Technologie ADAM Audio X-ART

zahlavi_xart 

X-ART Tweeter

X-ART tweeter (eXtended Accelerated Ribbon Technology) představuje rukopis všech studiových monitorů ADAM Audio. Navazuje na Air Motion Transformer technologii, kterou původně vynalezl Dr. Oskar Heil. ADAM Audio vylepšuje jeho koncept jak použitými materiály, tak zdokonalenou geometrii konstrukce.

S_Art_tweeter_ADAM

X-ART tweeter a středové reproduktory, zohledňující kinematiku pohybujícího se vzduchu, definují nový přístup ke kvalitě zvukové reprodukce. Každá ART membrána se skládá ze složené kmitačky, jejíž ohyby se rozpínají nebo stlačují podle charakteru audio signálu.

Technologie

ADAM Audio ART tweeter překonává nevyhnutelné obtíže konvenčních výškových měničů v práci s prouděním vzduchu během pístového pohybu. Pro přirovnání je nejpříhodnější příklad bránice, která se sama pohybuje pomaleji, než vzduch který sama vytlačuje. Podobně pracují záhyby ART tweeteru, kdy se vzduch pohybuje dovnitř a ven rychleji, než je samotný pohyb membrány.

ADAM_Audio_XART_PRODANCE_3

 

Větší plocha = vyšší dynamická odezva

Plocha rozložené ART membrány je výrazně větší, než je její viditelná část. Výstupní plocha je však podobně rozměrná jako je jednopalcové vyústění klasických tweeterů, u kterých je ovšem viditelná část vždy shodná s akusticky aktivní. Třetí rozměr složené ART membrány umožňuje použití větší kmitací folie, zvyšující plošný poměr na 2:5:1, což znamená, že akustický aktivní oblast tweeteru je 2,5 krát větší než jeho viditelná část.

ADAM_Audio_XART_PRODANCE_2

S vyrovnaným frekvenčním rozsahem, dosahujícím ve vysokých kmitočtech téměř 50 kHz, stanovuje X-ART tweeter nové standarty v oblasti čistého a transparentního přednesu. Právě tato technologie je hnacím motorem prosazující studiové monitory ADAM audio na světovém trhu s profesionálními studiovými monitory.

key_visual_adam_audio_prodance_4

Přísné výstupní kontroly výroby

Přesnost je neoddělitelnou součástí náročných procedur ve všech fázích výroby.

Závěrečné testy zahrnují všechny stěžejní elektro-akustické parametry: impedanci, absolutní frekvenční odezvu, citlivost, referenční odezvu, fázovou charakteristiku, krátkodobou odezvu a celkové harmonické zkreslení.

Každý ADAM Audio S-ART a X-ART tweeter je společně se středovými reproduktory pečlivě sestrojen a ručně testován v Berlínské továrně (U-ART tweetery u studiových monitorů T5V, T7V a T8V jsou vyráběny v Asii za přísných výstupních kontrol). Závěrečné testy zahrnují všechny stěžejní elektro-akustické parametry: impedanci, absolutní frekvenční odezvu, citlivost, referenční odezvu, fázovou charakteristiku, krátkodobou odezvu a celkové harmonické zkreslení.

MG_9932-1200x852 

Ruční práce na zhotovení X-ART tweeteru zabírá 30 minut čistého času. Z toho je patrné značné úsilí a náročnost celého výrobního procesu, který zsaručuje nejlepší reprodukci vyšších pásem. Celý tento proces se ke konci vyplácí a vytváří ze značky ADAM Audio spolehlivého výrobce špičkových nástrojů pro osobní monitoring a referenční poslech. Interakce souvislého vývoje a výzkumu v Berlíně zaručuje společně s řadou výstupních kontrol maximální spolehlivost a špičkový studiový monitor.

ADAM_Audio_XART_PRODANCE_5 

Studiové monitory ADAM Audio

Náročné studiové prostředí si vždy žádalo nekompromisní nástroje na cestě za nejvěrnějším transparentním přednesem. Na posouzení své práce vyžadují hudební producenti, zvukaři a další tvůrci různého multimediálního obsahu nástroje, které pomáhají slyšet věrnou reprodukci bez nežádoucího zabarvení.

Studiový monitor musí poskytovat věrný a hluboký vhled do hudebního světa. Proto se německá značka ADAM Audio plně soustředí na to, aby umožnila všem profesionálům čistý a transparentní přístup do zvukové kompozice.

Všechny reproboxy ADAM Audio jsou navrženy a sestaveny z jediného prostého důvodu: Co nejpreciznější reprodukci audio signálu bez zkreslujících vlivů v mixu nebo účelového skrývání problematických frekvencí. Zvuk na nejvyšší úrovni, celková otevřenost, věrný zvukový obraz a samozřejmě unikátní reprodukce v oblasti vyšších pásem jsou vlastnosti, které sdílejí všechny monitory firmy ADAM audio.