Technics SL-1210MK7

Kód: 319056
Sleva za více kusů
Značka: Technics
24 490 Kč / ks 20 239,67 Kč bez DPH
Skladem (15 ks)
Můžeme doručit do:
11.12.2023
profesionální gramofon - nový motor, krystalem řízený přímý náhon, otáčky + / - 8 a 16%,33 & 45 & 78 rpm, reverse

Detailní informace

Detailní popis produktu

Technics 1200 SL-1210MK7

Původní model gramofonu SL-1200 vyrobila firma již v roce 1972 a jednalo se o hi-fi produkt, který si mezi profesionály získal obrovskou popularitu (neuvěřitelných 3,5 milionu prodaných kusů řady SL).

Od samého začátku se gramofony Technics vyznačovaly obratným ovládáním a spolehlivostí a hlavně stabilním a silným motorem držící rychlosti.

Gramofony značky Technics si oblíbili jak audiofilové, tak i profesionální DJs. Sehráli důležitou roli v historii moderní popkultury, Hip Hopu a elektroniky.

Bezjádrový motor s přímým náhonem pro dosažení stabilní rotace
Systém přímého náhonu používá pomalu se otáčející motor k přímému pohonu talíře. Tento systém má řadu výhod. Nabízí vysokou efektivitu, jako je přesnost rotace a špičkový točivý moment, nevyžaduje výměnu dílů a zajišťuje vysokou spolehlivost po dlouhou dobu. Na druhou stranu, při použití systému přímého náhonu dříve docházelo ke kolísání otáček (cogging). Pro model SL-1210MK7 byl proto vyvinutý nový bezjádrový motor s přímým náhonem. Tento motor používá bezjádrový stator. Odstraněním železného jádra ze statoru se odstranilo i kolísání otáček. Dále jsme zvýšili sílu magnetu rotoru na nejvyšší možnou úroveň a optimalizovali mezeru mezi bezjádrovým statorem a magnety rotoru. Dosáhli jsme tak vysokého točivého momentu srovnatelného s modelem SL-1210MK5. Tento motor se může pochlubit plynulou rotací a silným točivým momentem a je tak schopen přesné a věrně reprodukce zvuku z drážky vinylové desky.

Přehrávání pozpátku neboli Reverse
Současným stisknutím tlačítek Start/Stop a volby rychlosti se talíř začne točit na druhou stranu*. * Pro aktivaci přehrávání pozpátku je nutno zapnout vypínač na hlavní jednotce.
* Přenoska musí podporovat scratching a back-cueing

Možnost regulace točivého momentu a nastavení brzdy
Gramofon Technics SL-1200MK7 je vybaven nejmodernějším systémem ovládání motoru, který je převzat z Blu-ray přehrávačů značky Panasonic. Systém využívá mikropočítač, který kompenzuje nepřesnosti (vycházející z přirozených fyzikálních výchylek kontstrukce) v běžných otáčkách a zároveň spolehlivě reaguje na nejrůznější triky používané v technickém DJingu.

Počáteční točivý výkon a nastavení brzdy lze samostatně upravit podle přání uživatele.

Jasné LED osvětlení přenosky
Přenoska je nově nasvícená jasnější LED diodou s dlouhou životností. V porovnání s předchozími modely byla upravena velikost osvětlené oblasti a intenzita osvětlení.
Vysoce citlivé raménko přenosky snímá signál z drážky desky s maximální přesností
Ramínko Technics svým pohybem přesně kopíruje otáčení desky a zajišťuje tak velmi přesné snímání. Tradiční tvar ve tvaru „S“ zvyšuje jeho stabilitu. Je vyrobeno z lehké, ale velmi pevné trubičky z hliníkového kompozitu.

Ramínko Základna ramínka
Ramínko, které již řadu let přináší jistotu špičkovým umělcům na scéně DJ, je osvědčeným a vysoce spolehlivým univerzálním statickým esovitým raménkem. Díky neobyčejně přesným ložiskům dosahuje ramínko vyšší počáteční citlivosti pohybu než v případě modelu SL-1210MK6. To umožňuje přesně sledovat drážku gramofonové desky a zajistit tak vynikající zvuk při maximálním omezení nechtěných pohybů jehly i v náročných podmínkách, jako je scratching.

Dvouvrstvý talíř s vylepšeným systémem tlumení vibrací
Talíř je nyní vyroben ze dvou částí. Odlehčená gumová vrstva účinně tlumí vibrace hliníkového základu. Použitý systém zabraňuje nechtěným rezonancím při přehrávání.

Pevné šasi a antivibrační izolátor pro kvalitní zvuk bez vibrací
Základem pro efektivní tlumení vibrací je kvalitní šasi a technologie zdokonalované během mnoha let vývoje špičkových gramofonů. Základ hliníkové konstrukce je doplněn druhou vrstvou speciálního materiálu (kombinace ABS a skelných vláken).
Zvolené řešení zaručuje vynikající pevnost a utlumení takřka veškerých nežádoucích vibrací.
- Antivibrační izolátor tvoří guma s pružinami a přináší tak optimální frekvenční charakteristiku.
- Možnost odpojení kabelů usnadňuje údržbu a rozšiřuje možnosti
Veškeré kabely v základním balení mají pro zachování maximální kvality zvuku pozlacené konektory. Napájecí kabel i audiokabel lze od gramofonu odpojit, což usnadňuje údržbu a zároveň umožňuje výměnu kabelů.

Funkce přesného doladění otáček usnadňuje profesionální práci
Rychlost otáčení lze nastavit na 33 1/3, 45 nebo 78 otáček za minutu*. Rozsah v rozmezí ±8%/±16% je možné přepínat voličem. Systém je řízen digitálně a díky tomu lze rychlost nastavit přesně i v případě, kdy je třeba odchýlit se od standardních hodnot.
* Pro nastavení 78 otáček za minutu je nutno stiknout vypínač na hlavní jednotce.

Elegantní černé provedení
Rozložení ovládacích prvků odpovídá standardům řady SL-1200, model SL-1200MK7 je osazen černými tlačítky a černým ramenem přenosky. V matném provedení vypadá stylově a elegantně. Barvu LED diody lze nastavit na červenou či modrou.


Vlastnosti: • Typ: gramofon s přímým náhonem
• Rychlosti gramofonu: 33-1/3, 45 ot./min. (s přepínačem na 78 ot./min.)
• Počáteční točivý moment: 0,18 N·m / 1,8 kg ·cm
• Charakteristiky roztočení: Za 0,7 s z klidu na 33 1/3 ot./min.
• Zkreslení a rotace: 0,025 % W.R.M.S.
• Talíř gramofonu: Hliníkový odlitek
• Průměr: 332 mm: Hmotnost: Přibl. 1,8 kg (včetně slipmatu a gumové podložky)

Část raménka
• Typ: Univerzální statické
• Efektivní délka: 230 mm
• Přesah: 15 mm
• Úhel chyby snímání: do 2°32' (na vnější drážce 30cm (12") desky)
• Do 0°32' (na vnitřní drážce 30cm (12") desky)
• Offset úhel: 22°
• Rozsah nastavení výšky raménka: 0 - 6 mm
• Rozsah nastavení tlaku jehly: 0 - 4 g (přímé čtení)
• Hmotnost hlavice: Přibl. 7,6 g
• Platný rozsah hmotnosti přenosky: (bez pomocného závaží) 5.6 - 12.0 g 14,3 - 20,7 g (včetně hlavice)
• Svorkovnice hlavice: 1,2 mm? 4kolíková svorkovnice

Konektory
• Stereo PHONO (RCA)
• UZEMŇOVACÍ KONEKTOR x 1

Obecné
• Napájení: AC 110-240 V, 50 Hz / 60 Hz
• Spotřeba energie: 8 W
• Přibl. 0,2 W (pohotovostní režim)
• Rozměry (Š × V × H): 453 × 169 × 353 mm
• Hmotnost: 9,6 kg


Obsah balení: gramofon, slipmat, gumová podložka, kryt proti prachu, adaptér na 7‘‘ desky, vyvažovací závaží, hlavice, sada šroubů pro přenosku, kabel PHONO, zemnící vodič PHONO, napájecí kabel do sítě, uživatelský manuál

Doplňkové parametry

Kategorie: Gramofony
Záruka: 24
Hmotnost: 11.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: