Allen&Heath dLive a EAW Anna na Litoměřické letní filharmonii

anna_Litomerice

Víkend v Litoměřicích se nesl ve znamení jedinečného koncertu profesionálních hudebníků a místních pěveckých sborů pod širým nebem na Mírovém náměstí.

Sbory zde vystoupily společně se Severočeskou filharmonií Teplice a ukázaly veřejnosti Carminu Buranu, konkrétně kantátu německého skladatele Carla Orffa, složenou na motivy stejnojmenného souboru středověkých náboženských, satirických, moralistických, milostných a pijáckých básní a písní pocházejících z 11. až 13 století. Na pódiu se tak představilo zhruba 200 účinkujících.

leitmeritz

Pro tento delikátní typ akce byl firmou FORSOUND s.r.o. zvolen adaptivní systém Anna pro svůj detailní přednes a vysoké rozlišení. Systém zde byl v konfiguraci 4 modulů Anna a dvěma subwoofery Otto na každé straně. Jako hlavní digitální mixážní systém zde byl použit Allen&Heath dLive S5000 společně s MixRackem DM48.

litomerice_konfigurace

„V Litoměřicích úspěšně funguje řada pěveckých sborů, které dosahují vynikajících výsledků na domácím i na mezinárodním poli. Carmina Burana je příležitost, aby se veřejnosti představily společně, navíc s profesionálními hudebníky,“ uvedl místostarosta Litoměřic Karel Krejza, autor myšlenky nabídnout svým charakterem zcela mimořádnou kulturní akci, nad kterou převzalo záštitu Ministerstvo kultury ČR. Pořadatelem je město Litoměřice a Městská kulturní zařízení Litoměřice.