DMC Championship o nejlepší DJs již 26. září v brandýském kině!

Gramofon jako hudební nástroj a zručné ruce DJe, který na něj hraje. Pro někoho gymnastika za gramofony, pro další dech beroucí show. DMC Czech&Slovak Championship je každopádně tady a vy byste si jej neměli nechat ujít! Nejzručnější DJs z Čech totiž 26. září míří do brandýského Kina, aby se tu střetli v napínavém souboji a několik z nich postoupilo do světového finále, které se v říjnu uskuteční v Londýně.

„Třicátý ročník světového finále jsou krásné kulaté narozeniny této DJské soutěže, a tak chceme i tady posunout level zase o trochu dál,“ vysvětluje pořadatel DJ Friky svůj záměr a vizi. „ Pozvali jsme na showcase a do poroty vítěze DMC ONLINE CHAMPIONSHIP, což je pekelnej britskej týpek DJ JON1st! “ Vykřičník je na místě, kromě špičky československého turntablismu totiž máte opravdu jedinečnou možnost vidět a slyšet i nejvyšší zahraniční kvalitu, která má už opravdu blízko k akrobacii za gramofony...

DJ Jon1st je úspěšný světový DMC ONLINE šampion 2013 a hudebník z Velké Británie. Kromě pořadu Fly High Radio, který je v Anglii velmi oblíbené, je znám z řady podcastu například pro Ninja Tune, Serato nebo Foreign Beggars. Jeho DJská videa na internetu prezentují, potom takové značky jako je RANE a Pioneer. DJ Five z Brna je světový více šampion kategorie technical asociace IDA WORLD. Jeho úspěchy jsou potom ověšený i tituly ITF, Vestax Extravaganza a nespočtem výher na domácí půdě. Známý je také například ze spolupráce s kytaristou Michalem Pavlíčkem, zpěvačkou Načevou, nebo svou domácí partou Questablist. Trouble Team je potom jméno partičky skloňované v našich končinách s úspěchy v kategorii DMC WORLD TEAM. Jedním ze zakládajících členů je DJ Friky, který trojici porotců uzavírá. I v rámci československého finále jde o hodnotné ceny a vítěz poletí reprezentovat československou DJskou republiku na DMC WORLD 2015 v Londýnském The Forum! Má tedy sakra velkou šanci nakopnout svou kariéru na mezinárodní úrovni. „Stačí jen“ přijet do Brandýsa se show, která "zabije" porotu. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích – soutěž jednotlivců Championship a divácky velmi atraktivní Supremacy, kde dva DJs stojí proti sobě a jen ten lepší postupuje pavoukem dál. Přihlásit se může každý občan obou zemí nebo ten, kdo v Česku nebo na Slovensku prokazatelně žije alespoň šest let.

Své tituly z minulosti obhajují DJ Mike One a DJ Lowa. Zajímavé bude vidět a slyšet, jak se tohoto úkolu zhostí například DJ Flux. Účastnit se budou také již potvrzení DJové Kalif, Lu2, Milk, Smith, Machall. Samozřejmostí je potom exhibice poroty, kde budete moci shlédnout i audiovisuální set. Speciálním hostem pak bude právě parta TROUBLE TEAM, která se postará o závěrečný večírek eventu.