Představení RCF HDL 30-A na veletrhu Prolight+Sound 2017

hdl30a_prodance_header(1)

Tento týden bude na veletrhu Prolight+sound představen nový aktivní Line Array systém RCF HDL 30-A.

 

Úspěšná produktová řada RCF HDL Line series v čele s modelem HDL 20-A se vrací s novým kompaktním aktivním touringovým systémem HDL 30-A. Je navržen pro touringový systém pro střední a velké akce jak v interiéru, tak ve venkovních prostorách, obsahuje veškeré aktuální technologie značky RCF.

Vestavěný dvoukanálový class-D zesilovač o výkonu 900 W RMS společně s důmyslným DSP (integrace technologie FiR phase) zajišťují vysoké SPL.

Veškeré použité komponenty, počínaje návrhem zesilovače s vlastními vstupními obvody přes reproduktory byli až po výsledný modul HDL 30-A pečlivě vyvinuty a vybrány zkušenými týmy vývojářů RCF.

Výroba probíhá ve vlastní továrně RCF v Itálii.

Reproboxy RCF jsou navrženy s využitím pokročilé technologie FIR filtrů tak, aby byl dosažen transparentní a absolutně čistý zvuk s perfektní lokalizací stereofonního obrazu. Speciální filtry FIRPHASE umožňují dosažení koherentní distribuce zvuku pro všechny posluchače, bez fázového zkreslení a s minimální latencí.

Návrh FIR filtrů pro tento specifický účel vyžaduje začít přesným měřením fázové charakteristiky reproduktoru. Algoritmus FIRPHASE vychází z tohoto měření a upravuje fázovou charakteristiku reproduktoru, aniž by ovlivnil amplitudovou equalizaci. Jádrem pokročilé techniky FIRPHASE je rekurzivní metoda (metoda nejmenších čtverců) kombinovaná se specifickým algoritmem, který na základě amplitudových a fázových mezí vypočítá nejlepší sadu FIR koeficientů. Algoritmus koriguje fázi a v případě potřeby i amplitudu tak, že zohledňuje slabiny měničů a rezonance nebo fázové vyrušení signálu vyplývající z dané ozvučnice. Tato technika umožňuje výrazné ovlivnění fáze na nižších středech s použitím relativně krátkých filtrů a vyšší rozlišení, než by naznačovala teorie.

 

 Náš tip: Nové aktivní reproboxy RCF řady ART 9 jsou právě skladem

ART 945-A           

ART 935-A          

ART 915-A     

ART 932-A    

ART 912-A     

ART 910-A