Instalace QU-32 v keňském kostele

karura

Jedním z dalších zajímavých míst, kde byla provedena instalace kompaktního digitálního mixážního pultu Allen & Heath QU-32, je kaple Karura v keňském Nairobi.


Kaple Karura byla založena v roce 1996 a po 20 letech své existence se rozrostla do takových rozměrů, že dokáže pojmout až 1600 lidí. Aby se mše a jiné události, které se v kapli odehrávají, staly přívětivějšími, nastal nejvyšší čas na obnovu tamního zvukového systému a výměnu analogového mixpultu za nový digitální.

Instalaci měla na starosti keňská firma Paxt, která do instalace zahrnula kompaktní digitální mixážní pult Qu-32, který odpovídá požadavkům vysoké kvality zvuku, schopnosti ovládat 32 kanálů na jedné vrstvě, nabízí integrované efekty, jako jsou klasické a gejtované dozvuky, delaye a modulační efekty vycházející z touringové řady iLiveFX, ale také díky jednoduchosti ovládání a možnosti vyššího počtu výstupů.
Vedle nového mixážního pultu proběhla také inovace zvukového systému, konkrétně aktivního line array od značky dB Technologies - T4s, který zde instalovala společnost Creations Ltd.

 

Zvukový technik Mr.Kaka je s výběrem mixážního pultu velmi spokojen:

"Dovolím si říct, že nová instalace doslova probudila kapli Karura k životu. Lidé, kteří v minulosti chodívali na mše později, jsou nyní dochvilní a nenechají si jedinou mši ujít!"

"Systém zní skvěle. Většina mých instalací je od základu vybavována řadou mixážních pultů QU. Doporučuji ho jakékoliv církvi, která si chce užít skvělý zvuk" dodává projektový manažer, Mike Rutherford.