Představujeme Allen&Heath SQ7

clanek_sq7_prodance

Řada oblíbených kompaktních digitálních mixážních pultů Allen&Heath SQ byla doplněna o model SQ7.

SQ7 je se svými 32 tahovými fadery, 32 mikrofonními předzesilovači a 8 volně přiřaditelnými otočnými enkodery Soft rotaries vlajkovou lodí celé řady SQ. Firma Allen&Heath dynamicky reaguje na náročnější požadavky pro živé zvučení, firemní akce, pevné instalace a další produkce.

Srdcem a mozkem je revoluční XCVI 96kHz FPGA jádro, které známe z mimořádně úspěšné a oceňované řady dLive.

SQ7 přináší 12 výstupních sběrnic (konfigurovatelné jako aux sběrnice a groupy) a společně s AMM (Automatic mic mixing) představuje perfektní volbu pro konference, panelové diskuze a další.

96kHz XCVI Jádro

Mixážní pulty SQ5, SQ6 a SQ7 jsou připraveny na budoucnost díky revoluční XCVI 96kHz FPGA technologii. Přináší koherentní mix, bohatou výpočetní kapacitu pro veškeré vstupy a výstupy, špičkové zvukové rozlišení a systémovou latenci pod 0,7 ms.

XCVI_SQ7

DEEP processing ready

SQ7 je vybaven základní sadou DEEP processing algoritmů známých z řady dLive včetně oceňovaných kompresorů a lampových preampů které je možné použít přímo v rámci vstupních kanálů.

Špičkový IEM systém

Vynikající ergonomie, kompaktní formát 12 sběrnic, neuvěřitelně nízká latence, parametrický a grafický ekvalizér na každé sběrnici optimalizují práci s odposlechy a in-ear systémy.

Připojte vše přímo do pultu

Mixážní pult SQ-7 je vybaven bohatým počtem vstupů a výstupů pro okamžitou práci a je možné jej rozšířit až na 48 fyzických mikrofonních předzesilovačů. Díky “chytrému” SLink portu jsou podporovány již existující racky, expandéry a stage boxy (AB168, AR2412, AR84 - pouze 48kHz, a nebo DX168 se kterým plně využijete 96kHz technologie), díky tomu je rozšíření fyzických vstupů a výstupů velice snadné. SQ7 je možné dokonce připojit do dalšího SQ nebo dokonce k systému dLive.

zadnipanel_sq7_prodance

AMM_SQ7(1)

Dante, Waves a mnohem více

SQ7 je centrálním prvkem rostoucího souboru různých aplikací, expandérů síťových karet, osobních mixážních pultů a dalších zařízení, které umožňují propojení, přizpůsobení a rozšíření “srdce” systému. Samozřejmostí je kompatibilita se síťovými kartami Dante a Waves a realizovat tak komplexní propojení pevných instalací, nebo digitální dělení FoH stanoviště a Monitorovacího pultu.

Multitrack

Úplná integrace protokolu SQ-Drive přináší dlouho očekávaný nástroj pro snadné nahrávání vícestopých nahrávek o vzorkovací frekvenci 96 kHz přímo na USB klíč nebo HDD. Současně není nutná žádná softwarová konfigurace nebo složitá instalace přesných ovladačů pro dosažení těch nejlepších výsledků. SQ-Drive slouží také jako přehledný způsob pro přehrávání donesených zvukových souborů Vaších zákazníků.
Samozřejmostí je vestavené 32x32 USB zvukové rozhraní s maximální vzorkovací frekvencí pro vícestopý záznam přímo do počítače. Je plně kompatibilní s Core Audio a ASIO a přináší také úplnou možnost MIDI a DAW řízení.

_PRODANCESQ_drive_SQ

Pokročilý AMM

Nový AMM zvládne až 64 mikrofonů, které je možné rozdělit do 4 nezávislých AMM například pro současný provoz více konferenčních místností nebo panelových diskusí. Navíc je možná volba jedné ze dvou topologií AMM: gain sharing a NOM (Number of Open Microphones).

Navrženo pro profesionály

Plně si uvědomujeme skutečnost, že pracovní prostředí zvukařů a profesionálů není procházka růžovým sadem. I z tohoto důvodu je konstrukce SQ7 připravena na nečekané a jeho kovová konstrukce, odolná povrchová úprava a zpevněná hliníková osvětlovací lišta odolá těm nejnáročnějším podmínkám.

SQ7_solidni_konstrukce

Workflow

Vývojový team společnosti Allen&Heath je každým produktem blíže k ultimativnímu mixážnímu systému. Uživatelské rozhraní SQ7 je orientováno okolo 7” kapacitní dotykové obrazovky s vysokým rozlišením a společně s ovládacími prvky vytváří intuitivní a přehledné prostředí s vizuální zpětnou vazbou. Pomocí drag’n’drop principu lze vstupy a sběrnice snadno umístit na libovolné kanálové stripy a LCD displeje nad jednotlivými fadery lze instantně přejmenovat a barevně rozlišit, vzniká tak plně personalizované prostředí pro Váš způsob práce. Naleznete zde také 16 přiřaditelných Soft keys a 8 Soft rotaries. Každý kanal je vybaven patentovaným chromatickým měřičem výstupní úrovně.

soft_rotaries_SQ7_prodance(1)

RackExtra FX

Společnost Allen&Heath získala během let vývoje efektových emulací váženou pozici na trhu. V mixážním pultu SQ nalezneme 8 efektových jednotek, které obsahují knihovny efektových algoritmů RackExtra, konkrétně například emulace legendárních efektů jako je například klasický reverb, gated reverb, delay, různé modulace a mnohem více. Veškeré efekty jsou vybaveny vlastními returny a šetří tak cenné vstupní kanály.

Osobní mixážní systém ME

SQ je plně kompatibilní s osobním mixážním systémem ME, který umožňuje účinkujícím vlastní nastavení odposlechové cesty. Osobní mixážní pulty ME-1 a ME-500 připojíte pomocí Slink portu nebo příslušného expandéru.

Aplikace SQ Mixing App

Aplikace SQ Mixpad je nyní bezplatně dostupná pro platformy iOS a Android, přinášející bezdrátové řízení hlavních ovládacích prvků, umožňující zvukaři práci z různých poslechových pozic.

SQ-MixPad-5

 

 

Co zákazníci na ePRODANCE.cz nejčastěji hledají?
Allen & Heath: Allen & Heath SQ5, Allen & Heath SQ6, Allen & Heath SQ7, Allen & Heath Qu-24, Allen & Heath Qu-32, Allen & Heath XONE:92Allen & Heath XONE:96
RCF: RCF ART 910-A, RCF ART 912-A, RCF ART 915-A, RCF ART 932-A, RCF ART 935-A, RCF ART 945-A
DENON DJ: DENON DJ PRIME 4, DENON DJ SC6000 PRIME, DENON DJ X1850 PRIME, DENON DJ PRIME GO
ADAM Audio: Studiové monitory ADAM Audio, ADAM Audio A7V, ADAM Audio A4V, ADAM Audio T5V, ADAM Audio T7V, ADAM Audio T8V
Ostatní: Tesa Gaffa, konektory NEUTRIK, Kabelové přejezdy