Claudio Lastrucci a Powersoft

powersoft_lastrucci_Prodance

Claudio Lastruccii je spoluzakladatelem a technickým ředitelem italské firmy Powersoft. Svůj status technického génia si zasloužil vědeckým pokrokem ve vývoji zesilovačů třídy D. Zásadním způsobem pomohl pozitivně změnit vnímání spínaných zdrojů a digitálních zesilovačů a to vývojem vysoce efektivního, spolehlivého a ekonomického řešení na vlastní patentované platformě. Cesta tohoto vizionáře začala studiemi na fakultě elektroniky na univerzitě Elektronického inženýrství ve Florencii. Tam také potkal dalšího spoluzakladatele firmy Powersoft, Antonia Peruche.

Claudio byl fascinovaný převodem forem energie a nějaký čas strávil vývojem hifi a car audio systémů. Ale díky limitaci rozvodu na 12 voltů byl Claudio nucen vymyslet efektivní metodu pro zvýšení napětí. A to se stalo jeho posedlostí. Během jeho experimentování v oblasti hifi audia vždy věřil, že jejich technologie je nejen napřed před požadavky hifi trhu, ale šlo by jí uplatnit i v oblasti profesionálního audia. Během následujících dvou let Claudio našel cestu jak svou technologii spínaného zdroje použít pro profesionální audio.

 

 Rok 1996 byl pro Powersoft přelomovým rokem. Tři zakladatelé na milánské výstavě elektroniky poprvé představili prototyp revolučního zesilovače Digam - zařízení o výkonu 10kW s dálkovým ovládáním, integrací PFC a LED displayem. První zesilovač třídy D se stabilním výkonem, spolehlivým provozem a snadným ovládáním.

Claudio-2-300x200

Claudio a jeho tým pokračovali ve vývoji přelomových technologií a dosáhli množství celosvětových úspěchů, jmenujme například oceňované řady K a X, které v obou případech přinesly nekompromisní výkon a stabilitu v ultrakompaktním 19" provedení. Věřejnost se tak mohla konečně masově přesvědčit o výhodách zesilovačů Powersoft - nízké tepelné ztrátě, EMF systému (aktivní rekuperace energie z reproduktoru), snadné obsluhy, schopnosti operovat při nízké impedanci a v neposlední řadě nekompromisního zvuku.

Tato technologie se stala hlavním motorem provozu firmy Powersoft. Ovšem firma se začala specializovat i na další špičkové audio produkty jako vývoj a výrobu aktivních modulů zesilovačů pro reproboxy či vývoj dalších revolučních metod aplikace zesilovačů a reproduktorů, například technologii M-Force. Tyto technologie otevřeli dveře pro použití zesilovačů v aktivních reproboxech tak, jak je známe v dnešní době. Pryč jsou časy těžkých, velkých zesilovačů s nízkou efektivitou. Powersoft je nahradil menším, výkonějším a stabilnějším řešením.

Claudio připisuje úspěchy firmy Powersoft celému vývojovému týmu. "To co pohání společnost kupředu nejsou jen revoluční nápady, ale především schopnost je uskutečnit. Součet je vždy více než přehled jeho jednotlivých částí a bez zápalu pro profesionální audio a technologii bychom Já, Antonio a můj bratr Luca nikdy nedokázali zhmotnit naše představy."