Společnost Allen&Heath doplňuje dLive ekosystém

Společnost Allen & Heath představila nové klíčové komponenty pro systém dLive, plně konfigurovatelné síťové kontrolery IP6 a IP8 a rozšiřující karty pro pokročilou síťovou integraci Waves V3 a gigaACE.

Nová generace kontrolérů IP6 a IP8 rozšiřuje flexibilitu systému dLive pro instalace a živé zvučení. Interakce se systémem dLive probíhá pomocí TCP/IP protokolu a lze je díky Ethernetové infrastruktuře zapojit do řetězce s dalšími kontroléry, PC/MAC a zařízeními třetích stran.

IP6 nabízí 6x tlačítkových enkodérů , barevné LCD displeje, 19 programovatelných „softkeys“ a možností adaptéru pro připevnění na mikrofonní stativ. IP8 je vybaven 8 motorizovanými fadery, řadou barevných LCD displejů a 23 programovatelných „softkeys“. Oba kontroléry mohou být konfigurovatelné v šesti vrstvách a umožňují tak přístup k velkému počtu cest. Díky PoE je lze snadno napájet a ovládat jediným CAT5 kabelem, což ocení především systémový integrátoři.

„Dálkové ovladače IP rozšiřují možnosti ovládání celého systému dLive a jsou ideální pro osobní monitoring a pevné instalace, kde je nutné nastavit omezené možnosti ovládání pro běžné uživatele.“ Vysvětluje Nicola Beretta, produktový manager společnosti Allen&Heath. „Tyto kompaktní a multifunkční jednotky mohou být provozovány ve standalone režimu společně s dLive MixRacky a pracují spolehlivě v rámci softwaru dLive Director.“

Síťová karta Waves V3 otevírá výhody komplexní architektury vstupů a výstupů mixážního systému dLive díky 128x128 kanálového zvukového rozhraní se vzorkovací frekvencí 48/96 kHz s přístupem do platformy Waves SoundGrid.

Společně se zpracováním signálu pomocí Waves pluginů a pokročilé signálové distribuce přináší Waves V3 také pohodlný způsob pro nahrávání 128 kanálů do počítače (PC/MAC) pouze přes jeden jediný CAT5 kabel.

Rozšiřující karta GigaAce umožňuje práci s 128x128 kanálovým redundantním propojením s dalším systémem dLive. Bez nutnosti použít počítač mluvíme o plug’n’play řešení pro digitální a ekonomické dělení signálu s neobvykle nízkou latencí.

"Představení těchto nových síťových možností posouvá systém dLive na špičku ve světě technologií pro digitální mixážní systémy.“ Tvrdí Dr. Rob Clark, vedoucí oddělení výzkumu a vývoje společnosti Allen & Heath. „Náš tým momentálně soustředí velké úsilí pro maximální podporu rostoucí komunity uživatelů dLive.“