Rane MP2014 s certifikací na Native Instruments Traktor

Mixážní pulty Rane MP2014 a MP2015 na sebe strhly v posledních měsících mnoho pozornosti, ale nyní díky certifikaci pro software Traktor Scratch dochází ke skutečnému zemětřesení. Jedná se o první mixážní pulty společnosti Rane s podporou Traktor Scratch umožňující ovládání pomocí control vinylů/CD a zároveň první mixážní pulty s dvojitým USB portem pro software Traktor Scratch.

Společnost Rane oznámila spolupráci se značkou Native Instruments již v době vydání 4kanálového mixážního pultu s otočnými potenciometry MP2015 na trh. Výsledkem byla první oficiální integrace softwaru Traktor s mixážními pulty Rane, které do té doby spolupracovaly výhradně jen se softwarem Serato.

Před několika dny německý výrobce Native Instruments ohlásil spuštění beta verze DJského softwaru Traktor 2.10.3, která umožňuje nově certifikaci i pro dvoukanálový mixážní pult s otočnými potenciometry Rane MP2014.

Konfigurace pro Mac platformu je velice snadná díky standardním Core Audio ovladačům. Uživatelé operačního systému Windows jednoduše nainstalují ASIO ovladače a mohou začít hrát. Ovládací prvky mixážního pultu jsou snadno nastavitelné pomocí MIDI protokolu a následně je možné plnohodnotně ovládat software přímo z pultu.

Software Traktor scratch není součástí balení MP2015 ani MP2014, ale lze jej však snadno zakoupit na stránkách Native instruments.

Beta verzi softwaru Traktor 2.10.3 si můžete nyní stáhnout na stránkách - > Native-instruments.com.

Oficiální vydání slibují vývojáři z Native Instruments brzy.