Adaptivní systém EAW Anna poprvé v ČR

Anna přináší veškeré výhody technologie Adaptive Performance™ ve formátu středně velké ozvučnice s hmotností pouhých 61kg. Výborný poměr akustického tlaku a hmotnosti činí ze systému Anna všestranný aparát použitelný od menších klubů až po stadiony nebo rozsáhlé produkce.

Horizontální vyzařovací úhel 100° umožňuje použít systém Anna samostatně, ale lze jej i horizontálně navázat na systém Anya v rámci stejného clusteru. Anna se stejně jako všechny Adaptivní Systémy ovládá prostřednictvím software Resolution™ 2 přes sběrnici Dante™ a využívá i shodnou standardizovanou datovou a napájecí infrastrukturu.

Jedinečná schopnost systému Anna dokonale přizpůsobit směrové vyzařování geometrii poslechové oblasti bez potřeby úhlování a nezávisle na poloze sestavy reproboxů otevírá tvůrčí možnosti řešení ozvučovacích problémů. Sestavu Anna lze například zavěsit nad projekční plátno či velkoplošnou obrazovku a vyloučit tak narušení pohledových linií aniž by se musela obětovat kvalita zvuku.

Anna_tapeta_eaw_prodance

S nádherně plochou fázovou odezvou a směrovou charakteristikou počítačově optimalizovanou ve 3D se zvukoví technici mohou spolehnout, že jejich mix bude ideální na každém poslechovém místě každého ozvučovaného prostoru. Vždycky.

anna_IR_senzor

Každý ze 14 reproduktorů v modulu Anna má optimální velikost pro jím reprodukované kmitočtové pásmo. Toto extrémní osazení umožňuje zajistit přesné pokrytí poslechové oblasti toliko s využitím processingu. IR senzory na každé ploše automaticky detekují konfiguraci sestavy a zabudovaná diagnostika analyzuje každou složku systému a dokonce umí napravit nežádoucí změnu pokrytí v nepravděpodobném případě poruchy některého dílčího komponentu.

Protože se nepoužívá vertikální úhlování, Anna vždy visí stejným způsobem - svisle. Díky malé půdorysné ploše a absenci vertikálního náklonu lze systém Anna plynule integrovat s architektonickým řešením a dosáhnout tak ohromujícího přednesu při současné minimalizaci vizuálního dopadu v esteticky citlivých situacích.

Anna se perfektně přizpůsobí 3D požadavkům na pokrytí poslechových ploch a omezení rušivých odrazů od čela balkónu při současné maximalizaci zvukové ráznosti i čistoty. Vícepatrové balkóny jsou dokonale pokryty bez nutnosti použít přídavné vykrývací nebo zpožděné reproduktory; Anna tak nabízí pozoruhodné vlastnosti s minimálními požadavky na infrastrukturu objektu.

V porovnání s mechanicky úhlovanými sestavami Anna poskytuje neobyčejně rovnoměrné pokrytí a zvukovou kvalitu s jedinečnou rozlišovací schopností. Rozlišovací schopnost systému Anna je zásadním přínosem i v situacích, které vyžadují pouze statické pokrytí.

Každý systém Anna obsahuje závěsné rámy, síťové napájecí a komunikační distributory, kabeláž, palety a obaly, takže celá investice je jasně definovaná bez dalších skrytých nákladů.

Zavěšení modulů je vždy rovné, bez úhlování. V jednom závěsu může být až 18 modulů, bezpečnostní faktor je 1:10 (na jeden jednotunový motor lze pověsit 15 modulů). Závěsný rám umožňuje 4 různé metody zavěšení motoru a sousední závěsné rámy do sebe zapadají, jakže je možné vytvořit vícesloupcové sestavy s horizontálním pokrytím až 360°. Anna také výborně funguje v těsném horizontálním navázání na systém Anya.

resolution_prodance_eaw

Software na Resolution™ na základě modelu ozvučovaného prostoru rychle stanoví ideální trojrozměrnou vlnoplochu, která dokonale a rovnoměrně pokryje definované poslechové plochy. Poté rychle spočítá processing, který bude Anna aplikovat, aby vytvořila přesnou vlnoplochu, která dokonale odpovídá geometrii prostoru

 

Náš tip: Mrkněte na pestrou nabídku konektorů od značky Neutrik