ENGINE® DJ rozšiřuje konektivitu v rámci cloudových služeb Dropbox a Beatsource LINK

engine_DJ_prodance(1)

Nově upravená verze Engine veřejného testovacího systému OS v1.6 otevírá přístup ke cloudovým službám Dropbox a BeatSource LINK přímo ze zařízení, které podporují novou verzi operačního systému Engine OS v1.6 beta. Engine OS v1.6 nově rozšiřuje portfolio o dvě dlouho požadované funkce: flexibilní beatgrid, Serato DJ Pro a rekordbox 5 beatgrid import, veřejná testovací betaverze nového operačního systému je nyní k dispozici ke stažení na oficiálním fóru Denon DJ.

Chtěli bychom vás proto vyzvat, aby všichni zúčastnění uživatelé spolupracovali a poskytli zpětnou vazbu, výsledný proces poslouží k dalšímu vývoji napříč naší různorodou komunitou uživatelů.

engine_DJ_Prodance_2

Public beta v1.6 Highlights:

Dropbox
Zařezením služby Dropbox Personal Cloud (Engine PRIME, Engine OS) je dalším logickým krokem k budoucnosti, DJs mají nyní kdekoliv na světě přímý přístup skrze zařízení pracující s Engine OS ke svým hudebním souborům uložených na cloudovém úložišti. Definujte obsah své hudební databáze v softwaru Engine PRIME, který následně zařadíte do dropbox adresáře.

Pro více informací o službě Dropbox navštivte webovou stránku https://www.dropbox.com/

cloud_dropbox_Prodance_denondj

Beatsource LINK Streaming Service (Engine OS)

Služba Beatsource LINK spolupracuje s nejlepšími světovými labely a přináší celou řadu otevřených hudebních formátů vybraných přímo pro DJs, kteří nyní mohou vybírat skladby přímo z této mamutí databáze bez použití počítače. Beatsource LINK přínáší optimalizované (128kb/s AAC) a pokročilé (256kb/s AAC) soubory. Veškerá doplňující data (BPM, Key, Hot Cues a Loopy) jsou uloženy ve výchozím adresáři na flešku a jsou vyvolány při dalším načtením skladby.
Pro více informací o službě Beatsource LINK navštivte web: https://www.beatsource.com/link

beatport_link_denondj

Flexibilní Beat Grid (Engine PRIME, Engine OS)

Engine PRIME v1.6 nyní umožňuje manuálně definovat beatgrid u skladeb, které mají měnící  BPM. Uživatelé nyní mohou přidat „kotevní body“ značící změnu nebo variabilitu rychlosti BPM, případně manuálně upravit kolísání rychlosti. Tato funkce se uplatní zejména během hraní starších vinyl ripů, přiřazení různých rychlostních sekcí u multižánrových skladeb. Zařízení s nainstalovaným Engine OS v1.6 automaticky rozpozná skladby s flexibilním (variabilním) beatgridem a doplní změny BPM na všechny decky, které jsou synchronizovány.  

beatgrid_denonDJ_prodance

Track Preview** (PRIME 4)

All in one DJ systém PRIME 4 byl doplněn o dlouho žádanou funkci track preview. DJs nyní mohou poklepnutí na album art svižně „nahlédnout“ a poslechnout skladbu předtím než jej načtou na deck. Poklepáním na jméno skladby lze v rámci track preview najít i ten správný moment.  
Track preview uslyšíte pouze na cue mix sběrnici.

„V minulosti nebylo možné z mediálního přehrávače hrát soubory z osobního cloudového úložiště, toto je nyní zcela jinak.“ Vysvětluje Jason Stout, Product Marketing Manager pro Engine DJ. „Náš team vývojářů předpověděl tento den skrze důmyslně navržené produkty celé řady. Jsme velice pyšní na to, že máme v katalogu platformu, kterou lze skrze free updaty neustále vylepšovat.“

** Jedná se o veřejnou testovací verzi

Engine DJ - Softwarový balíček pro práci a performance, podpora počítačových platforem a operační systémy pro hardware Denon DJ.
Engine PRIME - Software pro správu vaší hudební databáze s intuitivním třídením adresářů a vytváření databázových souborů.
Engine OS - operační systém pro Denon DJ hardware, streamování obsahu a analýza souborů v reálném čase.

Produkty Denon Dj s Engine:

DENON DJ LC6000 PRIME

DENON DJ PRIME 4