Allen&Heath SQ-5 pomohl rádiu East Leeds FM v době protikoronavirových opatření

AH_PRODANCE

Při zajišťování dobrého spojení s posluchači komunitní rozhlasové stanice East Leeds FM během koronavirové epidemie byl vytvořen nový systém pro dálkové vysílání, kde zásadní roli sehrál mixážní pult Allen & Heath SQ-5.

East Leeds FM je původně internetové vysílání, kvůli epidemii covidu-19 se však ukázalo, že bude užitečné poskytovat pro lidi důležité informace, rady a společnost zranitelným starším osobám bez přístupu k internetu prostřednictvím FM rádia. East Leeds si rychle zajistila dočasnou FM licenci a začala vysílat svou novou denní show Keeping A Distance, Staying Close (dodržet odstup ale zůstat nablízku). Vzhledem k tomu, že moderátoři a technici nemohli od března vstoupit do budovy stanice v uměleckém centru Chapel FM v Leedsu ve Velké Británii, vyvstal úkol vymyslet řešení pro nahrávání a vysílání pořadu při splnění protikoronavirových opatření, jehož se dobrovolně ujal bývalý zvukař BBC Phil Driscoll.

Kancelář Phila Driscolla se stala mozkem provozu zahrnující živé vysílání, externí moderátory, přispěvatele a dotazované spolu s přehráváním předpřipraveného materiálu a znělek. Mixpult Allen & Heath SQ-5, původně zakoupený pro nahrávání dechových orchestrů, začal být používán jako vysílací mixpult, na kterém je míchán hlavní program, zpracovávány zpětné hovory i vysílání vzdáleným přispěvatelům.

"SQ-5 funguje bezchybně. Flexibilita routingu a množství dostupných mixů umožnily nakonfigurovat SQ-5 jako vysílací mixpult, i když k tomu primárně není navržen“ komentuje Phil. "Nejtěžší výzvou bylo nastavení individuálních zpětných hovorů ke každému posluchači tak, abych mohl mluvit s přispěvateli, aniž bych rušil moderátory v étéru." S pomocí komunitního fóra A&H jsem dospěl k řešení - využít programovatelná tlačítka pro Mute skupiny jako individuální tlačítka zpětných volání jednotlivým posluchačům.“

Jako hlavní výstupní pult byl použit ZED-420, jehož USB výstup posílá signál do FM vysílače i internetového vysílání. V domovech moderátorů jsou zřízena tři menší studia, z nichž jedno využívá ZED-14 pro přednahraný záznam.

Po úspěchu denní show Keeping A Distance, Staying Close vybavila společnost East Leeds FM mixpultem SQ-5 další vzdálené studio určené pro vysílání večerních show pro mládež. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení