Přednosti práce s iLive MixRacky bez použití pultu

Potřeby zvukařů, zajišťujících průběh velkých či středních festivalů a kulturních akcí, stejně jako pokročilé instalace, kladou důraz na vysoký výkon v oblasti digitálního mixování. Kompaktní rozměry a vlastnosti ideální pro transport činí z mixážního systému iLive spolehlivé řešení. Architektura a nástroje pro ovládání pomocí laptopu nebo iPadu umožňují snadnou obsluhu mixážního procesu i na těch nejrozsáhlejších akcích.

Allen & Heath je průkopníkem filozofie možnosti obsluhy MixRacku bez nutnosti zapojit ovládací pult. DSP mozek, umístěný v jádru MixRacku podněcuje inovativní postupy ve způsobu interakce pomocí iPadu, laptopu nebo dálkového ovládání PL. Aktuálně se na trhu nachází mnoho bezdrátově ovládaných digitálních mixážních systémů, ale žádný zatím nedosáhl špičkových parametrů a flexibility systému iLive.

Možnost offline konfigurace pomocí softwaru iLive Editor umožňuje důkladnou přípravu na show, pokud jste zrovna v autě nebo v kanceláři. Samozřejmostí je také výměna a následná aplikace dat s ostatními zvukaři a překážky neklade ani bezdrátové připojení většího množství PC nebo Mac laptopů a dotykových tabletů.
iLive Editor je k dispozici bezplatně na stránce http://www.allen-heath.com/downloads/

Nyní je možné ve stejný moment bezdrátově nastavovat odposlechové cesty pomocí laptopu na pódiu, kdy druhý zvukař ovládá z FOH zbytek MixRacku. Nově také existuje možnost v iLive editoru vytvořit „virtuální pult“ a tímto uživatelsky definovat ovládací prvky a vrstvy.

Klíčové vlastnosti IDR MixRacků


Bezkonkurenční zvuková kvalita
V MixRacku iDR byl použit nejvyšší stupeň kvality mikrofonních předzesilovačů s rozsahem 80dB a ovládacím rozlišením 1dB. Zároveň poskytuje velmi nízkou latenci a špičkovou zvukovou kvalitu celé signálové cesty.

Flexibilní digitální mixážní systém
Software iLive Editor umožňuje snadný routing vstupů a mixů pro vytvoření optimalizovaného pracovního prostředí, které lze samozřejmě ukládat a znovu načítat jako scény. Editor také poskytuje svobodu v konfiguraci sběrnic, jako jsou mono/stereo aux vstupy, skupiny, matrix a master.

Offline Editace
Konfigurace pracovní šablony pomocí softwaru Editor je možná v letadle, v autobusu nebo v kanceláři. Je velice snadné načítat data zvukařů-hostů a editovat jejich nastavení před samotným přenesením dat z USB klíče do pultu.

Online kontrola
Kombinace laptopu/iPadu a libovolného iDR MixRacku představuje pravděpodobně nejkompaktnější a zároveň cenově nejdostupnější 64 kanálovou sestavu pro živé mixování. Pro oddělené ovládaní FOH/odposlechových cest lze snadno připojit druhý laptop nebo iPad.

Dálkové ovládání
Alternativou pro kontrolu parametrů MixRacku představuje MIDI protokol a ovládací panely řady PL. Nejlépe se na zmiňované použití hodí modely PL-6 nebo PL-10, které jsou vhodné pro osobní monitoring hudebníků, zprostředkující regulaci in-ear a pódiových odposlechů. Představují také vynikající ovládací rozhraní pro pevné instalace, kdy je v případě kontroleru PL-10 možné vyvolávat nastavené předvolby bez nutnosti fyzicky nastavovat ovládací prvky.

Dante, MADI, Waves a další
iLive umožňuje připojení systémů třetích stran pro vícestopé nahrávání a digitální dělení pomocí podpory 64 kanálových obousměrných síťových karet ACE™, Dante, ES, MADI, ADAT, Aviom™ a Waves. Tyto lze vložit přímo do čelní strany MixRacku a jejich rozpoznávání probíhá zcela automaticky.

Prémiová kvalita efektů
iDR obsahuje sadu uznávaných 64 gate a de-esser algoritmů, 96 kompresorů a limiterů, dále 112 parametrických ekvalizérů, 32 grafických ekvalizérů a 96 delay efektů. Na jeden vstup/výstup lze aplikovat 8 efektů v režimu send/return nebo insert.

Grafické ekvalizéry
K dispozici jsou 4 druhy grafických ekvalizérů na všech Mix výstupech s RTA displayem nad tahovými fadery. Tato funkce je samozřejmě dostupná také v iLive MixPad iPad aplikaci.

Osobní monitoring
iLive je plně kompatibilní s osobním monitorovacím systémem ME pro skutečně nezávislé lokální sub-mixy s 40 kanálovou distribucí přes CAT5 připojení.

Možnosti rozšíření
Expander xDR-16 přidává vstupy a výstupy k výkonné 64 x 32 DSP jednotce, která je srdcem každého iLive MixRacku a tímto představuje skutečně efektivní způsob jak získat ještě vyšší kapacitu systému iLive.

Redundantní zdroj
Volitelný redundantní zdroj iPS10, který plynule přepne napájecí modul v případě selhání jednoho ze zdrojů.