American DJ a vystoupení Fatboy Slim + Bassement Jaxx

Všestranné hlavy a kolosální videostěna AV6 od ADJ zvolené produkční firmou UK Events Group se podílely na vysoké úrovni párty s Fat Boy Slimem a Basement Jaxx, kteří nadchli novoroční dav v Mancesteru, UK.

Podívejte se na světelnou show ve Victoria Warehouse:

Chcete-li pořádat párty, neexistuje lepší termín, než Nový rok! Sankeys Warehouse dali pro novoroční párty ve Victoria House v britském Manchesteru dohromady hvězdnou sestavu, ve které nechyběli Fat Boy Slim a Basement Jaxx. Strhující produkce se ujala liverpoolská UK Events Group, jejímž úkolem bylo oživit vystoupení dvou legend taneční hudby vším od úchvatné pyrotechniky a speciálních efektů až po světelnou show plně osazenou produkty ADJ!

Sankeys, klub se čtyřmi scénami v samotném centru manchesterského klubového dění obvykle pro zvuk, světla, video a efekty najímá různé poskytovatele. V tomto případě si ale klub pro zabezpečení celé produkce najal jediného poskytovatele - UK Events Group, a to zejména s ohledem na jeho pověst, postavení a šíři poskytovaných služeb.

Pro velkolepou párty s Fat Boy Slimem, Basement Jaxxem a nadšeným novoročním davem UK Events Group cíleně zvolili všestranné hlavy ADJ a kolosální videostěnu AV6.

Lighting Designer Oliver Suckling měl na hraní k dispozici 40 obrovsky všestranných Vizi Beam 5RX a 38 Inno Color Beam Quad7. 5RX s výbojkami Philips Platinum 5R, motorizovaným zoomem, hranolovými efekty a 14 barvami (včetně studené bílé a UV) vyvolaly hypnotický efekt paprsků se sledem výrazných barev a Color Beam Quad7 s 70W LED CREE přispěly ostře ohraničenými paprsky s 8-zónovým LED chase. U Fat Boy Slima byly tyto vícesvazkové paprsky namířeny vzhůru a doprovázely rychlé výšlehy plamenů na přední hraně pódia, čímž podporavaly intenzitu a energii vystoupení a povzbuzovaly touhu davu po gradaci akce.

Dalším velmi důležitým prvkem vizuální produkce byla videostěna, na které se během elektrizujících hudebních produkcí promítaly nápadité vizualizace a loga umělců. Masivní dělenou videostěnu o rozměru 11,6 x 4,64m tvořilo 140 videopanelů AV6 od ADJ. Jedná se o největší obrazovku poskládanou z AV6 od jejich velmi očekávaného uvedení na trh v roce 2015 a tím i jasný doklad o kvalitě a vhodnosti tohoto cenově dostupného LED videopanelu pro produkční sektor.

Videostěna AV6 vytvořila úchvatné pozadí pro Fat Boy Slima a výrazným způsobem podpořila jeden z jeho nějvětších hitů obrázky smajlíků a velkým problikávajícím nápisem "Eat Sleep Rave Repeat". Jindy v průběhu akce se přes celou obrazovku objevilo obrovské logo Basement Jaxx, které nenechalo davy na pochybách, na koho se přišli podívat. A tohle duo nepřetržitě servírovalo hit za hitem. AV6 přitom zobrazovaly proud hypnotických vizualizací v živých barvách a za podpory hlav ADJ vytvářely energetickou, barvitou atmosféru budící nadšení sedmitisícového davu.

"Bylo vzrušující sledovat firmu jako UK Events Group, jak celému odvětví ukazuje, čeho je revoluční AV6 - spolu s řadou našich výkonných hlav - opravdu schopen", okomentoval událost Kris Dawber, Sales Manager firmy ADJ Europe. "Díky jejich neobyčejně vysokému jasu, čistotě obrazu a snadnému spojování tým UK Events Group bez problémů sestavil gigantickou videostěnu, která vytvořila perfektní pozadí pro novoroční vystoupení hvězd taneční hudby. Ukazuje to, že můžete být tvůrčí a uvažovat ve velkých dimenzích, aniž byste museli utratit velké peníze!"

Samozřejmě tohle je přesně to, co Sankeys chtěli: velký působivý displej, který obohatí vystoupení umělců, pro návštěvníky vytvoří památnou noc taneční hudby ve vizuálně stimulující atmosféře a bude ohleduplný k finančnímu rozpočtu. Vzhledem k požadavku na kvalitní a přitom cenově dostupný světelný park s videoprojekcí, byla značka ADJ pro tuto akci jasnou volbou a UK Events Group potřebovala i v rámci těsného rozpočtu přijít s něčím neobvyklým jak pro návštěvníky, tak i pro zákazníka.

"Davy šílely!", řekl Tory. Světelné a zrakové vjemy vypráví příběh a naši technici umí nejen pracovat s davem, ale i číst DJ a do akce zatáhnout publikum. Komentáře na sociálních sítích po skončení události zmiňovaly produkci celé akce - a to pak víte, že jste odvedli dobrou práci!" A stejně pozitivní byla i reakce zákazníka, který nešetřil slovy jako "úžasný" a prohlásil, že UK Events Group "do toho dali všechno".

"Jako vždycky, ADJ nás nezklamalo - nejelo nám jen jedno světlo, což na akci se 122 světly nebylo zas tak zlé a podařilo se to do minuty vyřešit", řekl James. "Kdyby nic jiného, vzbudili v nás hrdost na to, že se podařilo pochybovačům ukázat, že takhle velkou akci je možné poskládat z výrobků ADJ - a to takovým způsobem, že lidé z branže si o tom povídají a ptají se provozovatele, kdo dělal produkci."

UK Events Group byli hned na místě najati na další akci, takže koncem měsíce budou zpátky se svou produkcí na klíč, v níž stěžejní roli hrají flexibilní, inovativní a cenově dostupné produkty ADJ. Akce se bude konat 30. ledna, mezi účinkujícími nebudou chybět umělci jako Nicky Romero, Sander Van Doorn a Laidback Luke a ADJ opět dokáže, že rozsáhlá a divácky úspěšná produkce nemusí stát těžké peníze.