Red Hot Chili Peppers a zesilovače Powersoft X4

red-hot-chili-peperz-banner_prodance_powersoft

Celosvětové turné kapely Red Hot Chili Peppers představuje pokaždé technologický oříšek pro celý doprovodný tým a zejména monitorovací systém je na cestách po koncertních sálech, halách a stadionech vystavován různým podmínkám, kde musí bez rozdílu a efektivně pracovat.

Inženýři a experti z firmy Rat Sound využili unikátních a multifunkčních pódiových monitorů SuperWedge vlastní výroby, aby zajistili efektivní pokrytí detailním a individuálně konfigurovaným zvukem. Dave Rat vybral zesilovače Powersoft X4, díky kterým se mupodařilo rozvinout potenciál monitorů SuperWedge.

Monitorovací technik kapely Red Hot Chili Peppers Mark Vanderwall následně na to vybral pro napájení monitorů EAW MicroWedge 12 také zesilovače Powersoft X4 a tím bylo pomocí dvou kompaktních racků (a jedním druhem zesilovačů) zajištěna kompletní monitorovací sekce.

IMG_20150109_183550

Powersoft X4 rozvíjí potenciál pódiových monitorů SuperWedge

Všechny čtyři výstupy zesilovače X4 byly využity jednotlivě pro 4 reproduktory v pódiovém monitoru Rat Sound SuperWedge. Zvukařům firmy Rat Sound se podařilo pomocí softwaru Armonía využít flexibilní routing v zesilovači X4 v rámci adekvátní distribuce výstupního signálu pro tyto specifické pódiové monitory a zároveň takto uspokojit náročné požadavky kapely Red Hot Chili Peppers na pódiu.

sdw22

Dvě jednotky X4 pohání dva monitory SuperWedge pro baskytaristu Flea a bubeníka Chada Smithe, které jsou v koncepci 2x 12" + 10" +2".

„Monitor SuperWedge je vybaven čtyřmi samostatnými reproduktory, které jsou připojeny na výstupy zesilovače X4. Všechny čtyři vstupy na zesilovači X4 bylo možné využít na jiný provozní režim SuperWedge monitoru, kdy je signál na prvním vstupu pomocí softwaru Armonía rozdělen do jedné 12” od 40 Hz do 80 Hz, do druhé 12” je pouštěna pásmová propust od 40 Hz do 250 Hz a 10” a 2” zajišťovali rozsah od 250 Hz do 20 kHz.“ Vysvětluje Dave Rat.
„Výsledkem je čtyřpásmový wedge monitor odstraňující efekt hřebenového filtru vznikající „souhrou“ 12“ a následným sčítáním frekvencí mezi 80 Hz až 250 Hz. Druhý vstup umožňoval provozovat SuperWedge jako klasický tri-amp wedge monitor (12”+10”+2”) a třetí vstup sloužil pouze pro přidávání subbasu (40 hz až 80 Hz).

Díky výkonu 3000 W do 4 Ohm na kanál byl k dispozici u obou napájených pódiových monitorů k dispozici dostatečný headroom.

Reproduktory (12“) v SuperWedge monitorech kytaristy Joshe Klinghoffera byly nahrazeny reproduktory Celestion (používané v kytarových kombech). Pomocí routingu v zesilovači X4 bylo možné monitor provozovat v klasické triamp konfiguraci (vstup 1) nebo posílat full range signál pouze do kytarového reproduktoru. Pomocí emulací aplikované na tento kytarový aparát bylo možné dosáhnout extrémně podobného zvukového zabarvení podobné Klinghofferovu zesilovači. Kytarový aparát se skládal ze dvou SuperWedge monitorů (stereo, každý byl napájený jedním zesilovačem X4).

 

Obrovské možnosti v malém balení

 

Monitorovací technik kapely Red Hot Chili Peppers Mike Vanderwall byl výkonem zesilovačů Powersoft X4 během prvních testů ohromen a krátce na to je zvolil také pro napájení ostatních komponent monitorovacího systému (EAW MW12, pár drum thumperů, subwoofer pro bicí, Rat Sound L-wedges a side-fill.

Zesilovače Powersoft X4 byly díky kompaktním rozměrům (1U) umístěny do dvou speciálně navržených racků a následně postaveny pod monitorovací pult Marka Vandervalla.

„Jen stěží si uvědomuji skutečnost, že tyto dva kompaktní racky disponují výkonem 120 000 W ve 4 ohmech společně s 24 vstupy a 24 výstupy a zároveň každý výstup současně integruje špičkové limitery.“ Tvrdí Dave Rat.

 

Stohovatelná spolehlivost

 

Náročné a obrovské celosvětové turné vyžaduje vysokou spolehlivost a účinnost.

„Cítím se velice jistě díky integraci produktů Powersoft v našem systému.“ Doplňuje Dave Rat. „Celá sestava pracovala přesně podle našich představ a pro úplnou jistotu jsme přidali navíc záložní zesilovač X4 do každého racku pro nečekaný redundantní provoz.“

Společnost Rat sound sestavila dva plně identické monitorovací systémy pro potřeby turné. Zvukaři a technici jsou tak perfektně připraveny na rychlou přípravu jednotlivých koncertů, kdy má druhý tým možnost připravit pódium na další zastávce.

Rat Sound nyní operuje s 20 zesilovači X4, které považuje za cenný nástroj pro budoucí aplikace a turné. „Powersoft X4 společně s pódiovými monitory Rat Sound SuperWedge vytváří účinný tým a operují s neobvykle vysokou zvukovou kvalitou uspokojující i ty nejnáročnější hudebníky a monitorovací techniky po celém světě.“