Naskladnili jsme novinku RCF NX-L 44 A

Naskladnili jsme nový reprobox značky RCF, model NX L44-A, který pokračuje v odkazu NX L24 –A. V kostce se jedná o štíhlou variantu vůči objemnému, klasickému konceptu 15'' + 2'' který zabírá mnoho místa jak při transportu tak při samotné aplikaci.

NX L44-A je vybaven třemi 10'' reproduktory, spodní měnič dosahuje až 45 Hz a umožňuje tak používání jako plnohodnotný Fullrange reprobox. O vyšší pásma se zde stará neobvyklý kompresní driver s 3'' cívkou a speciálním asymetrickým zvukovodem, který vytváří téměř lineární charakteristiku zvuku (point source). Přímo pod výškovým driverem dochází k rozšíření o 30° pro vyváženější nearfield přednes a nahoře naopak najdeme omezení na 5° pro pokrytí delších vzdáleností. Konstrukce takto umožňuje soustředit celkový výkon a energii a „posílat“ ji dále do prostoru.

Jedná se o aktivní box "poháněný" digitálním dvoukanálovým zesilovačem v bi-amp režimu o souhrném výkonu 1400 W (peak). Samozřejmostí je také vybavení DSP modulem zajištujícím přirozenou reprodukci a ochranu reproduktorů. Reprobox je navržen pouze pro použití ve vertikální poloze.

Profesionálové jistě znají zvučení typických městských slavností, kde pro konvenční Line Array systém není prostor a zároveň použití běžných reproboxů není dostačující z důvodu krátkého dosahu. NX L44-A lze snadno zavěsit nebo postavit a v kombinaci s třemi aktivními subwoofery osazených 18'' reproduktory získáme opravdu výkonný systém s efektivním pokrytím.