Nový firmware V1.7 ArcLight pro digitální mixážní systémy QU od firmy Allen & Heath

Firma Allen & Heath publikovala obsáhlý upgrade firmwaru pro řadu kompaktních mixážních pultů QU a s tím spojené klíčové vylepšení pro aplikace QU-Pad a QU-You.

Firmware V1.7 Arc Light nyní umožnuje připojení dvou iPadů k mixážnímu pultu současně. Aplikace QU-pad byla obohacena o funkci pro ukládání a vyvolávání nastavení parametrů a efektových knihoven, navíc do aktualizace přibyla uživatelsky definovatelná třetí pracovní vrstva pro snadný přístup ke všem volbám a kombinacím vstupů, mixů, DCA, mute nebo SoftKey skupin. Tato funkce navíc zjednodušuje cestu k editaci klíčových efektových parametrů a celých scén. Monitorovací aplikace pro hudebníky QU-you je nově obohacena o přímou možnost nastavovat úrovně na Master PEQ a GEQ sekci a vlastnosti kompresoru pro stoprocentní kontrolu nad svým osobním mixem.

Pro aplikace v oblasti konferencí, vzdělávání a AV rentu byla ve firmwaru V1.7 Arc Light přidána funkce Ducker, kterou lze umístit na všechny vstupy včetně stereo. Další změnou, téměř chirurgického charakteru, je možnost přiřazení libovolného vstupu z Audioracku připojeného přes dSnake ke kterémukoliv vstupnímu kanálu na Qu, včetně možnosti jeden vstup přiřadit více kanálům najednou. Firmware obsahuje také zásadní vylepšení pro nový rackový QU-Pac systém, kterým má optimalizované uživatelské rozhraní modulárního charakteru s volitelnými ‚widgety‘ pro okamžitý přístup k hlasitostem, mute funkcím a přepínačům pro přiřazení na každém kanálu.

V1.7 prohlubuje způsob jakým je iPad integrovaný v QU ekosystému. Téměř všechny funkce, které jsou řízeny přímo z mixážního pultu, je nyní možné ovládat i přes iPad. SoftKeys a přídavná uživatelsky definovaná vrstva vytvářejí rozhraní, které reflektuje požadavky na Vámi definovanou práci. Allen & Heath využili také příležitosti pro přidání prvků jako je channel Ducker a dSnake input patching, které byli na špičce seznamu uživatelských požadavků.

 

Qu V1.7 obsahuje:

• Channel Ducker, pokročilá integrace Duckeru na každém kanálu

• Flexible dSNAKE Input patch – neomezené přiřazování a dělení AudioRack vstupů.

• Simultánní podpora dvou Qu-pad připojení.

• Qu-Pad control pro ukládání a vyvolávání knihoven parametrů vstupů a efektových parametrů.

• Qu-You kontrola pro master PEQ, GEQ a kompresor.