Instalace procesorů iDR a mixážního systému GLD v nové univerzitní budově v Koreji

Digitální signálové procesory iDR-8 a mixážní systém GLD-112 výrobce Allen&Heath byly nově nainstalovány v právě dokončované budově Inha University v městě Incheon v Jižní Koreji.

Univerzita založená v roce 1954, známá svými inženýrskými programy, oslavila 60. výročí své existence výstavbou budovy, která bude dokončena v únoru 2016 při investičních nákladech téměř 38 milionů dolarů. Nová budova má celkem 16 podlaží, která obsahují sály, učebny, laboratoře a kanceláře.

Mixpult GLD-112 je spolu s dálkově ovládaným mixrackem AR2412 instalován v hlavním auditoriu v přízemí, kde budou probíhat konference, nejrůznější prezentace i živá vystoupení.

"Univerzita nemá pro auditorium vyhrazeného zvukaře, takže jsme potřebovali pult, který lze jednoduše nastavit a je snadno použitelný pro personál daných akcí. GLD byl vybrán především pro jednoduchou nastavitelnost presetů a výběr scén" říká Kim Gyeongeon ze společnosti Daeyoung Media Technology, která má na starost AV techniku v objektu.

V 10 přednáškových sálech a 2 laboratorních místnostech je pak instalováno celkem 12 digitálních signálových procesorů iDR-8 spolu s 12 dálkovými ovladači PL-6, které budou zajišťovat úpravu a distribuci zvuku.

Každá posluchárna je vybavena nejmodernější technikou, včetně inteligentního pultíku s možností přenosu poznámek načrtnutých dotykovým perem na velkou nástěnnou obrazovku a možnosti efektivního využívání nejrůznějších výukových multimediálních souborů z vestavěného PC. Procesory iDr zpracovávají veškeré audio signály zvukového systému, jehož součástí jsou mimo jiné připojené drátové i bezdrátové mikrofony, PC jako zdroj digitálního audia, CD přehrávače aj.

"Zařízení Allen&Heath řady iDR umožňují uživateli snadno ovládat celý integrovaný audio mixážní systém. Procesor iDR-8 lze umístit mimo dohled a klíčové parametry pohodlně řídit pomocí ovládacích panelů PL-6 vybavených tahovými potenciometry“ vysvětluje pan Kim.