Představení prvních aktivních reproboxů Megaton

Značka Megaton se během let, díky širokému sortimentu, stala synonymem a zárukou efektivních a kvalitních řešení rozmanitých hudebních produkcí a aplikací. Filosofií značky bylo vždy podporovat uživatele specializovanými produkty pro konkrétní aplikace, které vyhoví náročným požadavkům rozličných hudebních žánrů - od akustických nástrojů až po elektronickou hudbu. Celková podpora a odborná zpětná vazba plynoucí z každodenního používání Megaton PA systémů již dlouho vytváří kořeny důležité pro vývoj nových projektů.

      

Letitá snaha o vysokou úroveň zpracování, zaručená výrobou v České republice za použití nejmodernějších technologií a špičkových komponentů reprezentovaných především italskými reproduktory RCF a B&C Speakers, se nyní dostává do další etapy. Díky exkluzivnímu zastoupení italského vizionářského výrobce špičkových zesilovačů Powersoft českou firmou PRODANCE vznikly optimální podmínky pro vytvoření nové řady aktivních reproboxů.

Jde o skutečně ojedinělý projekt v českých vodách, kdy si Megaton opět vybral, jako dodavatele komponentů do svých reproboxů, předního výrobce se kterým ho spojuje neúnavný vývoj a aplikace užitečných a inovativních technologií.

Modulární sortiment zesilovačů a DSP procesorů Powersoft nabízí flexibilní řešení pro rozdílné koncepce aktivních reproboxů a nezajišťuje pouze napájení reproduktorů zesilovači s vyspělým spínaným zdrojem s integrovanou PFC technologií. Sofistikované DSP společně s konfiguračním softwarem Armonia vytváří komplexní nástroj pro plnohodnotné zpracování signálu a umožňuje každý reprobox vybavit volitelnými a případně i uživatelsky upravitelnými presety.

Představení prvních aktivních reproboxů Megaton proběhlo v rámci unikátní předváděcí akce DEMO 10 v neděli 15. května 2016 v letním kině Houštka ve Staré Boleslavi.