Měšťanská beseda – kultura pro celou Plzeň

Už více jak sto let je nádherná secesní budova měšťanské besedy srdcem plzeňské kultury. Pod heslem „Plzeň sobě“ byla dokončena v roce 1901 a od té doby se tu nezastavil proud koncertů, plesů a společenských i vzdělávacích akcí. Třípodlažní budova s několika společenskými sály, salonky, kinem, divadlem, kavárnou a zahradou prošla rozsáhlou rekonstrukcí a její unikátní historické prostory jsou dokonale přizpůsobeny náročným požadavkům na pořádání kulturních a společenských akcí. Celková kapacita všech sálů a prostor je až 1000 osob. V prostorách Besedy se nyní odehrává více než 2000 akcí ročně. Divadelní a filmová představení, festivaly, konference, pravidelné akce pro děti, přednášky a školení i studentské promoce a spousta dalších.

Velké množství techniky je od PRODANCE
Provozovatelem Měšťanské besedy je od roku 2009 společnost DOMINIK CENTRUM s.r.o. Ta spolupracuje s firmou VOPR s.r.o., která je obslužnou společností pro provoz osvětlovací a zvukové techniky. Milan Procházka, majitel firmy VOPR nás provedl prostorami Měšťanské besedy a představil nám technické vybavení od PRODANCE, které zde ve velké míře využívá.

Proč jste se rozhodli právě pro techniku od PRODANCE?

„Důvodem není jen to, že máte příznivé ceny, ale určitě i poskytovaný servis. My jsme měli možnost servisovat u vás, ať už to byla víceméně třeba jen výjimečná záruční oprava. To proběhlo velmi rychle a bez jakýchkoliv komplikací. Kupodivu stejně tak dobře proběhla i oprava značky, kterou dodala vaše konkurence, která sama nebyla schopná se k tomu nějak postavit. Konkrétně Hubert Mašín nám s tím pomohl nejvíce jako znalec přes reproduktory. Byl schopný na základě změření ještě zdravé techniky, najít náhradu a přímo ze skladu PRODANCE tak úspěšně a rychle servisovat i techniku, která Vámi nebyla dodaná. Takže za technický servis je to u mě výborná, k tomu nemám sebemenších připomínek.“

Jak dlouho spolupracujete s PRODANCE?

„První zkušenost vlastně osobně s Milanem Hrůzou mám ještě z doby, kdy předělávali místní hudební klub Buena Vista, kde jsem dával na PRODANCE doporučení. Je to sice už asi 15 let, ale myslím si, že se tam tenkrát ta instalace velmi povedla. Dá se říct, že vlastně ten klub zachránila, jelikož to byla ze zvukařského hlediska katastrofa. PRODANCE nejen že vybavil celý klub novou technikou, ale také tam vymysleli systém odhlučnění. Muselo tak dojít ke stavebním úpravám, kde sádrokarton nahradili akustickými deskami a prvky a popravdě se ten zvuk výrazně vylepšil. Ta technika tam od té doby vlastně pracuje pořád, jelikož se na ní nešetřilo a vybraly se kvalitní značky. A hraje se tam celoročně kromě prázdnin dvakrát až třikrát v týdnu.“

Jaké značky techniky upřednostňujete?

„No tak co finance dovolí. Tady v Měšťanské besedě je výhodou, že město pomáhá finančně s obměnou techniky, takže tady jsou značky střední třídy jako RCF a podobně. Já osobně bych preferoval například EAW, ale cenově si to nedokážeme zajistit tak, abychom si je mohli dovolit. Nicméně máme výborné zkušenosti s Allen & Heath ať už z dřívějška, kdy například pult v Buena Vistě, který jsem navrhoval já, tam slouží už 15 let. Z hlediska pultů bych Allen & Heath určitě preferoval. My je používáme tady v Měšťanské besedě, ale jsou i součástí našeho soukromého vybavení, zejména systém iLive se kterým jsme velice spokojeni. Ještě bych určitě zmínil bezdrátové mikrofony Sennheiser, což jsou bezporuchové záležitosti, byť je to kategorie cenově méně dostupná. Musím za sebe říct, že potom co jsme si Sennheisery vyzkoušeli zde v Měšťanské besedě, tak jsem je do naší techniky, byť jsou drahé, také doplnil. Přece jen na těch značkách něco je a ty kompromisy jsou dražší než drahá technika.“