6kg

Doplňkové parametry

Kategorie: Mixážní pulty pro DJ
Záruka: 24
Hmotnost: 6 kg
Booth výstupy: 1x (TRS)
BPM counter: ne
crossfader: vyměnitelný, nastavitelný, VCA
EQ: 4 pásma
externí FX smyčka: ano
fadery: vyměnitelné, VCA
Headphones výstupy: 2x (TRS)
hmotnost: 6
interní FX: ano
kanály: 6x stereo
Line vstupy: 4x (RCA)
Master výstupy: 1x (XLR), 1x (TRS)
Mic vstupy: 2x (XLR)
Phono vstupy: 4x (RCA)
Record výstupy: 1x (RCA)
Return vstupy: 2x (TRS)
rozměry: 358x320x87,6 mm
Send výstupy: 2x (TRS)
talkover: ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

allen_dostupnost_do_produktu

 

Firma Allen & Heath stála v čele britských výrobců mixážních pultů již od roku 1969, v srdci londýnské hudební scény. V těchto raných dobách vyráběla firma mixážní pulty pro přední hudební skupiny, jako například Genesis, Pink Floyd nebo The Who.

Přeskočíme-li do 21. století, dnes spolupracuje firma Allen & Heath s umělci jako jsou Lewis Capaldi, Bring Me the Horizon a Billie Eilish

Aktuální sortiment Allen & Heath používají po celém světě jak kapely, kluby, kostely či televize, ale také rozhlasová a nahrávací studia.

Digitální mixážní systémy

Digitální mixážní systémy a pulty značky Allen & Heath v roce 2020 obsahují 4 již ikonické řady, každá reprezentována svou vlastní vlajkovou lodí.

Touringový a instalační systém dLive pracující se vzorkovací frekvencí 96 kHz je postaven na flexibilní architektuře XCVI FPGA jádra (programovatelné hradlové pole). FPGA obvody dnes nacházejí rozsáhlého uplatnění díky své programovatelnosti, snadnému návrhu, flexibilitě, neustále klesajícím cenám a zvolna se snižující spotřebě energie vlastním čipem.

Mixážní systém Avantis je nejnovějším členem katalogu 96 kHz pultů a je vybaven dvěma dotykovými HD displeji, ergonomickým Continuity UI a robustním plně kovovým šasi. Mixážní pulty řady SQ přinesli do světa kompaktních „digitálů“ funkce a vlastnosti velkoformátových pultů a „velkou čtveřici“ doplňuje řada Qu, která nalezla využití ve všech místech, kde hraje hudba a stala se tak nenásilně novým průmyslovým standardem ve své kategorii.

Analogové mixážní pulty

Odkaz značky Allen & Heath na trhu analogových mixpultů je formován vysokou odolností a zvukovou kvalitou legendárních řad GL a MixWizard. Z dnešního pohledu jsou právě miniaturní mixpulty ZEDi přímým nástupce výše zmíněných řad. Analogové kompaktní mixpulty s integrovaným USB rozhraním řady ZEDi přináší plnohodnotnou alternativu v moři polovičních a plastových náhražek.

 

XONE DJ

V kategorii klubových mixážních pultů představuje Xone:92 nejdéle vyráběný riderový pult na světě. Od svého uvedení na trh v roce 2003 představuje přirozenou volbou nejznámějších světových DJs a klubů. Xone:96 je nástupcem legendy a přináší dlouho očekávanou digitální konektivitu a další vylepšení.

 


Technologie pro pevné instalace

Značka Allen & Heath vyvíjí produkty pro instalace z půlky devadesátých let tohoto století a rozšiřuje vysokou kvalitu a spolehlivost o zcela nová prostředí jako jsou banky, výletní lodě, restaurace, hotely, kostely, konferenční sály a další místa k setkávání lidí a komunikaci. V roce 2020 byl uveden na trh instalační maticový audioprocessor AHM-64, který je doplněn rozsáhlým arsenálem škálovatelného I/O příslušenství a produkty s Dante konektivitou.

„Jsme hrdí na to, že všechny naše mixážní pulty a systémy navrhujeme a vyvíjíme v naší centrále v britském Cornwallu, výroba pak částečně probíhá ve Velké Británii a z části v Číně. Veškeré postupy firmy jsou podmíněny prací našeho vývojového týmu a s využitím těch nejlepších technologií a materiálů umožňujeme našim klientům přehlednou a spolehlivou workflow. Spousta klíčových členů Allen & Heath týmu jsou zvukaři s mnoholetou praxí a naše síť předních profesionálů v oblasti audia nám svou zpětnou vazbou napomáhá ve zdokonalování a uspokojení přání našich zákazníků. Jedním ze základních kamenů naší firmy je společná vášeň pro dokonalé a to jak v analogovém, tak i digitálním světě. Díky věrnosti a spolehlivosti našich FX emulací se nám dostalo chvály i od těch nejvybranějších uší na hudební scéně.“

„Od toho nejmenšího modelu ZED-6 po ten největší systém dLive jsou všechny mixážní pulty s logem Allen & Heath vyrobeny dle přísných norem kvality zvuku a výroby. S naším silným týmem a zatím nejširším sortimentem produktů, co jsme kdy měli se těšíme na vůdčí roli ve světě mixážní technologie v nadcházejících letech a desetiletí.“