Rane MP2015 skladem!

Naskladnili jsme exklusivní DJ mixpult s otočnými potenciometry na naší pražské pobočce.Zvuková kvalita


Rane MP2015 stojí na absolutní světové špičce DJských mixážních pultů. Konstrukce a design se zaměřuje na přehrávání ve studiovém rozlišení High-Resolution Audio (HRA) v bitové hloubce 24-bit, technické parametry mixážního pultu nemají žádnou konkurenci a uspokojí i nejortodoxnějšího vinylového puristu. Nástroje řídící dynamiku potěší také všechny Djs, pracující s nekomprimovanými formáty WAV a FLAC.

Profesionální úroveň zvuku začíná a končí u převodníků. MP2015 je vybaven prémiovými modulačními převodníky Audio 4 Pro™ delta-sigma od japonského výrobce Asahi Kasei Microdevices corporation (AKM), splňujícími i ty nejnáročnější požadavky nahrávacích studií. Převodníky na symetrických diferenciálních audio vstupech pracují s dynamickým rozsahem 116 dB a zároveň integrují vestavěnou FIR architekturu, která minimalizuje zpoždění sběrnic a vytváří lineární fázovou odezvu. 24 bitové převodníky na výstupech mají 116 dB dynamický rozsah a integrují 24 bitové digitální filtry společnosti AKM, které zvyšují celkovou kvalitu zvuku. Zároveň zde dochází ke snížení zkreslení a rozšíření dynamického rozsahu.

Diferenciální výstupy eliminují nutnost využívat vazebních kondenzátorů. Převodníky na vstupech a výstupech pracují se vzorkovací frekvencí 44.1 kHz, 48 kHz nebo 96 kHz. Veškeré cesty Digital/USB do line –in nebo Line in do Digital/USB mají dynamický rozsah 116 dB, zatímco dynamický rozsah z Line-vstupu do Line-výstupu je znamenitých 113 dB s neznatelným harmonickým zkreslením (THD+N) 0,001%.

 

Phono předzesilovače studiové kvality, S/PDIF vstupy pro CD přehrávače

Analogové phono/CD vstupy jsou osazeny pozlacenými RCA konektory, které vedou k předzesilovačům, splňující i ty nejnáročnější studiové požadavky. Podporují certifikace EMI(1), RFI(2) a přepěťovou ochranu vůči ESD(3). Elektrický obvod se vyznačuje nízkou úrovní šumu, vysokým ziskem v celém pásmovém rozsahu, nízkým harmonickým zkreslením, vysokou rychlostí přeběhu a silným výstupním napětím.

Přesnost phono RIAA filtru je změřena na hodnotě +0,1/-0,2 dB vůči ideálním podmínkám. Dále zde můžeme nalézt 18Hz infrasonický filtr s horní propustí se strmostí 18dB na oktávu a ultrasonický filtr začínající na 50kHz se strmostí 12dB na oktávu. Pro přepínání mezi Phono a CD režimem slouží relé s nulovým zkreslením.

1.EMI (elektromagnetická interference)
2.RFI (interference na radiových kmitočtech)
3.ESD (odolnost vůči elektrostatickým výbojům)

Pro všechny uživatele CDJs nabízí MP2015 možnost “obejít” A/D převodníky pomocí funkce bypass a přímo digitálně připojit přehrávače pomocí S/PDIF protokolu.

 

Parametrické „Sweep” Filtry


Všechny vstupní kanály jsou společně se submix sběrnicí vybaveny unikátním třípolohovým přepínačem pro volbu propusti. Nalezneme zde LP (low-pass), HP (high-pass) nebo L-H (low-pass, high-pass combo). Všechny tři mají strmost 24 dB na oktávu (4tého řádu) a mají volitelnou dělící frekvenci.

V pozici “LP” posouvá Filter knob frekvenci spodní propusti od 20 Hz do 20 kHz (ve směru hodinových ručiček a zpět do protisměru hodinových ručiček). Prostřední pozice potenciometru je na frekvenci 635 Hz.

V pozici “HP” posouvá Filter knob frekvenci horní propusti od 20 Hz do 20 kHz (v protisměru hodinových ručiček a zpět do směru hodinových ručiček). Prostřední pozice potenciometru je na 635 Hz.

V pozici “L-H” posouvá Filter knob LP nebo HP propust podle směru otáčení od středu. V prostřední pozici se aktivuje bypass obou propustí a dojde k vyrovnání odezvy. Otočení potenciometru zcela proti směru hodinových ručiček posouvá LP propust od 20 Hz do 18 kHz, Otáčením knobu od středu ve směru hodinových ručiček posuneme HP filtr od 35 Hz do 20 kHz.

Jediný potenciometr, řídící společnou Rezonanci (Q) všech filtrů na vstupech i Submix sběrnici má rozsah od roviny (Q=0.707) až po maximální stoupání (Q=12).

Výše zmíněné filtry mají vysoké rozlišení, jsou rychlé a neobsahují žádné nežádoucího zabarvení. Všechny koeficienty filtrů jsou pečlivě vypočítány pro zvolenou vzorkovací frekvenci.

Submix sběrnice


Unikátní “Submix” sběrnice umožňuje smíchání libovolného množství vstupů. V kostce to znamená to, že mixážní pult umožňuje ovládat více zdrojů signálu pomocí jednoho kanálu a tím i jednou sadou ovládacích prvků. Lze jej samozřejmě pomocí tlačítka SUB na Session In sekci přepnout do režimu standardního vstupu.

Submix je vstřícným krokem pro DJe pracující s multitrackovými formáty, kterým je takto ulehčena práce s 1-4 vstupy + Session In sekcí a ovládání signálu je takto realizované pouze jedním filtrem, ekvalizérem a ovládáním hlasitosti. Přiřazení vstupů je velice snadné a samotná sběrnice je vybavena vlastním ukazatelem hlasitosti, sluchátkovým cue a nahrávacím USB výstupem. Submix sběrnici lze samozřejmě využívat také pro externí efektové jednotky. Žadný z dostupných mixážních pultu v současné době neumožňuje tak snadné používání multitrackových formátů.

 

Třípásmové korekce s absolutním útlumem


Všechny vstupní kanály a Submix sběrnice jsou vybaveny výjimečným třípásmovým ekvalizérem. Jedná se o Linkwitz-Riley filtry s absolutním útlumem (kill) a volitelnou dělící frekvencí 150 Hz/6,0 kHz nebo 300 Hz/3,0 kHz. Dělící frekvence je možné nakonfigurovat pomocí softwarového kontrolního panelu po připojení k PC/MAC skrze jeden z USB portů.

 

Stejně jako parametrický “sweep” filtr i třípásmové korekce představují chirurgicky přesný nástroj s vysokým rozlišením a rychlým průběhem a veškeré algoritmy jsou vypočítány ve vztahu k dané vzorkovací frekvenci.

Po dlouhém hledání nebylo možné najít vhodné komponenty pro klíčové ovládací prvky, a proto jsou veškeré otočné potenciometry vyrobeny na zakázku a mají nadstandardní životnost přes jeden milion otočení. Celkové zpracování mixpultu je podmíněné jak funkci tak exkluzivnímu vzhledu. Tělo zařízení je vyrobené z oceli, která je používáná v americkém Seattlu také v produkci společnosti Boeing, přední panel je potažen vysoce odolnou vrstvou z materiálu Lexan a boční dřevěné panely s laserem vygravírovaným logem Rane definují exkluzivní design.

 

Isolator EQ Sekce


Patentovaný třípasmový výstupní isolátor je filtr typu Linkwitz-Riley se strmostí 24 dB na oktávu (4. řádu) a funkcí fázové kompenzace, který je navíc opatřen nastavitelnou dělící frekvencí pro low-mid a mid-high frekvence. Podobně jako třípásmové ekvalizéry na jednotlivých kanálech také výstupní isolátor je extrémně přesným nástrojem s vysokým rozlišením, rychlostí a bez jakéhokoliv rušivého charakteru.

Nastavitelné dělící frekvence umožňují umělcům přizpůsobit Isolator ke zvolené hudbě. Dělící frekvence pro Low-mid se pohybuje od 80 Hz do 640 Hz, Mid-High nalezneme mezi 1 kHz až 8 kHz.

Tento nástroj vám přináší úplnou kontrolu nad mohutnými basy, hornatými středy a hedvábně jemným horním pásmem.

 

Dvojité USB porty pro snadné střídání vystupujících DJs


Střídání DJs během hraní a b2b setů patří k největším výzvám digitálního Djingu. MP2015 je osazen dvojitým USB portem, který ulehčuje výměnu DJs bez veškerých komplikací. Nezaleží na tom, že na každém z připojených počítačů běží jiný DVS/DAW/DJ software – pomocí přepínače pro výběr zdrojového signálu, který je umístěn na všech čtyřech vstupních kanálech lze instantně vybírat požadovaný zdroj zvuku.

Každý z USB portů je navržen pro streamování 24 kanálového, 24 bitového zvuku o vzorkovací frekvenci 44,1, 48 nebo 96 kHz.

Připojit lze až 4 gramofony nebo 4 CD přehrávače a samozřejmě také kombinaci dvou gramofonů a dvou CD přehrávačů.

Digitální S/PDIF vstupy slouží pro připojení kompatibilních CD přehrávačů, navíc je možné pomocí vstupu Session IN připojit pátý přehrávač (digitálně i pomocí analogového vstupu). Linkové AUX vstupy, které jsou k dispozici na všech vstupních kanálech, lze využít pro připojení libovolného nástroje nebo dalšího CD přehrávače.

 

Serato DJ + DVS Upgrade-Ready


Mixážní pult MP2015 je plně podporován softwarem Serato DJ od verze 1.7.7 (a vyšší) po zakoupení softwarového balíčku Serato DJ Club Kit.

Serato DJ Club Kit obsahuje software Serato DJ a Serato DVS Expansion Pack. Pro zakoupení Serato DJ Club pokračujte na odkaz ZDE.

 

Podpora Traktor Scratch


Společnost Rane oznámila spolupráci se značkou Native Instruments, která má za výsledek oficiální integraci softwaru Traktor v mixážní pultu MP2015.

MP2015 již na sebe strhnul mnoho pozornosti, ale nyní díky certifikaci pro software Traktor Scratch dochází ke skutečnému zemětřesení. Jedná se o první mixážní pult společnosti Rane s podporou Traktor Scratch umožňující ovládání 4 stop pomocí control vinylů/CD a zároveň první mixážní pult s dvojitým USB portem pro software Traktor Scratch.

Konfigurace pro Mac platformu je velice snadná díky standardním Core Audio ovladačům. Uživatelé operačního systému Windows jednoduše nainstalují ASIO ovladače a mohou začít hrát. Ovládací prvky mixážního pultu jsou snadno nastavitelné pomocí MIDI protokolu a následně je možné plnohodnotně ovládat software přímo z pultu.

Software Traktor scratch není součástí balení MP2015, lze jej však snadno zakoupit na stránkách Native instruments.