Allen&Heath dLive firmware verze 1.2.

firmware_ah_prodance_1

Krátce poté, co se nový digitální mixážní systém dLive osvědčil v prestižních koncertních sálech, divadlech a v touringových seznamech špičkových produkčních firem po celém světě, přichází společnost Allen&Heath s novými funkcemi a nástroji pro svojí vlajkovou loď.

Firmware V1.2 přináší offline a online editaci prostřednictvím PC/MAC softwarového rozhraní, dlouho očekávaný modeling předzesilovačů (v rámci DEEP processing portfolia), 5.1. surround mixing, Mute skupiny, rozšíření PAFL sběrnic a mnohem více.

Nový softwarový editor běží na platformách Windows a MAC OSX a slouží pro plnohodnotné nastavení a řízení mixážního systému dLive. Pomocí softwaru lze provést konfiguraci systému v offline režimu před začátkem představení/koncertu a je velice snadné upravovat tzv. „Show files“ příchozích zvukařů. Samozřejmostí je ovládání pomocí tabletu a laptopu pro vytvoření kompaktní a přenosné pracovní sestavy.

• Kompatibilita s operačními systémy Mac a Windows
• Kompatibilita s Windows tablety
• Okno TouchScreenview zrcadlí grafické rozhraní ovládacího pultu
• snadná změna velikosti faderové banky pro přehledné zobrazení na obrazovkách s různým rozlišením

 

Systém dLive nyní obsahuje unikátní Preamp modelling aplikovatelný na všechny vstupní kanály. První model předzesilovače, který je uživatelům k dispozici, je Dual Stage Valve. V kostce mluvíme o emulaci distorzní charakteristiky klasických triodových a pentodových elektronkových obvodů.

 

• Zařazením preampu nedochází k navýšení latence
• Tento nástroj lze aplikovat na všechny vstupní kanály
• V brzké době dojde k rozšíření o další typy emulací
• Během práce s emulací je držena fázová koherence mezi kanály

Nový 5.1 režim pro konfiguraci hlavního výstupu reaguje na rostoucí popularitu vícekanálové zvukové reprodukce. Pomocí widgetu určeného na pokročilý panning zvuku, který je umístěn na stránce pro routing signálu, lze  získat přístup k 5.1. obrazu, LFE úrovni a panning režimům.

 

Ve firmware 1.2. přibylo 8 vyhrazených Mute skupin k 24 DCA skupinám.  Kanály lze přiřadit pomocí MixRack/Mute Group stránky a po nastavení libovolného SoftKey tlačítka lze tímto řídit Mute master dané skupiny.


Průběhy a zobrazení měřičů úrovně jsou nyní plně konfigurovatelné dle individuálních potřeb uživatele. Parametry Attack a Release definují odezvu LED sloupce a digitální Peak ukazatele zobrazují i maximální hodnotu signálů s rychlou dynamikou a současně odhalují digitální clipping signálu. V případě potřeby lze parametry Attack a Release „ztlumit“ pro celkové zpomalení odezvy.

V případě souběžné práce dvou a více zvukařů je možné přidat větší množství PAFL sběrnic pro obsluhu a monitoring dLive systému.

Dají se tak snadno řešit například situace, kdy první zvukař obsluhuje ovládací pult na FoH stanovišti a druhý zvukař se zabývá konfigurací monitorovacích cest na pódiu pomocí tabletu na laptopu.