Představujeme Mackie AXIS

Firma Mackie představila AXIS Digital Mixing System - výkonný mixážní systém pro živé zvučení, profesionální produkce a instalace. Modulární systém AXIS s plnou integrací Dante® spojuje 32-kanálový digitální mix DL32R™ s inovativním ovládacím pultem DC16 a přináší tak nový standard do způsobů práce s mixážním pultem při živém zvučení.

"Je to neuvěřitelně progresivní profesionální řešení práce s digitálním mixážním pultem", komentuje novinku Ben Olswang, Senior Product Manager firmy Mackie. "Práce je neobyčejně rychlá s úžasnou vizuální zpětnou vazbou a možnostmi přizpůsobení."Kombinace digitálního mixu DL32R a ovládacího pultu DC16 nabízí všechny výhody předního bezdrátového mixážního systému na trhu, vyvinutého od základu jako integrovaný koncept. 32 mikrofonních předzesilovačů Onyx+™ s dálkově ovládaným gainem, 16 výstupů a masivní DSP činí tento systém ideálním pro střední a větší produkce a instalace. Propojení mixu DL32R a ovládacího pultu DC16 využívá rozhraní Dante®, což otevírá další možnosti síťového propojení v profesionálních aplikacích.

AXIS díky ovládacímu pultu DC16 nabízí inovativní fyzickou mixáž s funkcemi, které mu dávají náskok před mixy s dvojnásobnou i vyšší cenou.

"AXIS je navržen s ohledem na rychlou profesionální práci", dodává Olswang. "A pokud potřebujete pracovat rychle, vizuální zpětná vazba je kritická. Obrovská plocha obrazovky, kterou AXIS využívá, je prostě úžasná."

Barevné kanálové displeje s téměř dvojnásobnou velikostí oproti konkurenci poskytují bezkonkurenční vizuální zpětnou vazbu. Kritické informace na každé obrazovce mají srozumitelné a funkční barevné odlišení, jasné ikony a velké fonty dobře čitelné za všech okolností. To vše využívá vysoké rozlišení dotykových obrazovek iPadů, které jsou srdcem systému AXIS.

Axis nabízí unikátní způsob práce s plynulým přecházením mezi hardwarovým ovládáním na pultu DC16 a komplexní bezdrátovou mixáží. Integrovaný inovativní SmartBridge™ pro až tři iPady chytře pozná, kdy je iPad položen na svém místě a umožňuje současnou práci na více kanálech. Zobrazení na každém iPadu může být uživatelsky přizpůsobeno a může pracovat ve fixním režimu nebo se zohledněním historie ovládání. To dává možnostem obsluhy systému úžasnou flexibilitu.

"S kompletně modulární koncepcí, multikanálovým záznamem a chytře řešenou obsluhou má tento systém jasný náskok", shrnuje Olswang. "Lepší způsob práce díky inovaci. To je cílem systému AXIS."

Digitální mixážní systém Mackie AXIS je poprvé představen veřejnosti na NAMM 2016 (Demo Room 209A/B). Systém AXIS sestává z digitálního rackového mixu DL32R, rozšiřující karty DL Dante Expansion Card a digitálního ovládacího pultu DC16. V USA se budou dodávat i touringové a instalační sestavy s příslušenstvím jako například buben s 80m kabelu Cat5e, road case pro DC16, atd., podle konkrétní konfigurace.

RYCHLOST

Způsob práce se systémem AXIS je založen na rychlosti. Ovládací pult DC16 využívá inovativní koncepci aplikace Master Fader a umožňuje okamžité ovládání čehokoli. Každý ovládací prvek a každý kanál je okamžitě přístupný - po prostém stisku tlačítka. Nastavte klíčové parametry zvoleného kanálu nebo se ponořte do nejhlubších detailů. Orientujte se jako nikdy dříve pomocí volby mixu a pohledových skupin, které nabízí rychlejší navigaci než tradiční vrstvy.

ČITELNOST OBRAZOVEK

AXIS je zaměřen na neuvěřitelnou vizuální zpětnou vazbu na všech úrovních. Velké kanálové displeje s vysokým rozlišením vám umožní vidět všechno na jeden pohled a zefektivní vaši práci více, než jakýkoli jiný pult v této kategorii. DC16 účinně využívá barevné TFT displeje s řízením jasu pro zobrazení většího množství kritických informací o daném kanálu a jejich lepší zvýraznění s použitím ikon a velkých, extrémně dobře čitelných fontů. Přidáme-li k tomu obrovskou plochu tří iPadů s dotykovými obrazovkami, je jasné, že pouze AXIS vám dokáže zefektivnit práci takovouto mírou vizuální zpětné vazby.

FLEXIBILITA

Cílové aplikace (i jednotliví uživatelé) se od sebe liší. Instalace i živé produkce potřebují maximální flexibilitu pro splnění požadavků na funkčnost a obsluhu zařízení. AXIS se svými možnostmi přizpůsobení představuje optimální mixážní prostředí pro libovolnou instalaci či produkci. Zobrazte si pouze kanály, které chcete vidět. Zvolte si, které ovládací prvky budou trvale přístupné. Méně zkušeným zvukařům omezte dostupné ovládací prvky. Díky systému AXIS můžete nyní vytvořit ideální pracoviště pro vaši aplikaci.