Allen & Heath Qu-32 v nahrávacím studiu JRC

Robert-Cline-at-the-Qu-32-1024x683

Firma JRC studios sídlí v americkém Hamburgu ve státě New Jersey a předmětem její činnosti je komerční nahrávání a produkční práce pro mnoho známých zákazníků, jmenujme například B.Christophera - známého televizního a filmového producenta.

V minulých dnech byl do tohoto amerického studia nainstalován nový mixážní pult Allen & Heath Qu-32. Pult se vyznačuje snadnou integrací do systému Pro Tools a slouží jako mixážní pult, DSP a ovládací rozhraní pro DAW software. Před pořízením Qu-32 vlastnilo studio JRC mixážní pult Allen & Heath GL3300 v použití se zvukovým rozhraním Motu. Majitel společnosti Robert Cline vysvětluje, proč se znovu rozhodl pro mixážní pult od firmy Allen & Heath.

"GL3300 se osvědčil jako spolehlivý hardware, který produkoval unikátní, čistý zvuk a to byl hlavní důvod pro zakoupení systému Qu-32. Další z faktorů, který hrál roli ve výběru nového systému byl fakt, že Qu-32 má k dispozici širokou paletu DSP efektů a pomocí HUI MIDI mapping protokolu je schopen provozu jako ovládací rozhraní pro Pro Tools."

Cline zapojuje mikrofony a ostatní zdroje zvuku přímo do vstupů na Qu-32 a odtud za pomocí multi kanálového USB do Pro Tools. To umožňuje využití kapacit Qu-32 jako jsou scény, vrstvy či DSP efekty přímo v DAW softwaru. Na zvolených mikrofonech či nástrojích používá také efekty reverb a delay a případně ADT modul pro zdvojování vokálových kanálů, což přináší "plnější" zvuk. Cline také zmiňuje, že Pro Tools efekty a pluginy mohou být velmi náročné na výkon procesoru, proto se snaží používat DSP efekty na Qu-32 jak jen to je možné.

Protože pro většinu své práce využívá studio jeden drum kit rozhodl se Cline pro vytvoření a uložení speciálních scén včetně nastavení DSP gate a kompresorů. Uložené scény následně umožňují rychlé vyvolání presetu pro daného klienta.

RJC-Studios-Control-Room-1024x683

Cline používá Vrstvu 3 jako ovládací prostředí pro jeho Pro Tools software. "Mohu snadno namapovat fadery v softwaru Pro Tools a ovládat je pomocí protokolu HUI MIDI přímo na pultu Qu-32.
Navíc funkce "GEQ Fader Flip" přetvoří fadery na 28 pásmový grafický ekvalizér shodný s EQ na display Qu-32.

RJC také často spolupracuje s DJi pro které nahrává jejich DJ sety a následně je upravuje. Cline vysvětluje: "Delay, phasing a další DSP efekty jsou velmi upotřebitelné pro práci s DJ sety, také lze velmi snadno tvořit unikátní smyčky a remixy. Qu-32 je velmi variabilní mixážní pult, který skvěle zní a snadno se integruje se softwarem Pro Tools. Poměr cena\výkon je u Qu-32 prostě úžasný."

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení