Instalace Allen & Heath iLive v polské filharmonii

Tato velmi atypická moderní stavba od španělského ateliéru Barozzi Veiga je první stavbou z nových členských zemí Evropské unie, která se probojovala do finále architektonické soutěže Mies Van der Rohe Awards 2015, kde si za svou jedinečnost zasloužila cenu vítěze. Objekt stojící na místě vybombardovaného koncertního domu za druhé světové války byl otevřen na počátku září minulého roku. Dominantou stavby je bílé průsvitné sklo, reagující na tradiční místní architekturu. Vnitřní dispozici utváří jednoduchá kompozice dvou koncertních sálů. Velký sál je určen pro 951 diváků a komorní pro 192 posluchačů. 

 

O dodávku digitálního systému se postarala polská společnost Konsbud Audio, která do budovy polské filharmonie instalovala pět mixážních systémů iLive.
Konkrétně se jedná o dva iLive 176 a jeden iLive 144, které byly instalovány do většího symfonického sálu. V komorním sále naleznete iLive T80 a iLive T112. Srdcem a mozkem celého iLive systému jsou mixracky IDR-64, IDR-32, IDR-16 a audio expandér XDR-16.

"ILive byl vybrán pro jeho modulární konstrukci, nesoucí významnou výhodu pro další snadné rozšíření nebo rekonfiguraci. Dalším důležitým faktorem při tak velkém projektu byla kvalita v poměru s cenou. Allen & Heath výrobky splňují požadavky velkých institucí, ale zároveň zůstávají na přijatelné cenové hladině. Dalším aspektem k volbě tohoto systému byl fakt, že existuje mnoho kladných příkladů po celém světě, kde má instalace iLive výborné výsledky." komentuje Piotr Jankiewicz, ředitel designu a integraci oddělení Konsbud Audio.