RCF ozvučení na Fremont Street v Las Vegas

image_gallery_(1)

Západní část ulice Fremont Street v Las Vegas, která je zastřešena půlkruhovou obří LED obrazovkou, byla nově ozvučena italskými produkty RCF.

Dlouhý bulvár se zásadní historickou hodnotou, byl v minulých letech osazen LED „válcem“ (Street Viva Vision LED display) pokrývající ulici v rozsahu čtyř městských bloků. Pro tuto neobvyklou instalaci bylo nově instalováno dohromady 350 reproboxů RCF po 50 clusterech.

Každý cluster je složen ze šesti Line-Array modulů HDL 20-A a jednoho aktivního 21“ subwooferu SUB 8005-AS, který je umístěn na vrchní části clusteru pomocí speciálně navrženého montážního rámu.

 

Pro výběrové řízení byli kontaktováni různí výrobci, ale díky pozitivním zkušenostem na již zaběhlých koncertních pódiích, byly pro efektivní akustický podkres Viva vision obrazovky, vybrány moduly HDL 20-A.

Na optimální zakázkové konfiguraci pracovalo technické oddělení Fremont Street Experience přímo s inženýrským týmem z Reggio-Emilia v Itálii, kde výrobce RCF sídlí.

V instalaci jsou moduly HDL 20-A zavěšeny do oblouku pomocí rámu, který byl využíván také pro předešlé ozvučení. Po konzultaci s RCF navrhl inženýrský tým unikátní cluster se specifickými vyzařovacími úhly pro rovnoměrné pokrytí dlouhého prostoru.

 

Produkty RCF jsou na Fremont Street plně využívány také na živou a reprodukovanou hudbu v rámci dalších třech scén.

Velký PA systém na hlavní scéně se skládá z 20 třípásmových modulů HDL 50-A (2x 12“) ve spojení s 10 subwoofery SUB 9007-AS (2x 21“) a 5 ks pódiových monitorů TT25-CXA. Druhá stage pracuje s 16 moduly HDL 20-A, 8 jednotkami subwooferu SUB 8006-AS (2x 18“) a 5 ks pódiových monitorů TT25-CXA.

Třetí stage je osazena 8 moduly HDL 20-A se čtyřmi zavěšenými aktivními subwoofery HDL 18-AS (1x 18“), v tomto případě je ze země vše podpořeno třemi aktivními subwoofery TTS36-A (2x 18“).