RCF ART 732 + Sub 705 II skladem!

Rádi bychom Vám představili hned dvě horké novinky z portfolia profesionálních aktivních reproboxů RCF, které nám dorazily na sklad.
První z nich je aktivní subwoofer SUB 705 AS-II který nahrazuje populární SUB 705. Jak název napovídá, jedná se opět o reprobox s 15“ reproduktorem vybavený 700/1400W zesilovačem. Na rozdíl od svého předchůdce není ovšem ozvučnice typu bandpass, ale bassreflex. Díky tomu je zvukový přednes vyrovnanější a přesnější. Přímo vyzařující ozvučnice také značně zjednodušuje navázání subwooferu na satelitní fullrange reproboxy z řad ART 3, 7 a D-Line, ale také z něj dělá univerzální subbass pro širokou škálu aktivních beden dalších výrobců. Univerzální použití v rozličných situacích je možné díky vestavěnému digitálnímu DSP procesoru a stereo crossoveru s přepínatelnou dělící frekvencí a možností otočení fáze. Příjemnou novinkou jsou také ergonomická pogumovaná madla, vyztužená přední mříž a nižší celková hmotnost.

Druhou novinkou je první box z řady ART 73x, dlouho očekávaná náhrada za reproboxy ART 722-A a 725-A. Již nějakou dobu se sice úspěšně prodává reprobox ART 745-A, který posunul výkon a přednes plastového reproboxu na samou hranici a cenově je přeci jen výše než původní ART 725-A, i když se taková investice nepochybně vyplatí.
Jak je u RCF dobrým zvykem, s novým modelem použili opět modernější reproduktory. Zatímco číslo 7 v názvu napovídá, že zesilovač má 700/1400W, tak číslo 3 na druhém místě prozrazuje, že byl použit výškový driver s úctyhodnou cívkou o velikosti 3 palce. To zásadně přispívá ke srozumitelnosti kritického vokálního pásma a snižuje agresivitu projevu oproti 1“ driverům s cívkou do 1,75“ které jsou použity v drtivé většině konkurenčních plastových reproboxů stejné cenové kategorie. Zároveň je tím maximalizována odolnost, spolehlivost a výkonnost HF sekce.
Poslední číslo v názvu právě naskladněného reproboxu ART 732-A nás informuje že středobasový reproduktor má 12 palců, a jedná se tedy o mimořádně kompaktní plastový fullrange s úctyhodným poměrem hmotnosti 17,7kg k maximálnímu SPL 131 db.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení