EAW RADIUS

 

EAW představuje novou řadu inteligentních a sofistikovaných reproboxů, vhodných jak pro trvalé instalace tak pro touring. Řada RADIUS kombinuje léty prověřený akustický design EAW s moderními technologiemi jako EAW Focusing, DynO a novou platformu obsahující standard Dante a iOS based aplikaci schopnou predikce, kontroly a nastavení reproboxů, což má za důsledek drastické snížení času nutného pro nastavení aparátu.

EAW RADIUS je obsáhlá skupina produktů čítající aktivní point source reproboxy, pódiové monitory, line array a subwoofery. Kompletní sestava se skládá z fullrange reproboxů osazených 8" nebo 12" wooferem a 1" driverem, které jsou k dispozici ve dvou provedeních lišících se vyzařovacím úhlem, 2 x 8" + 2 x 1" line array a 12" a 18" subwoofery. Brzy k této řadě přibude i koaxiální pódiový monitor.

Srdce rodiny RADIUS je iOS aplikace EAW Mosaic, která v sobě integruje intuitivní platformu pro predikci, nastavení a monitoring reproboxů, to vše bezdrátově. Se sílou této aplikace a reproboxy řady RADIUS je dosažení skvělého zvuku rychlejší a snadnější než doposud.

V každé z robustních ozvučnic opatřených EAW Roadcoat nátěrem se ukrývá zesilovač třídy D s technologií PFC. Všechny modely RADIUS jsou plně vybaveny širokým spektrem funkcionalit, které zajistí zásadní urychlení práce a dosažení optimálních výsledků ve zlomku času. Zadní panel je vybaven velkým navigačním displayem, který v kombinaci s otočným potenciometrem umožnuje ovládání všech klíčových funkcí řady RADIUS. Zadní panel je dále osazen dvěma etherCON konektory pro snadné připojení reproboxů mezi sebou a ovládací aplikací, vstupem a výstupem pro Dante, XLR vstupem a thru XLR portem pro snadné řetězení analogového signálu a v neposlední řadě powerCON in a loop pro snadné řetězení napájení.
LCD display a ovládací potenciometr na zadním panelu reproboxu umožňuje přístup ke všem důležitým nastavením jako např, delay, crossover, presety nastavení a v neposlední řadě funkci diagnostiky, kdy stiskem jednoho tlačítka snadno otestujete funkčnost celého reproboxu bez nutnosti použití externích zařízení. Pro celou řadu RADIUS je k dispozici příslušenství usnadňující nejen přepravu, ale i použití např. při vekovních instalacích.

 

RSX 208L je line array systém osazený dvěma 8" woofery a dvojicí 1" driverů uloženými v 18,4 kg vážící kompaktní ovučnici. Díky inteligentnímu designu lze oba 8" woofery používat na pokrytí nízkých frekvencí, zatímco DSP šité na míru tomuto systému se postará o kvalitní přednes, konstantní směrovost napříč celým frekvenčním pásmem a akustickou symetrii vyzařování . Modely RSX208L a RSX12 jsou také vybaveny IR senzory a akcelerometry, které v kombinaci s novou OptiLogic technologií zajistí snadnější a rychlejší nastavení systému a to včetně kompenzace odporu vzduchu.

 

Fullrange modely řady RADIUS začínají od nejmenších RSX89 a RSX86 (úhly vyzařování 90 x 60, resp. 60 x 45) až po modely s 12" wooferem RSX129 a RSX126 (úhly vyzařování 90 x 60, resp. 60 x 45), v obou provedeních a velikostech je reprobox vybaven otočnou hornou inspirovanou řadou MK. Na zadním panelu nalezneme 4 tlačítka pro výběr nastavení módu použití, které byly pečlivě vybírány a konfigurovány na základě letitých zkušeností z množství instalací a touringových aplikací.

Modely subwooferu v řadě RADIUS jsou hned 2, tedy 18" RSX18 a 12" RSX12. RSX18 je vybaven přepínačem kardio, který (při použití 2 či 3 subwooferů) přepne daný reprobox do módu nkardio během několika vteřin. Oba subwoofery nabízí snadnou "stackovatelnost" a výstup pro připojení fullrange reproboxů z řady RADIUS. RSX12 je také možné zavěsit spolu s line array RSX208L.

"Hodnota ucelené řady RADIUS je o mnoho větší než součet jejich součástí. Mnoho výrobců nabízí vysoce výkonné produkty, ale pouze několik z nich vyrábí autonomní systémy, které jsou schopny určit svoje umístění v prostředí a optimalizovat tak svůj přednes v závislosti na okolních podmínkách. A žádný z výrobců tento systém nenabízí za tak výhodných podmínek jako EAW". Řekl TJ Smith, prezident a generální manager EAW.