Představujeme Allen & Heath QU-SB

Přenosný 18 IN / 14 OUT digitální mixpult s bezdrátovým dálkovým ovládáním

Qu-SB je ultra-kompaktní digitální mixpult a interface pro ovládání z iPadu, který vám umožní míchat výsledný zvuk z libovolného místa auditoria a poskytuje elegantní, přenosné řešení pro kapely, audiovizuální produkce a instalace. Aplikace Qu-Pad je velmi elegantním a intuitivním rozhraním pro mixáž, umožňující snadný přístup ke všem funkcím a nastavením pultu Qu.

Na horním panelu se nachází 18 vstupů a 14 výstupů. Připojením k jednomu z audioracků pomocí kabelu Cat5 může být Qu-SB rozšířen až na 32 mono vstupů a 24 výstupů. Ve spojení s aplikací Qu-You (pro OS Android a iOS) a s pulty ME-1 pro osobní odposlech je Qu-SB fantastickou volbou pro kapely, které usilují o konstantní zvuk odposlechů na každém koncertu.

Aplikace Qu-Pad pro mixáž

Výkonný processing a pokročilé funkce jsou skvělé, ale nebyly by k ničemu, pokud by byly špatně přístupné.
Qu-SB je určen pro bezproblémové fungování s aplikací Qu-Pad na iPadu, která poskytuje super rychlý přístup ke všem nastavením, včetně processingu kanálu, VU metrů, analyzéru RTA, efektových jednotek, managementu scén, ovládání USB audio, Setup menu a mnoho dalšího.
Qu-Pad se připojuje k pultu přes Wi-Fi a dává vám svobodu nastavovat pódiové odposlechy z libovolného místa pódia nebo auditoria, i během nastavování PA.
* Vyžaduje připojení Wi-Fi routeru nebo přístupového bodu k portu Qu Network.

Předzesilovače AnalogiQ

Qu-SB obsahuje 16 předzesilovačů AnalogiQTM vybavených detekcí průchodu nulou a pokročilým řízením zisku v krocích po 1 dB. Prvotřídní 24-bitové A/D & D/A převodníky s nízkou latencí zpracovávají vstupní analogový signál i generují analogový výstup pultu.
Konstrukce předzesilovačů AnalogiQTM byla zdokonalována po mnoho měsíců a nabízí dokonale transparentní zvuk s minimem zkreslení, ultra-nízkou hladinou šumu a příjemnou barvou pro hudební typ signálu, která mnohým digitálním pultů chybí.

Qu-Drive

Zapomeňte na instalování ovladačů zvukových karet a ovládacího software. Qu-SB má integrovaný vícestopý USB rekordér o 18 kanálech (48 kHz) pro záznam a přehrávání 24-bitového digitálního zvuku přímo do/z úložiště USB. Záznam vícestopé nahrávky koncertu nebyl nikdy tak snadný. Mixy a FX returny lze zaznamenávat spolu s kanály a vícestopé audio lze posílat do kontrolního příposlechu.
Pro rychlý stereofonní záznam hlavního LR mixu a dalších výstupů je k dispozici nezávislá sada ovládacích prvků. 2-stopý USB return lze posílat na výstup jako například podkresovou hudbu.

iLive FX

Qu-SB obsahuje dynamický processing a efektové algoritmy odvozené od processingu používaného u pultů řady iLive, kterému mnozí uznávaní zvukaři dali na svých turné přednost před špičkovými plug-iny a externími efektovými jednotkami. Qu-SB se může pochlubit 4 stereo iLive FX enginy, které přinášejí věrné emulace legendárních klasických efektů jako je reverb, gated reverb, delay, modulátor, flanger a další.

Automatic Mic Mixer (AMM)

Funkce AMM je důležitá v aplikacích, jako jsou konference, meetingy a diskusní pořady, kde je používáno současně více mikrofonů, přičemž snižuje šum pozadí a minimalizuje riziko vzniku zpětné vazby. Pomáhá zvukařovi ovládat úrovně více mikrofonních vstupů a zajistit, aby byl každý příspěvek dobře slyšet.
Dynamický algoritmus sdílení zisku D-Classic je inspirován průmyslovým standardem automatických mixážních systémů. Lze míchat až 16 mikrofonních signálů současně, přičemž každý kanál má vlastní nastavení priority, která určuje jeho "váhu" v celkovém mixu.

USB Audio Streaming

Pult má vestavěné rozhraní, které posílá vícestopé digitální audio do počítače (PC nebo Mac) přes flexibilní routing: lze současne nahrávat všechny vstupní kanály a hlavní LR, nebo lze nahrávat něco jiného, ​​např. efektový return apod.
Returny z počítače lze poslat do vstupních kanálů. Rozhraní je kompatibilní s Mac OS X a pro systémy Windows jsou k dispozici ovladače. Ať tak či onak, bude ihned rozpoznáno libovolným DAW, který podporuje ASIO nebo Core Audio, včetně Logic, Cubase, Reaper a Pro Tools.

Qu-SB lze rozšířit až na 38 vstupů pomocí portu dSNAKE propojeného kabelem Cat5 s audiorackem AB168, AR2412 nebo AR84. dSNAKE je vlastní síťové řešení Allen&Heath, které se může pochlubit latencí pouhých 105us na kabelových trasách až 120m.
Audioracky poskytují veškerý výkon Qu-SB a rovněž přístup k dodatečným výstupům pro stereo Matrix, skupiny nebo speciální mixy pro odposlechy.

Vlastnosti
16 mono vstupů (TRS + XLR)
1 stereo vstup (TRS)
12 výstupů mixů (LR, Mono Mix 1-4, Stereo Mix 1-3)
1 výstup pro Stereo Matrix (TRS)
Vestavěné jádro Qu-32 (32 mono + 3 stereo vstupní kanály)
Až 11 mixů pro odposlechy (4 mono + 7 stereo)
4 FX engine
4 FX send/return
4 Mute skupiny
4 DCA skupiny
USB Audio Interface 32×32
Qu-Drive pro vícestopého nahrávání/přehrávání USB disků
Plně ovladatelné předzesilovače AnaLOGIQTM
Knihovny iLive FX
Port dSNAKE rozšiřující pult až na 38 vstupů
Funkce Automatic Mic Mixer
Příslušenství pro montáž do 19" racku
Kompatibilní se systémem pro osobní odposlech ME
Aplikace Qu-Pad pro iPad
Aplikace pro osobní odposlech Qu-You pro iPhone / Android
Na všech vstupech lze ovládat: Trim, Polaritu, HPF, Gate, Insert/Ducker, 4-pásmový PEQ, kompresor a Delay
Na výstupech všech mixů lze ovládat: Insert, 1/3 okt. GEQ, 4-pásmový PEQ, kompresor a Delay
Vestavěný generátor signálu
RTA s indikací dominantního pásma signálu
Spektrogram pro eliminaci zpětné vazby a specifik akustiky poslechového prostoru