Eminence slaví 50 let

V roce 1966 založil firmu Bob Gault, který původně pracoval jako inženýr ve firmách Magnavox a CTS (Chicago Telephone Supply). Ironicky, na samém začátku doufal, že bude schopen dostát závazku vůči Everettu Hullovi z firmy Ampeg a vyrábět tři 18“ reproduktory denně. Pod Gaultovým vedením a později pod vedením jeho syna Roba narostla výroba na více, než 10 000 reproduktorů denně při téměř 200 zaměstnancích

"Továrna Eminence Speaker je jako můj bratr. Vyrostli jsme spolu bok po boku" řekl Rob Gault. "Jsem vděčný mé rodině za příležitost a Bohu, že spojuje tak skvělou skupinu lidí, kteří tvoří rodinu Eminence."

Původně byla firma Eminence pouze OEM (zkratka anglického Original Equipment Manufacturer) výrobce a to až do roku 2000, kdy představila první produkty pod svojí značkou. V současnosti prodává do více než 90 zemí po celém světě. V roce 2006 se firma rozrostla po celém světě s přispěním Eminence Dongguan Enteprise Ltd byla zřízena The Gault Family, továrna o rozloze 96 000 čtverečních metrů, která přiblížila výrobu reproduktorů ke všem důležitým výrobcům nástrojů a profesionálního audia. Firma Eminence také expandovala na Asijský trh, především s výrobou ozvučnic, ale také již s hotovými reproboxy nebo kytarovými a baskytarovými zesilovači.

Níže v galerii naleznete výběr fotek z posledních 50 let. Jak sám výrobce dodává, byla to neuvěřitelná cesta a upřímně děkuje všem zaměstnancům, zákazníkům, celému společenství a Gaultovo rodině.

Odkazy:
O výrobci
Sortiment výrobce
Youtube kanál
Facebook