ADAM Audio A series

ADAM Audio nová řada A

Německý výrobce studiových monitorů ADAM Audio přichází na trh s novou řadou A.

A series po více než 10 letech nahrazuje legendární reproboxy řady AX, ze které se každému vybaví etalon monitoringu, model A7X. V nové řadě A naleznete šest nových studiových monitorů: A44H, A4V, A77H, A7V a A8H Speaker A společně s A8H Speaker B

Výhody řady A

Řešení pro každý prostor
S pěti modely různých rozměrů a specifikací, ze kterých lze vybírat, je nalezení správného reproboxu pouze otázkou vkusu a pochopení akustických požadavků vašeho prostoru. Pro větší flexibilitu umístění jsou reproboxy vybaveny otočným HPS zvukovodemvodem, díky němuž lze každý reprobox instalovat v horizontální nebo vertikální poloze s minimálním kompromisem v kvalitě zvuku.

A_EQ


Presety pro přizpůsobení poslechovému prostoru lze přepínat přímo na zadní desce monitoru. Pomáhají řešit běžné problémy s umístěním reproboxů, jako je zejména nežádoucí posílení nižších kmitočtů způsobené vznikem stojatých vln v místnosti. A44H je unikátní model řady a ideální řešení pro multi-kanálové instalace s využitím místa pod nebo nad obrazovkou.

A_desktop

Vyšší zvukový výkon
Každý aspekt designu, materiálu a komponent řady A přispívá k výjimečné kvalitě zvuku a silnějšímu výkonu ve srovnání se podobnými modely předchozí řady AX.

Kombinace zesilovačů třídy D napájejících basové a zesilovačů třídy AB napájejících výškové reproduktory poskytuje působivý akustický tlak v celém kmitočtovém rozsahu, který zasahuje do ultra nízkého pásma. Interní digitální processing nabízí oproti předchozí řadě pokročilejší funkce.

A_backpanel

Všechny reproboxy řady A jsou vybaveny X-ART tweeterem, který je napojen na zvukovod HPS vyrobený na míru. Vysoká kvalita materiálů výškových reproduktorů ručně sestavovaných v Berlíně, v kombinaci s přesným návrhem zvukovodu, vede k vynikajícímu rozptylu vysokých kmitočtů na krátké i dlouhé poslechové vzdálenosti.

Basové reproduktory řady A jsou konstruovány z několika vrstev minerálních vláken spojených dohromady, aby vytvořily lehký, ale velmi pevný materiál, který pomáhá eliminovat částečné vibrace a jiné nežádoucí zvukové projevy. Kombinace tohoto materiálu s novým magnetickým systémem umožňuje basovým reproduktorům řady A produkovat vysoký výkon s nízkým zkreslením.

A_studio

Elegantní design reproboxů řady A také přispívá k vynikajícímu zvuku. Konkrétně se jedná o větší zkosení ozvučnice pro minimalizaci ohybu zvukové vlny, silnější stěny, které reprobox zpevňují a snižují vnitřní vibrace, a zaoblení vyústění bassreflexového portu, které optimalizuje proudění vzduchu a snižuje zvukové zkreslení portu ve srovnání s reproduktory řady AX.

Věrný zvukový obraz při práci ve studiu
Řada A nabízí 2 předdefinované zvukové režimy, které lze nastavit na zadním panelu reproboxu: Režim „Pure“ představuje přesnou neutrální odezvu. Zcela rovná kmitočtová charakteristika je ideální pro míchání a mastering, kde potřebujete vnímat všechny detaily a poctivý obraz zvukového materiálu.

Zvuk s charakterem pro přirozený poslech
Režim „UNR“ neboli „Uniform Natural Response“ představuje dynamický a přirozeně znějící projev charakteristický pro vlastní zvukový design ADAM Audio, který vychází z ikonických starších modelů, včetně předchozí řady AX. Hodí se pro produkci, komponování hudby i tvorbu písní, protože tento poutavý a presentní zvuk vám může poskytnout více inspirace a podporovat kreativitu a maximální umělecké soustředění. Je to také skvělá volba, chcete-li si co nejlépe užít poslech nahrávek kvalitní hudby.

Nemá váš poslechový prostor ideální akustiku? Vykompenzujte její nedokonalosti.
Pro mnoho lidí nepřipadá úprava akustických parametrů poslechové místnosti v úvahu, ať již kvůli ceně, složitosti nebo proto, že používají své reproboxy v obývacím pokoji nebo ložnici. Řada A nabízí několik řešení korekce špatné akustiky poslechového prostoru, od vlastní ekvalizace kompenzující akustiku místnosti, přes dispoziční řešení umístění reproboxu ve stísněných podmínkách, po plně automatickou kalibraci reproboxů pro konkrétní poslechovou místnost pomocí měřicího mikrofonu a software Sonarworks. Společně mohou tyto technologie výrazně zlepšit zážitek z poslechu bez nutnosti nákladných úprav vašeho prostoru.

A_montaz

Možnosti montáže ušetří místo
Ozvučnice reproboxů řady A byly navrženy rovněž s ohledem na montáž. Všechny modely mají čtyři otvory pro šrouby se závitem M8 (hloubka 10 mm) v pravoúhlém rozmístění 127 mm x 70 mm.

S dálkovým ovládáním lze upravovat nastavení z libovolného místa poslechu
Velkou část vestavěných technologií, které se nacházejí v řadě A, lze ovládat dálkově a v reálném čase prostřednictvím software A Control. To znamená, že se můžete soustředit na svůj projekt a nastavení monitoru ze svého poslechového místa, aniž byste se museli naklánět k jeho zadnímu panelu nebo chodit k mixážnímu pultu.

Zajištěný update funkcí do budoucna
Software a firmware hrály ve vývoji řady A důležitou roli a budou přínosem ještě dlouho po uvedení reproboxů na trh. Aktualizace firmware prostřednictvím ethernetového připojení zajišťují průběžnou integraci nejnovějších funkcí digitálního processingu výrobce ADAM Audio – včetně nových typů filtrů a funkcí, plus alternativní funkce jako je Voicing, což znamená, že vaše monitory řady A budou i nadále poskytovat nejlepší možný zvuk po mnoho příštích let.

Ne jen stereo aplikace
Řada A nabízí různé možnosti vstupu, montáže a nastavení, díky čemuž je také vhodná pro vícekanálové a prostorové aplikace.

Uvolněte výpočetní výkon
Poslední 3 roky ADAM Audio a Sonarworks společně vyvíjely inovativní integraci běžící přímo na reproboxech řady A, s cílem eliminace potřeby externího výpočetního výkonu, zjednodušení pracovních postupů a zajištění, že vaše studiové monitory budou vždy optimálně vyladěny, bez ohledu na zdroj nebo typ zvuku.

A_tweeter

Otočný zvukovod HPS & X-ART tweeter
Technologie zvukovodu HPS (high-frequency propagation system) ADAM Audio zajišťuje výškovým reproduktorům směrové vyzařování o rovnoměrné konzistenci, široké v horizontální ose, ale s úzkým přesně ohraničeným rozptylem ve svislé ose v zájmu eliminace nežádoucích odrazů od vodorovných povrchů. Řada A přichází s otočným designem zvukovodu HPS. Výškové reproduktory řady A lze otočit o 90°, abyste mohli plně využívat přednosti technologie zvukovodu HPS, ať už reproboxy umístíte vodorovně nebo svisle.

Zvukovod HPS řady A je vyroben z nové polymerní směsi vyztužené skelnými vlákny, která pomáhá vytvářet čistý zvuk bez nežádoucích rezonancí. Výškový reproduktor ADAM Audio X-ART je srdcem otočného zvukovodu HPS, vyrábí se ručně v Německu a poskytuje přesnou přechodovou odezvu a reprodukuje ty nejjemnější zvukové detaily. Tweeter X-ART je použit v každém reproboxu řady A a celé produktové řadě poskytuje detailní a konzistentní zvuk.

A_MLM

Basový reproduktor z vrstvených minerálních vláken
Basové reproduktory řady A jsou vyrobeny z unikátní směsi minerálních vláken, která byla vzájemně spečena, aby vytvořila lehký, ale vysoce stabilní materiál. Minerální složení, vrstvení a geometrie kužele jsou pro driver použitý v každém modelu. Díky kombinaci tohoto materiálu s novým magnetickým systémem generují basové reproduktory řady A vysoký výstupní výkon s nízkým zkreslením a produkují trvale čistý zvuk na nízkých kmitočtech.

Dva typy zesilovačů
Řada A kombinuje to nejlepší z digitálního i analogového světa. Basové reproduktory jsou napájeny zesilovači třídy D, které umožňují produkci lineárního výkonu s minimálním zkreslením. Tyto zesilovače byly vybrány speciálně pro svůj výkon a účinnost, pokud jde o spotřebu energie a reprodukci zvuku. Nízké tepelný vyzařování umožňuje použití menšího chladiče, což uvolňuje další investice do výjimečného výkonu řady A.

Výškové a středové reproduktory jsou napájeny zesilovači třídy AB, které nabízejí příjemnou a přirozenou reprodukci vysokých frekvencí. Každý zesilovač je navržen pro optimální součinnost s připojenými reproduktory s ohledem na jejich konkrétní charakteristiky a pracovní rozsah, výsledkem čehož je nejlepší možný zvukový výsledek. Pro jeho dosažení provedla společnost ADAM Audio rozsáhlá měření a poslechová sezení a vyzkoušela nespočet zesilovačů a jejich komponent.

Elektronika na DSP
Řada A využívá interní digitální processing, který poskytuje přesnější vyladění a lepší předvídatelnost, než je tomu u čistě analogových reproboxů. Aktualizace firmware prostřednictvím ethernetového připojení zajišťují průběžnou integraci nejnovějších funkcí digitálního processingu výrobce ADAM Audio – včetně nových typů filtrů a funkcí, plus alternativní funkce jako je Voicing.

Přizpůsobení poslechovému prostoru
Na zadním panelu reproboxů řady A naleznete ovladače 4-pásmového ekvalizéru pro přizpůsobení poslechové místnosti: Bass, Desk, Presence a Treble. Každé pásmo je nastavitelné v předem definovaných krocích a nabízí více než 100 možností nastavení, které pomáhají kompenzovat typické akustické problémy vyplývající z konkrétního umístění reproboxů.

A_adaptace

Funkce Voicing
„Voicing“ je předdefinovaný zvukový profil monitorů řady A. Na zadním panelu reproboxu lze nastavit 2 režimy: „UNR“ a „Pure“. Je zde možno také zvolit režim „Ext“, v rámci rozšířené funkcionality při ovládání pomocí software A Control přes ethernetové připojení.

Režim „UNR“ neboli „Uniform Natural Response“ představuje dynamický a přirozeně znějící projev charakteristický pro vlastní zvukový design ADAM Audio, který vychází z ikonických starších modelů, včetně předchozí řady AX. Hodí se pro produkci, komponování hudby i tvorbu písní, protože tento poutavý a presentní zvuk vám může poskytnout více inspirace a podporovat kreativitu a maximální umělecké soustředění. Je to také skvělá volba, chcete-li si co nejlépe užít poslech vašich nahrávek kvalitní hudby.

Režim „Pure“ představuje přesnou neutrální odezvu. Zcela rovná kmitočtová charakteristika je ideální pro míchání a mastering, kde potřebujete vnímat všechny detaily a poctivý obraz zvukového materiálu.

Režim „Ext“ je určen pro rozšířenou funkcionalitu při ovládání pomocí software A Control přes ethernetové připojení. Pomocí 6-pásmového ekvalizéru, který je součástí software A Control, můžete provést vlastní nastavení odezvy reproboxu.

Program A Control (dálkové ovládání v reálném čase)
Funkce všech monitorů řady A založených na DSP lze ovládat dálkově a v reálném čase přes Ethernet pomocí software A Control, který si můžete zdarma stáhnout. A Control je k dispozici ke stažení pro Windows a MacOS v sekci MyADAM na webu www.adam-audio.com pro zákazníky, kteří si své monitory řady A zaregistrovali.

Po stažení a instalaci programu můžete ovládat více reproboxů najednou a přesně upravovat nastavení ekvalizace a zpoždění z různých poslechových pozic ve vašem studiu. Při práci můžete dálkově ovládat úrovně, pokud se nacházíte dále od reproboxu nebo mixpultu. Dálkové ovládání je užitečné zejména ve víceúčelových místnostech, kde vám umožní zajistit, aby nastavení presetů (Voicing), ekvalizéru a další byly přesně takové, jaké potřebujete.

A_sonarworks

Korekce vlivu místnosti a integrace Sonarworks
Reproduktory řady A jsou navrženy tak, aby se daly přizpůsobit měnícím se požadavkům, preferencím a prostředí. Pomocí software A Control můžete přímo do signálové cesty v reproboxu vřadit pokročilé filtry a kompenzovat tak nedokonalou akustiku místnosti. Tato vestavěná platforma podporuje filtry třetí strany - společnosti Sonarworks, která je v dané oblasti lídrem. Pomocí software Sonarworks a měřicího mikrofonu můžete své reproboxy zkalibrovat pro novou poslechovou místnost nebo váš specifický vkus.

A_Bassreflex

Systém Bass Reflex, ozvučnice a montáž
Nové ozvučnice reproboxů řady A staví na dědictví ADAM Audio, zejména řady AX. Evoluční design řady A přináší větší zkosení ozvučnice pro účinnější snížení difrakce zvukové vlny. Kromě toho silnější stěny reprobox zpevňují a snižují vnitřní vibrace, zatímco zaoblené vyústění portu optimalizuje proudění vzduchu a snižuje nežádoucí zvukové zabarvení způsobené portem. Všechny reproboxy řady A obsahují montážní body na spodní straně, což přináší flexibilitu pro instalaci na libovolném místě.

 Celou nabídku studiových monitorů ADAM Audio najdete ZDE

Bude se Vám hodit: široká nabídka konektorů od značky Neutrik

 


adam_nadstandard

 

Co zákazníci na ePRODANCE.cz nejčastěji hledají?
Allen & Heath: Allen & Heath SQ5, Allen & Heath SQ6, Allen & Heath SQ7, Allen & Heath Qu-24, Allen & Heath Qu-32, Allen & Heath XONE:92Allen & Heath XONE:96
RCF: RCF ART 910-A, RCF ART 912-A, RCF ART 915-A, RCF ART 932-A, RCF ART 935-A, RCF ART 945-A
DENON DJ: DENON DJ PRIME 4, DENON DJ SC6000 PRIME, DENON DJ X1850 PRIME, DENON DJ PRIME GO
ADAM Audio: Studiové monitory ADAM Audio, ADAM Audio A7V, ADAM Audio A4V, ADAM Audio T5V, ADAM Audio T7V, ADAM Audio T8V
Ostatní: Tesa Gaffa, konektory NEUTRIK, Kabelové přejezdy