Instalace flexibilního systému dLive ve švédské koncertní hale

 

Koncertní hala města Örebro, ležící ve středním Švédsku, prošla v nedávné době rozsáhlou rekonstrukcí, včetně důkladné revize všech audiovizuálních zařízení. Mezi ně patří také dva digitální mixážní systémy Allen & Heath dLive.

Nová instalace audio zařízení nyní zahrnuje nejmodernější zvukovou technologii založenou na dvou mixážních pultech dLive S5000, mixracku DM32 a DM64 a třemi expanzními sestavami DX32 poskytující další kapacitu pro hostující orchestry s potřebou většího počtu kanálů. dLive byl vybrán díky své flexibilní architektuře, výkonnému výpočetnímu FPGA jádru, silné 96kHz vzorkovací frekvenci a možnosti rozšíření a připojení k jiným hostujícím systémům

 

Koncertní hala byla postavena v roce 1932 a ve Švédsku má velký historický význam. Je domovem švédského komorního orchestru a dějištěm mnoha zajímavých událostí, včetně rockových a popových koncertů nebo stand-up show. Televizní a rozhlasové společnosti, jako je například Švédský rozhlas, se pravidelně účastní klíčových událostí a nabízí tak svým posluchačům živé přenosy.

 

Systémy dLive jsou navrženy primárně pro správu FOH a monitoringu zvuku
v hlavním sále. Ale díky uložení v přenosných casech jsou snadno mobilními
a jejich využití lze aplikovat i v jiných prostorách, jako je restaurace nebo jiné přilehlé sály.

 

"Protože existuje mnoho různorodých akcí v koncertní hale v Örebro,
je dLive ideálním nástrojem, který umožňuje rychlou práci se zaměřením na to,
co je důležité - skvělý zvuk - bez ohledu na to, zda je třeba ozvučit stand-up představení nebo celý orchestr.", vysvětluje hlavní technik Daniom Michael.

"dLive využijeme i při práci v televizním a rozhlasovém vysílání. A když zde máme více umělců s nutností dalšího rozšíření a připojení k jiným hostujícím zařízením, nabízí se možnost poslat signál do pěti různých systémů přes MADI, Dante a jiných sítí."