Subwoofer RCF SUB 9006-AS

SUB-9006AS_PRODANCE

Chybí Vám pořádný úder zespoda? Nejuspokojivější odpovědí na tuto otázku je nový aktivní subwoofer značky RCF, SUB 9006-AS.

 

V reproboxu můžeme nalézt dva 18“ reproduktory (s 4“ cívkou) a vysokou výchylkou. Pro jejich napájení slouží výkonné Class-D zesilovače o souhrnném výkonu 3600 W. SUB 9006-AS dosahuje neobvykle nízkých 30 Hz a pomocí protokolu RD-Net lze vytvářet variabilní prostorové konfigurace.

 

Neodymové reproduktory s důmyslným chladícím systémem

Speciálně navržené 18” reproduktory snižují celkovou hmotnost reproboxu a zároveň zde nedochází ke kompromisům v rámci výkonu. Ventilační systém zajišťuje efektivní tepelnou výměnu, která je klíčová pro správnou činnost velké 4” cívky. Díky vysoké kvalitě komponentů reprobox dosahuje čistého a úderného přednesu s nízkým zkreslením.

• 7200 Watt Peak - 3600 Watt RMS
• 142 dB max SPL
• Frekvenční rozsah: 30 Hz - 120 Hz
• Koncepce: 2 x 18”
• Vstupy řízené pomocí DSP a volitelné presety
• Dálkové řízení pomocí RDNet protokolu
• Možnost nastavené parametru Delay
• Vyrobeno z baltské břízy

Cívka

Dvouvrstvá cívka je navinutá na silný former vyrobený ze sklolaminátového kompozitu. Former je navíc opatřen výstuhou z materiálu Nomex a výsledná pevnost struktury zvyšuje energetickou výměnu mezi cívkou a membránou.

 

Chladící systém

Pro odvod tepla, které je vytvářeno pohyby silné 4,0” cívky bylo nutné vyrobit unikátní chladící systém optimalizující tepelnou výměnu a snižující energetické ztráty. Hyper Ventilation System vyvinutý v RCF představuje komplexní systém otvorů ve formeru kmitací cívky, magnetu a koši reproduktoru. Díky vysoké výchylce bylo možné zajistit dostatečný přísun vzduchu do jednotlivých otvorů a účinně snižovat teplotu reproduktoru bez aktivního chlazení. Neobvykle pevný former s dvojitou vrstvou z Nomexu umožňuje přítomnost otvorů dostatečné velikosti bez narušení struktury (nemožné u jiného typu formeru).

hyper rcf 27.05.

Membrána

Složení membrány:

• 30% uhlíkové vlákno
• 20% sklolaminát
• 50% celulóza


Pečlivý výběr materiálů a výsledná pevnost membrány odstraňuje nežádoucí deformace a následnou ztrátu účinnosti.

 

Dvojitý silikonový spider

Struktura spideru připomíná “sendvič” o třech vrstvách. Prostřední vrstva je vyrobena ze silikonu, který si díky svým specifickým vlastnostem pamatuje tvar, zajišťující účinné odpružení. Díky těmto vlastnostem zůstává spider stejný i po letech náročného používání.

 

Baltská bříza nejvyšší jakosti

Překližka použitá na stavbu reproboxu se skládá z baltské břízi vyšší třídy, spojovaná po vrstvách voděodolným lepidlem. Výsledná struktura je odolná vůči nepříznivému počasí. Vnitřní masivní žebrování odolává dlouhodobému převážení a manipulaci, skládá se ze dvou oddělených akustických komor pro oba reproduktory a lůžkem pro zesilovač.

Madla a transportní kolečka

Aktivní subwoofer SUB 9006-AS je vybaven 8 hliníkovými madly s ergonomickou pryžovou vrstvou. V těle reproboxu nalezneme závity připravené pro montáž transportních koleček.

 

Zámky

Přední strana reproboxu je opatřena dvěma zámky pro uchycení dřeveného ochranného přepravního krytu. Kryt je stejně jako reprobox vyroben z baltské břízy, povrch je opatřen vrstvou z odolného laku a je možné jej nechat připevněný na reproboxu současně s ochraným obalem.   

 

Vystužená mříž

Odolná ochranná mříž je v prostřední části podepřená horizontální výstuhou. Její povrch je opatřen vrstvou z práškového laku a na zadní straně se nachází pěnové obložení zachytávající prach a jiné nečistoty.

subwoofer rcf 27.05.

 

DSP PROCESSING

Nová generace DSP řídí veškeré procesy přímo v reproboxu a umožňuje konfiguraci limiterů, RMS limitů a ekvalizace amplitudy a fáze. Pomocí otočného enkodéru na vstupním panelu je možné nastavit zisk, dělící frekvenci spodní a horní propusti, delay, fázy a kardioidní ekvalizaci. Pomocí dálkového ovladání v rámci RDNet protokolu je přístup k těmto parametrům velice snadný.

 

2 Zesilovače

Dva oddělené kanály integrovaných Class D zesilovačů zajišťují maximální účinnost a spolehlivost pro náročný a dlouhodobý provoz subwooferu. Zesilovače napájí dva 18” reproduktory výkonem 3600 W, regulovaný zdroj pracuje s napětím v rozsahu 100 V až 260 V.

Elektronika zesilovače je usazená ve speciálním plovoucím hliníkovém panelu (Vibrostop) pro dodatečnou ochranu během přepravy.

 

Umístění a konfigurace

Nastavení aktivního subwooferu SUB 9006-AS je možné pomocí RDNet protokolu nebo přes zadní panel.

 

Enkodér v režimu pro nastavení vstupní citlivosti

Otočný enkodér slouží pro ovládání celkové úrovně signálu na vstupu zesilovače.

 

Enkodér v režimu pro nastavení parametru Delay

Nastavuje parametr delay, zobrazení v metrech.

 

“TIME DELAY” displej

Vysoce kvalitní digitální displej zobrazující nastavení “Time delay”.

 

Enkodér v režimu “PRESET”

Otočný enkodér v režimu “PRESET” přepíná dvě různé ekvalizace pro spodní pásmo a různé volby pro dělící kmitočty.

 

Kardioidní konfigurace

Kardiodní konfigurace odstraňuje vyzařování za a po stranách reproboxu. Pomocí subwooferu SUB 9006-AS lze vytvářet kardiodní systémy sestavené ze jednotek. V této sestavě jsou dva reproboxy namířené dopředu (spínač pro kardioidní režim musí být vypnutý) a prostřední reprobox je namířený dozadu (se stiknutým spínačem pro kardiodní režim).

 

LED indikátory “LINK” a “ACTIVE”

Indikují adresaci a proces konfigurace přes RDNet protokol.

 

RDNET BYPASS

Stisknutím příslušného spínače je možné obejít RD-Net nastavení načtené v modulu. V případě, že není RDNet rozhraní aktivní, bude se “By-pass switch” chovat následovně:

- Zapnutý LED indikátor (LED on),: Systém obejde input board a načítá poslední RDNet konfiguraci, která zde byla uložena.

- Vypnutý LED indikátor (LED off), Systém načítá konfiguraci z input boardu a obchází uživatelské nastavení, které se momentálně nachází v modulu.

 

Tip Prodance: RCF představila novou řadu svých špičkových aktivních reproboxů ART 9

RCF ART 945-A    

RCF ART 935-A    

RCF ART 915-A      

RCF ART 932-A     

RCF ART 912-A   

RCF ART 910-A