Představujeme Mackie ProDX

Firma Mackie představila zbrusu novou řadu ultrakompaktních digitálních mixů s plně bezdrátovým ovládáním - ProDX. Řada obsahuje dva modely: 4-kanálový ProDX4 a 8-kanálový ProDX8. S bezdrátovým ovládáním a streamingem, bohatým processingem a extrémně intuitivní ovládací aplikací pro iOS a Android™ přináší ProDX úžasné výhody digitálních mixů Mackie v kompaktnějším provedení, než kdy dříve.

Mixy ProDX spojují výhody digitální mixáže a ultrakompaktní formát optimální pro sólové umělce, malé kapely a společenské nebo firemní prostory, kde stačí menší počet kanálů. Oba mixy mají mikrofonní předzesilovače Mackie Wide-Z™ s konektory typu combo a umožňují snadné připojení mikrofonu, linky nebo nástroje bez nutnosti nastavování gainu. Ovládací aplikace MixerConnect™ uživatelům zpřístupňuje rozsáhlý processing, plné bezdrátové ovládání a možnost bezdrátového přehrávání hudby nebo playbackových stop z libovolného zařízení s Bluetooth®.

"Když interpreti a provozovatelé menších kulturních a komerčních prostorů vybírají kompaktní mix, často jim nezbude, než pořídit přístroj s omezenými možnostmi", komentuje situaci Ben Olswang, Senior Product Manager firmy Mackie. "S ProDX nabízíme bohatě vybavený digitální mix s rozsáhlým processingem, bezdrátovým ovládáním, streamingem přes Bluetooth a snadnou a přitom neuvěřitelně praktickou obsluhou z čelního panelu. Kombinace všech těchhle vlastností je dokonalá."

 

Mixy ProDX mají snadné hardwarové ovládání hlasitosti všech vstupů a výstupů pomocí jediného otočného knoflíku. To je ideální například pro restaurace, komerční prostory a zkušebny s velkým počtem laických uživatelů, kterým stačí jednoduché nastavení hlasitosti. Často navíc jde o stísněné nebo tlumeně osvětlené prostory.

Kromě rychlého hardwarového ovládání z čelního panelu umožňují mixy ProDX kompletní dálkové ovládání všech funkcí od EQ po efekty a presety; ovládací aplikace MixerConnect™ je přitom dostupná pro iOS i Android™. Mix tak může být skrytě umístěn na bezpečném místě, aniž by se zhoršily možnosti jeho ovládání. Interpreti si můžou přichytit svůj telefon na mikrofonní stojan a pro rychlé změny nastavení pak už není nutné přerušovat vystoupení a odbíhat k mixpultu. Oba modely mají integrovaný ovládací panel s praktickou možností odložit telefon nebo tablet tak, aby jeho sklon zaručoval optimální viditelnost.

Mixy ProDX obsahují všechny nástroje potřebné pro namixování skvělého zvuku. 3-pásmový EQ s přeladitelnými středy, filtrem pro odřezání hloubek a snadnou obsluhou. Kompresor umožňující bezproblémové dosažení profesionálního zvuku na každém kanálu. Efektový procesor s 16 skvěle znějícími efekty nabízí uživatelům třeba perfektní delay pro kytaru nebo reverb pro rozjasnění vokálu. Pro přesné doladění výsledného mixu slouží grafické EQ na všech výstupech. Nastavení mixu lze uložit a později vyvolat z paměti - tím se výrazně urychlí zvukové zkoušky a nastavování aparátu.

 

Mixy ProDX jsou vybaveny všemi vstupy a výstupy potřebnými pro typické menší aplikace. ProDX4 má dva předzesilovače Wide-Z™, stereofonní linkový vstup s 1/8" jackem pro připojení přehrávačů, stereofonní výstup s konektory TRS, jeden výstup Aux s konektorem TRS pro odposlechový monitor nebo přídavnou zónu a sluchátkový výstup. Model ProDX8 má 6 mikrofonních předzesilovačů a navíc druhý výstup Aux.

"S nadšením představujeme uživatelům nový, úžasný, všestranný a kompaktní mix", říká Olswang. "Řada ProDX přináší digitální mixy s rozsáhlými možnostmi, stejně snadnou obsluhou jako u analogových pultů a neuvěřitelnou cenou, optimální pro sólové interprety, malé kapely a komerční aplikace."

 

Co zákazníci na ePRODANCE.cz nejčastěji hledají?
Allen & Heath: Allen & Heath SQ5, Allen & Heath SQ6, Allen & Heath SQ7, Allen & Heath Qu-24, Allen & Heath Qu-32, Allen & Heath XONE:92Allen & Heath XONE:96
RCF: RCF ART 910-A, RCF ART 912-A, RCF ART 915-A, RCF ART 932-A, RCF ART 935-A, RCF ART 945-A
DENON DJ: DENON DJ PRIME 4, DENON DJ SC6000 PRIME, DENON DJ X1850 PRIME, DENON DJ PRIME GO
ADAM Audio: Studiové monitory ADAM Audio, ADAM Audio A7V, ADAM Audio A4V, ADAM Audio T5V, ADAM Audio T7V, ADAM Audio T8V
Ostatní: Tesa Gaffa, konektory NEUTRIK, Kabelové přejezdy