Allen & Heath a RCF na festivalu Okoř se šťávou

Na louce pod zříceninou hradu Okoř u Prahy se 28. května uskutečnil další ročník festivalu Okoř se šťávou. Pořadatelé na dvou scénách zajistili 13 hodin hudby bez přestávky.

Program obsahoval dvě desítky vystupujících. Mezi nimi byla například skupina Atmo Music, jejichž skladba Andělé se stala druhým nejhranějším singlem v Česku. Na Okoři vystoupilo duo Slza patřící k objevům tuzemské hudební scény a do romantického prostředí se pod zříceninu hradu vrátili Rybičky 48, Všichni svatí nebo kapela Wohnout. Po roční pauze zahrála na Okoři i skupina UDG, která sebou přivezla písně z nové desky Emotikon.

 

V odpoledních hodinách patřilo pódium vítězce soutěže SupeStar Sabině Křovákové a nechyběla ani již tradiční kapela České srdce, která na Okoři loni pokřtila svoji novou nahrávku s názvem Noční motýl. Program vyvrcholil vystoupením souborů Sto zvířat a Visací zámek.

Loňský rok podle organizátorů akci navštívilo přibližně 4000 hudebních fanoušků.

Hlavní scéna byla po technické stránce zajištěna firmou MB agency, která pro odbavení části koncertů zvolila nový digitální mixážní systém Allen&Heath dLive S5000 ve spojení s MixRackem DM48. PA systém by složen z 6x TTL33-A MKII na každé straně (konfigurace probíhala pomocí protokolu RDnet), spodní pásmo bylo pokryto 2x TTS28-A a 4xTTS36-A.

Festival se původně jmenoval Okoř bez šťávy, protože vystupující hráli na akustické nástroje. Po dvou ročnících museli podle organizátora akce Michala Šenbauera akci přejmenovat na Okoř se šťávou, protože kapely nechtěly hrát bez elektrických nástrojů.

Více informací naleznete na webu www.okorsestavou.cz.