EAW Radius + Mackie Axis na Ballard Seafood fest

Radius-Axis_prodance

Firmy EAW a Mackie spojily síly a zajistily ozvučení každoročního dvoudenního festivalu Ballard SeafoodFest pořádaného v Seatlu.

Každoroční dvoudenní festival Ballard SeafoodFest je oslavou  mořských potravin a tím i historického spojení Seattlu s jeho kořeny, sahajícími až do severských zemí. S tradičním grilovaným lososem těšícím se oblibě všech přítomných, výtvarnými stanicemi, aktivitami pro celou rodinu, živou hudbou a bohatým doprovodným programem se tento festival stal oblíbeným místem setkání obyvatel z celého okolí. 

I letos, při přípravě druhého ročníku festivalu, spolu spolupracovaly firmy Mackie a EAW a společně podpořily zvukovou stránku festivalu. Tento rok zajistily ozvučovací systém, který se skládal z reproboxů řady RADIUS od firmy EAW a digitálního mixážního systému AXIS firmy Mackie.

_DSC6016

Festival nabídl tento rok širokou škálu hudebních žánrů. Program hlavní scény byl složen především z místních hudebních talentů včetně rockových kapel Helio Sequence a Mudhoney, které festival v sobotu večer odstartovali, naopak kapely Fly Moon Royalty, Polyrhythmics a Eldridge Gravy & The Court Supremes v neděli akci zakončili.

Festival SeafoodFest se tradičně koná v centru rušného města v blízkosti zálivu Puget Sound. Jedno z klíčových kritérií pro ozvučení bylo najít systém schopný ozvučit celý prostor pro posluchače, tedy hlediště pro více než 1100 diváků. Také z hlediska umístění festivalu bylo nutné rychle a efektivně všechna zvuková zařízení nainstalovat a zprovoznit.

Chris Mael, dlouhodobý zaměstnanec firmy Mackie zajistil ozvučení hlediště i instalaci vlastní zvukové techniky. Používal digitální mixážní pult AXIS, který byl navržen pro moderní, menší až středně velké produkční společnosti. Protože čas a spolehlivost jsou jádrem každého koncertu, firma Mackie se soustředila na vyrobení produktu, který poskytoval neuvěřitelně efektivní práci s vizuální zpětnou vazbou a nastavením, které minimalizovalo čas strávený na ozvučování a umožnilo technikům používat mixážní pulty rychle a jednoduše.

„Spousta techniků přichází na festival s obavami o vybavení, které musí používat,“ dodává Mael. „S Mackie AXIS však před sebou máte velmi intuitivní schéma, které dává okamžitě smysl každému technikovi. S tolika obrazovkami a možností vše označit, dostanete vizuální zpětnou vazbu přesně tak, jak potřebujete. Opravdu to urychlí vaši práci, což je úžasné pro takovýto hektický festival.“

_DSC5861

Modulární AXIS systém je kombinací síly 32-kanálového digitálního mixážního pultu DL32R rackmount digital mixer a kontrolní plochou DC16. Třicet dva dálkově ovladatelných Onyx+ mikrofonních předzesilovačů a osmnáct výstupů s vestavěnými procesory digitálních signálů si dokáží poradit i s těmi nejpečlivějšími plány. Kombinace sítě Dante network, AXIS a RADIUS umožňuje ještě více zredukovat čas strávený nad nastavováním a zprovozňováním celého systému.

Mael poznamenává, že jeden z komplimentů ohledně AXIS bylo intuitivní hardwarové rozhraní a pohodlí při práci s tablety z jakéhokoliv místa na festivalu. Přední část systému zahrnovala tři iPady na DC16 SmartBridge, která má kontrolu nad několika kanály a inteligentní senzor snímání polohy, který rozpozná, když je iPad na svém místě. Poskytuje také několik možností vizuálního nastavení iPadu, což umožňuje obrovskou flexibilitu práce. Mael si zvolil ekvalizér a kompresi pro konkrétní kanál na jednom z iPadů a kompletní pohled zobrazující všechny vstupy a výstupy na jiném, takže třetí iPad mohli používat návštěvníci.

_DSC5500

„Tento rok si všichni povšimli kvality zvuku – což bylo celkem neuvěřitelné,“ shrnuje ozvučení Mike Stewart, výkonný ředitel festivalu Ballard SeafoodFest. „Bylo fantastické vidět, jak firmy Mackie a EAW zajistily ozvučení na tak vysoké úrovni. Těším se na příští rok.“

 

Co zákazníci na ePRODANCE.cz nejčastěji hledají?
Allen & Heath: Allen & Heath SQ5, Allen & Heath SQ6, Allen & Heath SQ7, Allen & Heath Qu-24, Allen & Heath Qu-32, Allen & Heath XONE:92Allen & Heath XONE:96
RCF: RCF ART 910-A, RCF ART 912-A, RCF ART 915-A, RCF ART 932-A, RCF ART 935-A, RCF ART 945-A
DENON DJ: DENON DJ PRIME 4, DENON DJ SC6000 PRIME, DENON DJ X1850 PRIME, DENON DJ PRIME GO
ADAM Audio: Studiové monitory ADAM Audio, ADAM Audio A7V, ADAM Audio A4V, ADAM Audio T5V, ADAM Audio T7V, ADAM Audio T8V
Ostatní: Tesa Gaffa, konektory NEUTRIK, Kabelové přejezdy