Allen & Heath Qu-32 v nahrávacím studiu JRC

Robert-Cline-at-the-Qu-32-1024x683

Firma JRC studios sídlí v americkém Hamburgu ve státě New Jersey a předmětem její činnosti je komerční nahrávání a produkční práce pro mnoho známých zákazníků, jmenujme například B.Christophera - známého televizního a filmového producenta.

V minulých dnech byl do tohoto amerického studia nainstalován nový mixážní pult Allen & Heath Qu-32. Pult se vyznačuje snadnou integrací do systému Pro Tools a slouží jako mixážní pult, DSP a ovládací rozhraní pro DAW software. Před pořízením Qu-32 vlastnilo studio JRC mixážní pult Allen & Heath GL3300 v použití se zvukovým rozhraním Motu. Majitel společnosti Robert Cline vysvětluje, proč se znovu rozhodl pro mixážní pult od firmy Allen&Heath.

"GL3300 se osvědčil jako spolehlivý hardware, který produkoval unikátní, čistý zvuk a to byl hlavní důvod pro zakoupení systému Qu-32. Další z faktorů, který hrál roli ve výběru nového systému byl fakt, že Qu-32 má k dispozici širokou paletu DSP efektů a pomocí HUI MIDI mapping protokolu je schopen provozu jako ovládací rozhraní pro Pro Tools."

Cline zapojuje mikrofony a ostatní zdroje zvuku přímo do vstupů na Qu-32 a odtud za pomocí multi kanálového USB do Pro Tools. To umožňuje využití kapacit Qu-32 jako jsou scény, vrstvy či DSP efekty přímo v DAW softwaru. Na zvolených mikrofonech či nástrojích používá také efekty reverb a delay a případně ADT modul pro zdvojování vokálových kanálů, což přináší "plnější" zvuk. Cline také zmiňuje, že Pro Tools efekty a pluginy mohou být velmi náročné na výkon procesoru, proto se snaží používat DSP efekty na Qu-32 jak jen to je možné.

Protože pro většinu své práce využívá studio jeden drum kit rozhodl se Cline pro vytvoření a uložení speciálních scén včetně nastavení DSP gate a kompresorů. Uložené scény následně umožňují rychlé vyvolání presetu pro daného klienta.

RJC-Studios-Control-Room-1024x683

Cline používá Vrstvu 3 jako ovládací prostředí pro jeho Pro Tools software. "Mohu snadno namapovat fadery v softwaru Pro Tools a ovládat je pomocí protokolu HUI MIDI přímo na pultu Qu-32.
Navíc funkce "GEQ Fader Flip" přetvoří fadery na 28 pásmový grafický ekvalizér shodný s EQ na display Qu-32.

RJC také často spolupracuje s DJi pro které nahrává jejich DJ sety a následně je upravuje. Cline vysvětluje: "Delay, phasing a další DSP efekty jsou velmi upotřebitelné pro práci s DJ sety, také lze velmi snadno tvořit unikátní smyčky a remixy. Qu-32 je velmi variabilní mixážní pult, který skvěle zní a snadno se integruje se softwarem Pro Tools. Poměr cena\výkon je u Qu-32 prostě úžasný."