Iron Maiden a Powersoft

V únoru odstartovalo tour legendární kapely Iron Maiden. Turné je naplánováno k vydání nového dvojalba The Book of Souls.První zastávky turné byly v USA, následně Latinská Amerika, Mexiko, El Salvador,Costa Rica, Chile,Brazilie a Argentina

Koncerty byly odehrány ve složení: Steve Harris (basa, vokál a klávesy), Dave Murray (kytara), Adrian Smith (kytara a vokál), Bruce Dickinson (hlavní vokál), Nicko McBrian (bicí) a Janic Gers (kytara).První koncert s návštěvností 40 000 lidí byl odehrán 13. března na stadionu Mara Ablerta Kempese v provincii Cordoba. Druhý koncert se odehrál na stadionu Veléz Sarsfield v Buenos Aires a navštívilo jej 65 000 diváků. Na obou koncertech byly v rolích předkapel Raven Age a americké uskupení Antrhrax.Technická produkce koncertů byla v obou případech zajištěna argentinskou firmou BALS - Buenos Aires Live Show. Pro show v Córdobě bylo připraveno 48 zesilovačů Powersoft K10, napájejících line array systém JBL Vertec 4889-1 doplněný o AA subwoofery v konfiguraci 2 x 21".

V druhém případě, tedy koncertu na Vélez Sarsfield stadium bylo navíc použito 14 zesilovačů Powersoft K10 pro napájení 14 infra subwooferů (2 x 21")
Je důležité zmínit, že kompletní portfolio firmy BALS čítá celkem 73 Powersoft zesilovačů (54x Powersoft K10, 14x Powersoft K8, 2x Powersoft K6 a 3 Powersoft M50Q), které jsou aktivně používány v průběhu celého roku.

Jako technický manager BALS mohu prohlásit, že díky spolehlivosti a kvalitě zesilovačů Powersoft nemám sebemenší obavy při jejich použití při jakékoliv příležitosti. Velkou oporou je nám také argentinský distributor značky Powersoft, firma Equaphon, bez kterého by nic z toho co jste mohli vidět, slyšet a cítit na koncertu Iron Maiden nebylo, řekl Diego Abbalay, technický ředitel BALS.