Nové aktivní reproboxy české značky Megaton

megaton_texture(1)

Česká značka Megaton si pro své reproboxy pečlivě vybírá profesionální reproduktory těch nejvýznamnějších světových značek jako B&C Speakers a RCF. Myšlenka rozšíření tradičního výrobního sortimentu o aktivní reproboxy není nová, s její implementací ale Megaton dlouho váhal, neboť nebylo myslitelné k uznávaným reproduktorům nejvyšších modelových řad prestižních výrobců použít integrované zesilovače s DSP, které by nepocházely od stejně prestižního výrobce. S dostupností výkonových modulů Powersoft dostal projekt aktivních reproboxů Megaton konkrétní rozměry, které posléze vyústily v konkrétní produkty. Stejně prvotřídní, jako jejich pasivní i aktivní komponenty.

npm-152-megaton-article

Vysokou kvalitu přednesu garantují zesilovače Powersoft v kombinaci se špičkovými reproduktory B&C speakers. Udávaných 1400W je skutečný RMS výkon.

Zvukově a výkonově nekompromisní HF zesilovač je spojen s nejnovějším prémiovým driverem s celotitanovou membránou, 2,5" CCAW cívkou a silným neodymovým magnetem. Kmitočtovým rozsahem do 22kHz je kvalitou přednesu vysokých kmitočtů plně srovnatelný s 1" driverem. Bohatě dimenzovaný výkon LF zesilovače převádí na akustický tlak špičkový basový 15" reproduktor se silným neodymovým magnetem a Xmax 8mm. Basreflex velkého průřezu zajišťuje přesnou a plně lineární reprodukci mohutného a dynamického basu i při plném vybuzení.
Mimořádně propracované DSP umožňuje uživateli vybírat ze 4 presetů přímo přepnutím tlačítka na zadním panelu (flat, live, reprodukovaná hudba, monitor), přičemž detailnější optimalizaci je možné provést pomocí SW Armonia a USB rozhraní které umožňuje uživatelský přístup do DSP. Díky důmyslným PEAK a frekvenčně závislým RMS limiterům je zajištěn bezpečný provoz a maximální výkon i v limitních provozních stavech.

 

NP118_article(1)

Vysokou kvalitu zvuku také zaručují zesilovače Powersoft v kombinaci s reproduktorem RCF Precision – což je kombinace využívaná v podstatně vyšší cenové kategorii. Udávaný výkon zesilovače 1200 W je skutečný RMS, při uvedení výkonu „music“ či „PGM“ jak je běžně zvykem, by byla jeho hodnota 2400 W. Díky důmyslným PEAK a frekvenčně závislým RMS limiterům je zajištěn bezpečný provoz a maximální výkon i v limitních provozních stavech. 18“ reproduktor je vybaven 4“ cívkou s dvojitým vinutím, mechanickou stabilitu zajišťuje zpevněná membrána s dvojitým silikonovým spiderem a tripple-roll závěsem. Basreflex dostatečného průřezu je důsledně zaoblený na koncích pro minimum parazitních turbulencí. 4 presety snadno přepínatelné tlačítkem na zadním panelu dovolují rychlý výběr vhodného nastavení včetně módu „cardio“. Detailnější optimalizaci nabízí uživatelský přístup do DSP pomocí SW Armonia prostřednictvím standardního USB rozhraní.