Nové instalační zónové mixy Allen&Heath GR 3 a GR 4

Allen & Heath představuje dva nové instalační mixpulty GR3 a GR4 navržené pro jednoduché avšak komplexní řízení distribuce hudby a hlášení do více ozvučovaných zón v barech, restauracích, obchodech nebo sportovních zařízeních. Pulty GR3 a GR4 mají bohaté možnosti nastavení a jsou ideální pro aplikace s více zdroji signálu, které vyžadují specifické nastavení priorit.
Oba pulty zabírají v racku prostor 1RU, jsou osazeny mikrofonním vstupem na předním panelu pro pohotové zprovoznění mimořádných hlášení a lze je ovládat pomocí volitelných dálkových ovladačů.

Inovativní možnost selektivního zpřístupnění ovládacích prvků umožňuje správci zařízení nastavit, které ovládací prvky budou přístupné pro každodenní použití.

GR3 má dva mikrofonní vstupy a dva stereo vstupy, a GR4 má čtyři mikrofonní vstupy, čtyři stereo vstupy a navíc konektor Jack 3,5mm na předním panelu pro připojení přenosných zdrojů, jako je iPod. Obě jednotky mají 2 stereo výstupy, GR4 navíc další 2 mono výstupy.

 

Do zóny 1 a 2 lze nastavit individuální mixy ze všech vstupů. Pro konfiguraci mixů pro zóny 3 a 4 existuje více možností díky přepínači stereo/mono. Na všech mikrofonních vstupech lze ovládat Gain a 2 pásmový ekvalizér. Na výstupech 1 a 2 lze ovládat 2 pásmový ekvalizér. Je k dispozici více pracovních režimů: primární a sekundární s funkcí potlačení hudby při hlášení (lze nastavit velikost útlumu a časy Hold a Release), režim nouzový a režim Juke Box.

 

Lze připojit až dva dálkové ovladače PL-14, případně další analogové dálkové ovladače a začlenit zařízení do systému s alarmem, požární signalizací apod.

 

Ian Thomas, specialista Allen&Heath pro instalace říká:
"Pulty GR3 a GR4 rozšiřují naší úspěšnou řadu analogových instalačních mixpultů GR, populární díky své nekompromisní kvalitě zvuku i konstrukce u instalačních firem po celém světě, přičemž přinášejí vylepšené rozhraní, pečlivě vybrané funkce a velmi konkurenceschopnou cenu."

 

Mix


Individuální mix a volitelné ovládání všech vstupů ve vztahu k zónám Z1 a Z2

Dynamika


Zisk a dvoupásmový ekvalizér na všech mikrofonních vstupech s přídavným dvoupásmovým ekvalizérem na výstupech Z1 a Z2

Režim primárního mikrofonu


V případě detekce přítomnosti audio signálu na kanálu MIC1 dojde ke snížení hlasitosti podkresové hudby na přednastavenou úroveň během celého hlášení, mikrofony MIC 2-4 jsou ztlumeny úplně. Priorita MIC1 je označena pomalým LED blikáním.

Potenciometry pro nastavení zisku a hlasitosti lze z důvodu neautorizované obsluhy vyjmout a uzavřít krytkou (Krytky jsou součástí balení)

Volitelné režimy pro instalace zahrnují:

• režimy pro volbu primárního a sekundárního mikrofonu
• Ideální pro vytvoření priority pro mikrofonní kanály z důvodu snadného prolínání hlášení
• režim pro alarm
• Pro použití se systémy třetích stran v nouzových situacích. Ztlumí všechny vstupy kromě MIC1.
• režim Juke box
• Umožňuje vytvoření priority pro připravená hlášení a programová sdělení (např. sportovní kanály).

Pokročilé vlastnosti


Po vstupu do programovacího režimu lze nakonfigurovat následující parametry:

• Ducker attenuation
• Ducker hold time
• Ducker release time
• Music crossfade time
• Jukebox hold time
• Jukebox release time