PRODANCE distributorem lotyšské firmy Sonarworks

Od října tohoto roku je firma PRODANCE  distributorem značky Sonarworks pro Českou Republiku.

sonarworks-czech-republic

Lotyšská firma Sonarworks se zabývá vývojem kalibračního software pro studiové monitory a sluchátka a patří v daném oboru ke světovým přeborníkům.

Od svého založení v roce 2012 se značka Sonarworks zapsala do povědomí celé řady světových producentů, výrobců studiových monitorů a studiových techniků jako výrobce nástroje, který digitálně kompenzuje  fyzické nedokonalosti místností, sluchátek a studiových monitorů a takto zaručuje aby každý slyšel to, co opravdu má slyšet.

 Sonarworks má své sídlo v bývalém filmovém komplexu na adrese Smerla iela v hlavním městě Lotyšska Riga.

„Budova, ve kterých v současné době sídlí naše firma a kde bylo také postaveno naše vývojové studio byla původně určena k citlivé práci s filmovými negativy.“  Vysvětluje Helmuts Bems, CEO a spoluzakladatel společnosti. „Během natáčení a filmové post-produkce  je velice důležité vyvarovat se ambientním vibracím prostředí, které vzniká u přilehlých silnic a dalších komunikací.“

sonarworks_prodance_screenshot

„V současné době je vytvářeno a konzumováno velké množství hudby, vcelku běžně však dochází k vypuštění původního záměru umělce, definující zvukovou kvalitu a samotný přednes. Velký důraz se klade na kvalitu samotných souborů. Celý řetězec je silný pouze tak jako jeho nejslabší článek a samotná reprodukce dost často kazí celkový dojem z přehrávané hudby.“  Vyjádřil se Bems.

Pozitivní a hřejivé recenze od držitelů Grammy a celá řada odborných referencí definují vysokou kvalitu produktů.

Software Reference 4  využívá patentovanou SR technologii, která po naměření vyrovnává frekvenční charakteristiku  a odstraňuje takto nechtěné zabarvení zvuku a zajišťuje vyrovnaný referenční poslech napříč  sluchátky a studiovými monitory.

sonarworks_prodance_screenshot_2

Nyní software Sonarworks naleznete v nové řadě studiových monitorů ADAM Audio A do které patří reproboxy:A4VA77HA7VA8H SPEAKER AA8H SPEAKER B