Mover - nový produkt od italské firmy Powersoft

mover_prodance_powersoft

Na veletrhu ISE 2019 Powersoft poprvé představil nový průlomový produkt - Mover.

Mover je malý, ale neuvěřitelně výkonný lineární měnič, který může být využit ve zvukových aplikacích nebo jako lineární motor / vibrační měnič.

Mover nabízí široké využití například ve 4D kino sálech, tematických parcích nebo nejrůznějších instalacích s vibrující podlahou, které ani nemusí souviset se zábavním průmyslem. Mover může zprostředkovat smyslové vnímání prostřednictvím rozvibrování okolního prostředí. Vibrace působí na lidské tělo a jsou přenášeny kostním vedením.

Vstup na nová teritoria

Mover je dostupný ve dvou variantách: Direct Drive a Internal Drive.

U varianty Direct Drive je měnič ukotven na pevný nepohyblivý povrch a pohyblivý magnet je uchycen na pohyblivý povrch jako je plovoucí podlaha nebo křeslo. Direct Drive je schopen vyvinout výchylku až +/- 15mm. To dokáže daný povrch nejen rozvibrovat, ale i rozpohybovat, což může u audience vyvolat dojem pádu nebo přeskočení nějakého předmětu.

U varianty Inertial Drive se Mover nainstaluje přímo na rozpohybovávaný povrch. Mover dokáže reprodukovat extrémně hluboké kmitočty s neobyčejně vysokou účinností a posílit tak fyzický zážitek z vnímání hlubokých tónů.

Mover je k disposici v nízkoimpedanční a 100V verzi.

 

Patentovaná technologie

Mover využívá technologii lineárního motoru s pohyblivým magnetem patentovnou firmou Powersoft a uvedenou na trh v roce 2013. Oproti konvenčnímu uspořádání s pohyblivou cívkou tato technologie elektromagnetické konverse přináší vyšší výkon, spolehlivost i maximální SPL. Stejná patentovaná technologie je použita i u M-Force, jehož spektrum aplikací sahá od výkonných subwooferů až po simulátory zemětřesení.

Powersoft nyní implemenntoval tuto technologii do měniče Mover určeného pro aplikace s menší výchylkou a vyvolanou silou. Ve srovnání s dalšími přístroji na trhu je Mover přesnější, výkonnější a účinnější. Může být použit pro rozpohybování podlah nebo křesel synchronně s promítaným obrazem i pro přenos kmitočtů ve slyšitelném pásmu.

Mover může být buzen zesilovačem Powersoft - firma Powersoft dokonce vydala aktualizaci firmware s ohledem na Mover. Byl přidán nový plugin subharmonického genetátoru, který transponuje kmitočty v signálovém spektru směrem dolů tak, aby byl kmitočtový rozsah rozšířen směrem k ultranízkým frekvencím až 5 Hz.

Mover nalezne využití například u zážitkových produkcí, jako jsou simulátory, různé jízdy a sledování filmů, které obohatí o rychlé a přesné pohyby synchronisované s celkovým prožitkem. Doposud aplikovaná konkurenční řešení přitom typicky trpí malou rychlostí, harmonickým zkreslením nebo omezeným kmitočtovým rozsahem.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení