Festhalle, EAW a PRG, Prolight+Sound 2016

 

I letos jsme na frankfurtském výstavišti navštívili historický multifunkční prostor Festhalle, který byl slavnostně otevřen v roce 1909 a v tehdejší době představuje s výškou 40 metrů největší kopuli v Evropě. Stavbu navrhl Marburgský architekt Friedrich von Thiersch z důvodu rostoucí obliby výstavnictví, které bylo do té doby soustředěno v jednorázových pavilonech nebo na starém hippodromu ve měste Sachsenhausen. Město Frankfurt tak přirozeně reagovalo na požadavky mít vlastní, pro tento účel určenou stavbu. Slavnostní otevření budovy provedl císař Wilhelm II.  

 

Po druhé světové válce, která stavbu historicky poznamenala (do haly byli z městského centra nahnáni židé a byli odsud posílány první transporty do koncentračních táborů), následné bombardování halu těžce poškodilo a hrozilo, že bude stržena. Po úspěšné snaze stavbu zachránit došlo v roce 1980 k úplné rekonstrukci a následné modernizaci haly, která pokračuje dodnes.

 

S kapacitou 13 500 návštěvníků slouží ke koncertům známých interpretů, výstavám a veletrhům. Na Prolight+Sound zde již po několikáté byla k vidění velkolepá show v podání celosvětové sítě pro multimediální produkci a event design PRG.

„Showroom“ byl oproti minulému roku značně rozšířen na ohromující počet 1000 fixtur, špičkový videomapping, lasery, speciální efekty, pohyblivé scénické prvky a adaptabilní systém Anna a Otto od společnosti EAW. V rámci audiovizuální show, která ukazovala nejmodernější technologie v praxi bylo možné se zúčastnit prohlídky technického zázemí a shlédnout vybavení a produkty používané během této prezentace a nedávných LEA Awards, které se konali na stejném místě. Návrh a realizaci měla na starosti divize PRG Video XL a byli zde možné vidět vlastní produkty PRG, jako je například technologie pro dálkové řízení sledovacích reflektorů PRG Ground Control System.

 

Ve fotogalerii níže jsme pro Vás zachytili co nejzajímavější věci z prohlídky a samotné prezentace.   

Tomáš Haberland, PRODANCE