CQ: Nové kompaktní digitální pulty Allen & Heath

 AH_CQ_PRODANCE

Společnost Allen & Heath představuje novou řadu CQ, která obsahuje tři kompaktní digitální mixážní pulty určené pro hudebníky, kapely, zvukaře, producenty, malé akce, AV instalace a všude tam, kde je kladen důraz na snadnost použití a hbitou workflow.

"Řada CQ přináší naši proslulou kvalitu zpracování, technologii a softwarové efekty, přidává strhující nové nástroje pro asistované míchání a balí vše do naší dosud nejmenší a cenově dostupné řady digitálních mixážních pultů," říká Keith Johnson, produktový manažer společnosti Allen & Heath. "Obvykle jsou uživatelé v této cenové kategorii nuceni volit mezi středně výkonným analogovým mixem, který postrádá moderní funkce, nebo základním digitálním systémem, kde byly nevyhnutelně realizovány ústupky na výsledné kvalitě nástroje. U řady CQ se nesetkáte s žádnými kompromisy. Jedná se o plně vybavený mix pracující se vzorkovací frekvencí 96 kHz s úžasnou zvukovou kvalitou a inteligentními nástroji, které vám umožní, bez ohledu na vaše zkušenosti, míchat chytřeji a s lepším zvukem a celkově zrychlit vaší práci. Stačí přidat zvuk a nástroje!"

Řada CQ aktuálně obsahuje 3 modely:

Allen & Heath CQ-12T

CQ_12T_web_clanek

Allen & Heath CQ-18T

CQ_18T_web_clanek

Allen & Heath CQ-20B

CQ_20B_web_clanek

Výpočetní jádro pracuje se vzorkovací frekvencí 96 kHz a přináší uznávanou technologii hradlových polí (FPGA), která implementuje do řady CQ výkonné nástroje šetřící čas, současně zjednodušují běžné úkoly pro různě pokročilé uživatele. Gain Assistant automaticky nastavuje předzesilovač na optimální úroveň zisku a monitoruje a upravuje případné neočekávané špičky signálu. Feedback Assistant identifikuje a filtruje nežádoucí frekvence na všech výstupech prostřednictvím jednoduchého tlačítka, s možností podrobnější kontroly v akusticky náročném prostředí.

Vstupní kanály lze přepínat mezi dvěma hlavními režimy, tzv. „rychlým kanálem“ (Quick channel), který uživatelům poskytuje optimalizovanou sadu ovládacích prvků pro ovládání zpracování signálu jedním knobem a tzv. Complete channel, což je tradiční přístup ke všem parametrům signálové cesty na vstupu. Navíc je na všech vstupních kanálech k dispozici Automatický mikrofonní mix (AMM), který okamžitě zlepšuje srozumitelnost a snižuje ambientní hluku během např. konferencí.

CQ_efekty_AH_prodance

Řada CQ také přináší novou sadu kvalitních, uživatelsky přívětivých algoritmů pro reverb, delay a modulační efekty, vše s přednastavenými volbami pro rychlý setup. Nástroj FX Assist upravuje efekty tak, že dynamicky reagují na vstupní signál pro optimální výslednou čistotu. Modely CQ-18T a CQ-20B nabízejí 4 efektové jednotky a u modelu CQ-12T naleznete efektové jednotky 2.

Všechny tři mixpulty CQ mají flexibilní možnosti nahrávání a přehrávání, včetně rozhraní pro vícekanálové nahrávání přes USB, přehrávání a nahrávání na více stop pomocí SD karty, jednoduché stereo nahrávání a přehrávání přes externí USB disk a pohodlné stereo přehrávání přes Bluetooth.

 Pro řadu CQ byli vyvinuty dvě bezplatné aplikace. Aplikace CQ-MixPad umožňuje dálkové ovládání mixu odkudkoliv v prostoru, zatímco aplikace CQ4You umožňuje umělcům ovládat svou osobní monitorovou cestu prostřednictvím mobilních zařízení. Modely CQ-18T a CQ-20B také využívají integrované výkonné dvoupásmové Wi-Fi rozhraní pro rychlé a snadné připojení ovládacích aplikací bez dalšího síťového zařízení.

Model CQ-18T má 16 mikrofonních/line vstupů a 1 stereo vstup, menší model CQ-12T obsahuje 10 mikrofonních/line vstupů a 1 stereo vstup a stage-friendly CQ-20B přináší 16 mikrofonních/line vstupů (+ 2 linkové stereo vstupy), ze kterých jsou dva přepínatelné do vysoké impedance (Hi-Z) jako nástrojové vstupy (kytara). Všechny 3 modely mají 6 nezávislých výstupů, které lze nakonfigurovat jako 3 stereo výstupy.

 

.