Festival W.C Handy kompletně nazvučen reproboxy RCF

Firma Sweet Tree Productions uspěla na festivale W.C. Handy s technikou RCF

Florence, Alabama – Firmě Sweet Tree Productions se bez problémů podařilo splnit požadavky na ozvučení desetidenního festivalu W.C. Handy, pomocí téměř sta reproduktorů značky RCF. Akce se konaly na spoustě různých míst (jako například v hotelech či venkovních prostorech), vyžadovaly tak každodenní přesun a konstrukci pódií, včetně zapojování veškeré techniky.

V červenci vzdal stát Alabama hold Williamu Christopherovi Handymu, uspořádáním festivalu nesoucím jméno tohoto zakladatele žánru blues. Během třicátého pátého ročníku této slavnosti, konající se po dobu deseti dní od 22. do 31. července, předčil festival svou konkurenci v regionu Muscle Shoals a stal se vůbec největší turistickou atrakcí v celém severozápadním regionu Alabamy. O asistenci při produkci a organizaci mnoha živých vystoupení během celého festivalu se postarala firma Sweet Tree Productions.

OutdoorstageWeb

Během prvního týdne umístili systém NX L24-A na aktivní subwoofer 4PRO 8003-AS do hotelu Marriott Shoals, společně s kombinací modelů ART 710-A, ART 715-A a HD 32-A sloužícími jako odposlechy.

V pondělí museli Sweet Tree sestavit hned dvě systémy ve dvou různých městech. První byl napůl cesty v centru Florence, a použit byl model NX L24-A upevný na subwooferu 4PRO 8003-AS. „Ten den jsme slyšeli spoustu komplimentů ohledně kvality a čistoty zvuku, který byl slyšet i o tři bloky dál,“ říká majitel firmy, Bryan Ogletree. „Modely NX L24-A většinou všechny překvapí vším, co dokážou. Druhé vystoupení bylo situováno v Muscle Shoals. Ke kvalitnímu ozvučení bylo za potřebí line array systému HDL 20-A (6ks na stranu), společně s modelem ART710-A MKII pro frontfill.“

Pro čtvrteční akci „Facebook Live“ použili Sweet Tree jako obvykle kombinaci NX L24-A a 4PRO 8003-AS, společně s modely HD 32-A pro odposlech. „Po skončení koncertu nám kapela s nadšením řekla, že naše odposlechy byly ty nejlepší, jaké kdy měli,“ říká Ogletree. „Rozhodně to má na svědomí přirozený projev modelů HD 32-A.“

Tentýž den bylo zapotřebí stejné kombinace odposlechu i v divadle Shoals. „Potřebovali jsme tím pokrýt dolní část divadla a balkóny,“ dodává Ogletree. „Otočení zvukovodů na modelech NX L24-A nám umožnilo pokrýt celý sál a dosáhli jsme i velmi hladkého a příjemného zvuku.“

Bryan Ogletree ještě dodává: „Nejtěžším dnem pro nás byl určitě pátek, protože jsme měli na starost čtyři akce, které musely proběhnout bez jakýchkoliv technických problémů.“ První akce se opět konala v hotelu Marriott Shoals, kde byla použita kombinace reproboxů NX L24-A a 4PRO 8003-AS. Druhá se konala na venkovním pódiu se čtyřmi HDL 20-A a šesti 4PRO 8003-AS na stranu.

„Velmi se nám zamlouvá line array systém HDL 20-A“, říká Ogletree. „Ohromně nám zkrátil čas svým dobře promyšleným a lehce pochopitelným závěsným systémem. Také nás překvapil svou výdrží, protože počasí nám příliš nepřálo – bouřky a vítr, venku přes čtyřicet stupňů a devadesátiprocentní vlhkost. Nic z toho ale nijak nenarušilo kvalitu zvuku a veškerá vystoupení proběhla bezproblémově.“

Jednou z dalších pátečních venkovních akcí se stalo rodeo, při kterém Sweet Tree použili reprobox 4PRO-5031 na každou stranu spolu s dvěma kusy 4PRO 8003-AS. Pro odposlechy byly vybrány reproboxy HD 32-A.

V sobotu zařizovala firma Sweet Tree ozvučení na DJ akci v místním rekreačním letovisku. Použili kombinaci modelů ART 735-A a SUB 708-AS II. Bryan Ogletree vyprávěl vtipnou historku, kdy byli všichni nadšení z kvality zvuku, který nebyl příliš zkreslený ani zdrcující. Vysoké frekvence nezněly ukřičeně, ani příliš hlasitě, jako se to většinou stává při kombinaci různých reproboxů. Po skončení koncertu jsme zjistili, že DJ zapomněl zapnout subwoofery, a tak byl nakonec ten ohromující zvuk, který všichni tak chválili, pouze z modelů ART 735-A".