EAW Radius + Mackie Axis na Ballard Seafood fest

Radius-Axis_prodance

Firmy EAW a Mackie spojily síly a zajistily ozvučení každoročního dvoudenního festivalu Ballard SeafoodFest pořádaného v Seatlu.

Každoroční dvoudenní festival Ballard SeafoodFest je oslavou  mořských potravin a tím i historického spojení Seattlu s jeho kořeny, sahajícími až do severských zemí. S tradičním grilovaným lososem těšícím se oblibě všech přítomných, výtvarnými stanicemi, aktivitami pro celou rodinu, živou hudbou a bohatým doprovodným programem se tento festival stal oblíbeným místem setkání obyvatel z celého okolí. 

I letos, při přípravě druhého ročníku festivalu, spolu spolupracovaly firmy Mackie a EAW a společně podpořily zvukovou stránku festivalu. Tento rok zajistily ozvučovací systém, který se skládal z reproboxů řady RADIUS od firmy EAW a digitálního mixážního systému AXIS firmy Mackie.

_DSC6016

Festival nabídl tento rok širokou škálu hudebních žánrů. Program hlavní scény byl složen především z místních hudebních talentů včetně rockových kapel Helio Sequence a Mudhoney, které festival v sobotu večer odstartovali, naopak kapely Fly Moon Royalty, Polyrhythmics a Eldridge Gravy & The Court Supremes v neděli akci zakončili.

Festival SeafoodFest se tradičně koná v centru rušného města v blízkosti zálivu Puget Sound. Jedno z klíčových kritérií pro ozvučení bylo najít systém schopný ozvučit celý prostor pro posluchače, tedy hlediště pro více než 1100 diváků. Také z hlediska umístění festivalu bylo nutné rychle a efektivně všechna zvuková zařízení nainstalovat a zprovoznit.

Chris Mael, dlouhodobý zaměstnanec firmy Mackie zajistil ozvučení hlediště i instalaci vlastní zvukové techniky. Používal digitální mixážní pult AXIS, který byl navržen pro moderní, menší až středně velké produkční společnosti. Protože čas a spolehlivost jsou jádrem každého koncertu, firma Mackie se soustředila na vyrobení produktu, který poskytoval neuvěřitelně efektivní práci s vizuální zpětnou vazbou a nastavením, které minimalizovalo čas strávený na ozvučování a umožnilo technikům používat mixážní pulty rychle a jednoduše.

„Spousta techniků přichází na festival s obavami o vybavení, které musí používat,“ dodává Mael. „S Mackie AXIS však před sebou máte velmi intuitivní schéma, které dává okamžitě smysl každému technikovi. S tolika obrazovkami a možností vše označit, dostanete vizuální zpětnou vazbu přesně tak, jak potřebujete. Opravdu to urychlí vaši práci, což je úžasné pro takovýto hektický festival.“

_DSC5861

Modulární AXIS systém je kombinací síly 32-kanálového digitálního mixážního pultu DL32R rackmount digital mixer a kontrolní plochou DC16. Třicet dva dálkově ovladatelných Onyx+ mikrofonních předzesilovačů a osmnáct výstupů s vestavěnými procesory digitálních signálů si dokáží poradit i s těmi nejpečlivějšími plány. Kombinace sítě Dante network, AXIS a RADIUS umožňuje ještě více zredukovat čas strávený nad nastavováním a zprovozňováním celého systému.

Mael poznamenává, že jeden z komplimentů ohledně AXIS bylo intuitivní hardwarové rozhraní a pohodlí při práci s tablety z jakéhokoliv místa na festivalu. Přední část systému zahrnovala tři iPady na DC16 SmartBridge, která má kontrolu nad několika kanály a inteligentní senzor snímání polohy, který rozpozná, když je iPad na svém místě. Poskytuje také několik možností vizuálního nastavení iPadu, což umožňuje obrovskou flexibilitu práce. Mael si zvolil ekvalizér a kompresi pro konkrétní kanál na jednom z iPadů a kompletní pohled zobrazující všechny vstupy a výstupy na jiném, takže třetí iPad mohli používat návštěvníci.

_DSC5500

„Tento rok si všichni povšimli kvality zvuku – což bylo celkem neuvěřitelné,“ shrnuje ozvučení Mike Stewart, výkonný ředitel festivalu Ballard SeafoodFest. „Bylo fantastické vidět, jak firmy Mackie a EAW zajistily ozvučení na tak vysoké úrovni. Těším se na příští rok.“

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení