ALLEN&HEATH představuje novou generaci digitálního mixování - dLive

Na trh přichází dLive, nová generace digitálního mixovacího systému společnosti Allen&Heath. Celý systém je postaven na flexibilní architektuře, výkonném výpočetním FPGA jádru, mimořádně rozsáhlými možnostmi rozšíření a snadnou sít'ovou kompatibilitou. Zcela nové rozložení ovládacích prvků Harmony UI na jedné nebo dvou 12‘‘ obrazovkách s dotykovými vlastnostmi a ovládáním gesty zahrnuje uživatelsky nastavitelné oblasti, efektové jednotky, nastavení scén a ukazatelů vybuzení a je vstřícným krokem pro všechny náročné uživatele. Tyto klíčové funkce integrují dLive do náročného světa touringových a festivalových aplikací, současně je možné celý systém umístit do pevných instalací v divadlech či kulturních sálech.

Systém dLive obsahuje oddělené ovládací rozhraní a MixRack. „Mozek“ se nachází v MixRacku, který je k dispozici ve třech velikostech DM32, DM48 a DM64, vždy s adekvátní velikostí ovládacího pultu.
Pulty a MixRacky jsou mezi sebou plně kompatibilní včetně konfigurace, zapojení a datové struktury. Zpracovávací jednotka založená na principu nové generace FPGA technologie, vyvinuté vývojářským týmem Allen&Heath, se nachází ve všech rozměrech MixRacků.

XCVI jádro o vzorkovací frekvenci 96k/96bit umožnuje využití 128 vstupů s plnými editačními funkcemi. Pro použití efektů je zde umístěn 16x stereo return s možností využití 160 vstupů v celkovém výstupním mixu. Samozřejmostí je komplexní 64 sběrnicová architektura pro routing výstupů s plnohodnotným výstupním processingem. dLive v sobě integruje výkonné DEEP rozhraní pro běh pluginů obsahující grafické ekvalizéry, dynamické ekvalizéry, kompresory a vícepásmové kompresory společně s 16 FX sloty prověřených efektových emulací firmy Allen&Heath.

„Zpětná vazba od našich zákazníků a klíčových zvukařů se stala základním stavebním kamenem pro vývoj nového mixovacího systému Allen&Heath. Jádro XCVI bylo od základu navrženo pro výpočet DEEP algoritmů. Tato unikátní architektura umožnuje uživateli flexibilně vybírat jakékoliv integrované dynamické a efektové jednotky na každý vstup, bez nutnosti použít drahocenný efektový slot nebo navýšit latenci.“ Prohlásil ředitel vývoje společnosti Allen&Heath, Dr. Rob Clark.

 

Rozšíření vstupů a výstupů je možné u MixRacku i ovládacího pultu díky redundantním cat5 DX portům. Toto umožňuje připojení až třech modulárních expandérů DX32, přičemž pro další rozšíření mezi systémy a v síti slouží 5 slotů o kapacitě 128 vstupů/výstupů (tři v MixRacku, dva v pultu) pro protokoly Dante, Waves SG, ACE, a MADI. Varianta pro optický kabel je momentálně ve fázi vývoje.

Ovládací rozhraní dLive existuje ve třech variantách, a to S3000, S5000 a S7000. Uživatelské rozvržení je plně nastavitelné, každý vstup a každou sběrnici lze pojmenovat a rozlišit barvou, samozřejmě je velice snadné jej přiřadit do libovolné banky a vrstvy. Zvukař má nyní k dispozici 26 SoftKeys tlačítek pro instantní přístup k uživatelsky definovaným funkcím. Klíčovým parametrem celého uživatelského rozhraní je nové ovládací prostředí Harmony, které kombinuje práci s dotykovými a tradičními ovládacími prvky. Konfigurovatelná práce s widgety a s umístitelnými efektovými jednotkami a ukazateli vybuzení na jedné nebo dvojité 12‘‘ obrazovce s vícenásobnými dotykovými vlastnostmi vstřícným krokem pro všechny náročné uživatele. Viditelnost v denním i nočním provozu je zajištěna pokročilým systémem podsvícení, které zahrnuje tlačítka, potenciometry s RGB prstencem a integrovaný LED pruh, zviditelňující celé pracovní prostředí.

Alternativní ovládání pultu je možné díky aplikacím MixPad a OneMix, on/offline software editorem, možností ovládání přes TCP/IP pro aplikace třetích stran a síťové ovladače s tahovými fadery s otočnými enkodery pro dálkové ovládání. Celá konstrukce systému dLive prošla zásadní změnou v cestě za optimalizací celkové robustnosti a hmotnosti. Všechny jednotky mají dvojité napájení pro redundantní provoz s přepínatelným napájecími zdroji shodnými pro ovládací rozhraní, MixRacky a Expandéry. Redundantní je také veškerý audio přenos v rámci celého systému.