RCF ART 732 + Sub 705 II skladem!

Rádi bychom Vám představili hned dvě horké novinky z portfolia profesionálních aktivních reproboxů RCF, které nám dorazily na sklad.
První z nich je aktivní subwoofer SUB 705 AS-II který nahrazuje populární SUB 705. Jak název napovídá, jedná se opět o reprobox s 15“ reproduktorem vybavený 700/1400W zesilovačem. Na rozdíl od svého předchůdce není ovšem ozvučnice typu bandpass, ale bassreflex. Díky tomu je zvukový přednes vyrovnanější a přesnější. Přímo vyzařující ozvučnice také značně zjednodušuje navázání subwooferu na satelitní fullrange reproboxy z řad ART 3, 7 a D-Line, ale také z něj dělá univerzální subbass pro širokou škálu aktivních beden dalších výrobců. Univerzální použití v rozličných situacích je možné díky vestavěnému digitálnímu DSP procesoru a stereo crossoveru s přepínatelnou dělící frekvencí a možností otočení fáze. Příjemnou novinkou jsou také ergonomická pogumovaná madla, vyztužená přední mříž a nižší celková hmotnost.

Druhou novinkou je první box z řady ART 73x, dlouho očekávaná náhrada za reproboxy ART 722-A a 725-A. Již nějakou dobu se sice úspěšně prodává reprobox ART 745-A, který posunul výkon a přednes plastového reproboxu na samou hranici a cenově je přeci jen výše než původní ART 725-A, i když se taková investice nepochybně vyplatí.
Jak je u RCF dobrým zvykem, s novým modelem použili opět modernější reproduktory. Zatímco číslo 7 v názvu napovídá, že zesilovač má 700/1400W, tak číslo 3 na druhém místě prozrazuje, že byl použit výškový driver s úctyhodnou cívkou o velikosti 3 palce. To zásadně přispívá ke srozumitelnosti kritického vokálního pásma a snižuje agresivitu projevu oproti 1“ driverům s cívkou do 1,75“ které jsou použity v drtivé většině konkurenčních plastových reproboxů stejné cenové kategorie. Zároveň je tím maximalizována odolnost, spolehlivost a výkonnost HF sekce.
Poslední číslo v názvu právě naskladněného reproboxu ART 732-A nás informuje že středobasový reproduktor má 12 palců, a jedná se tedy o mimořádně kompaktní plastový fullrange s úctyhodným poměrem hmotnosti 17,7kg k maximálnímu SPL 131 db.