ALLEN&HEATH představuje novou generaci digitálního mixování - dLive

Na trh přichází dLive, nová generace digitálního mixovacího systému společnosti Allen&Heath. Celý systém je postaven na flexibilní architektuře, výkonném výpočetním FPGA jádru, mimořádně rozsáhlými možnostmi rozšíření a snadnou sít'ovou kompatibilitou. Zcela nové rozložení ovládacích prvků Harmony UI na jedné nebo dvou 12‘‘ obrazovkách s dotykovými vlastnostmi a ovládáním gesty zahrnuje uživatelsky nastavitelné oblasti, efektové jednotky, nastavení scén a ukazatelů vybuzení a je vstřícným krokem pro všechny náročné uživatele. Tyto klíčové funkce integrují dLive do náročného světa touringových a festivalových aplikací, současně je možné celý systém umístit do pevných instalací v divadlech či kulturních sálech.

Systém dLive obsahuje oddělené ovládací rozhraní a MixRack. „Mozek“ se nachází v MixRacku, který je k dispozici ve třech velikostech DM32, DM48 a DM64, vždy s adekvátní velikostí ovládacího pultu.
Pulty a MixRacky jsou mezi sebou plně kompatibilní včetně konfigurace, zapojení a datové struktury. Zpracovávací jednotka založená na principu nové generace FPGA technologie, vyvinuté vývojářským týmem Allen&Heath, se nachází ve všech rozměrech MixRacků.

XCVI jádro o vzorkovací frekvenci 96k/96bit umožnuje využití 128 vstupů s plnými editačními funkcemi. Pro použití efektů je zde umístěn 16x stereo return s možností využití 160 vstupů v celkovém výstupním mixu. Samozřejmostí je komplexní 64 sběrnicová architektura pro routing výstupů s plnohodnotným výstupním processingem. dLive v sobě integruje výkonné DEEP rozhraní pro běh pluginů obsahující grafické ekvalizéry, dynamické ekvalizéry, kompresory a vícepásmové kompresory společně s 16 FX sloty prověřených efektových emulací firmy Allen&Heath.

„Zpětná vazba od našich zákazníků a klíčových zvukařů se stala základním stavebním kamenem pro vývoj nového mixovacího systému Allen&Heath. Jádro XCVI bylo od základu navrženo pro výpočet DEEP algoritmů. Tato unikátní architektura umožnuje uživateli flexibilně vybírat jakékoliv integrované dynamické a efektové jednotky na každý vstup, bez nutnosti použít drahocenný efektový slot nebo navýšit latenci.“ Prohlásil ředitel vývoje společnosti Allen&Heath, Dr. Rob Clark.

 

Rozšíření vstupů a výstupů je možné u MixRacku i ovládacího pultu díky redundantním cat5 DX portům. Toto umožňuje připojení až třech modulárních expandérů DX32, přičemž pro další rozšíření mezi systémy a v síti slouží 5 slotů o kapacitě 128 vstupů/výstupů (tři v MixRacku, dva v pultu) pro protokoly Dante, Waves SG, ACE, a MADI. Varianta pro optický kabel je momentálně ve fázi vývoje.

Ovládací rozhraní dLive existuje ve třech variantách, a to S3000, S5000 a S7000. Uživatelské rozvržení je plně nastavitelné, každý vstup a každou sběrnici lze pojmenovat a rozlišit barvou, samozřejmě je velice snadné jej přiřadit do libovolné banky a vrstvy. Zvukař má nyní k dispozici 26 SoftKeys tlačítek pro instantní přístup k uživatelsky definovaným funkcím. Klíčovým parametrem celého uživatelského rozhraní je nové ovládací prostředí Harmony, které kombinuje práci s dotykovými a tradičními ovládacími prvky. Konfigurovatelná práce s widgety a s umístitelnými efektovými jednotkami a ukazateli vybuzení na jedné nebo dvojité 12‘‘ obrazovce s vícenásobnými dotykovými vlastnostmi vstřícným krokem pro všechny náročné uživatele. Viditelnost v denním i nočním provozu je zajištěna pokročilým systémem podsvícení, které zahrnuje tlačítka, potenciometry s RGB prstencem a integrovaný LED pruh, zviditelňující celé pracovní prostředí.

Alternativní ovládání pultu je možné díky aplikacím MixPad a OneMix, on/offline software editorem, možností ovládání přes TCP/IP pro aplikace třetích stran a síťové ovladače s tahovými fadery s otočnými enkodery pro dálkové ovládání. Celá konstrukce systému dLive prošla zásadní změnou v cestě za optimalizací celkové robustnosti a hmotnosti. Všechny jednotky mají dvojité napájení pro redundantní provoz s přepínatelným napájecími zdroji shodnými pro ovládací rozhraní, MixRacky a Expandéry. Redundantní je také veškerý audio přenos v rámci celého systému.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení