Firmware update pro mixážní systém dLive V2.0

dlive_V_2_prodance

Firmwarový update pro mixážní systém dLive, verze V2.0 přináší novou éru kreativního živého zpracování a efektů. Díky vývojářskému týmu Allen & Heath došlo k integraci zcela nových pokročilých funkcí pro bezvadnou optimalizaci pracovního postupu, redefinující možnosti konzole.  

Sada RackUltra FX, poháněná novou hardwarovou akcelerační kartou RackUltra FX, přináší 10 nových algoritmů zahrnujících korekci a posun výšky tónu, inteligentní harmonizéry vokálů, studiové reverbové efekty, saturaci a zkreslení, které konkurují i nejpokročilejším pluginům na trhu. 

Výkonné zlepšení pracovního postupu

Nejde jen o efekty. dLive V2.0 také vybavuje inženýry nástroji pro zrychlení jejich pracovního postupu a zlepšení zážitku z mixování. 

dlive_cuelist

* Systém Cue List byl přepracován, aby zjednodušil tvorbu cue seznamů pomocí manuálních a automatických možností přečíslování a uživatelsky definovaného MIDI recall, navrženého pro rychlá a dynamická představení a vysoce automatizované show komplexních divadelních aplikací.

 dlive_action

* Nová výkonná funkce Action usnadňuje složitou automatizaci a přináší pokročilé funkce napříč více kanály, jako je routing a nastavení úrovní, vstupy ABCD, processing a insert in a out , ale také kompletní změnu vašeho rozložení stripů jediným stisknutím tlačítka SoftKey. 

dlive_channel

* Knihovna kanálů byla rozšířena o "Mix contributions", což znamená, že vaše nastavení kanálů nyní mohou být uloženy včetně všech dat obsahující také nastavení send/return, processingu a vašeho názvu s barevným označením.

 rack_ultra

Hardwarová RackUltra FX Karta přinášející efektový processing RackUltra FX je dostupná jako upgrade pro stávající MixRacky. Karta přidává do libovolného systému dLive 8 RackUltra FX enginů – včetně vyhrazených vstupních a výstupních stereo kanálů a přídavný parametrický ekvalizér (PEQ) a dynamiku na vstupu a výstupu každého FX enginu– do jakéhokoli systému dLive, aniž by spotřebovávala některou z 64 sběrnic platformy, 128 kanálů nebo 16 slotů RackExtra FX. Kombinací FPGA technologie Allen & Heath s ARM processingem karta otevírá platformu pro další generaci vestavěného zpracování a efektů.

Karta bude dostupná v červenci 2024.

reverb_1

Reverby  

Dva zbrusu nové reverby využívají výpočetní kapacitu karty RackUltra FX k dosažení dosud nevídaného realismu přímo v mixážním pultu. 

* Spaces Reverb Designer je algoritmický reverb postavený na rekonstrukci fyzických prostorů s ohromujícím realismem, který je obvykle spojován s vysoce kvalitními hardwarovými jednotkami. Spaces umožňuje uživateli navrhnout si vlastní prostor, od prostředí s krátkým ambientním dozvukem či prostředí a malé místností včetně komor, hal a s dozníváním delším než je 60 sekund. 

* Plate Reverb Designer je věnován replikaci charakteristického dozvuku a “ocasu” plechového reverbu, s možností výběru z několika materiálů plechu, aby vyhovovaly zdrojovému materiálu. 

vocal_processing_dlive_prodance

Zpracování vokálů: Výška tónu

Poprvé na profesionální živé konzoli lze dosáhnout studiové kvality korekce výšky tónu, posunu a mřížkování bez potřeby externího softwaru nebo hardwaru. 

* Vocal Tuner je navržen pro přirozeně znějící korekci výšky tónu s minimálními slyšitelnými artefakty, vhodný pro všechny žánry hudby a jakoukoli situaci, kde může interpret potřebovat jemnou pomoc. 

* Vocal Gridder poskytuje rychlejší, méně přirozeně znějící korekci výšky tónu, jak je slyšet na nesčetných hip-hopových, popových, trapových a moderních country produkcích, kde noty „přeskočí“ na cílový tón téměř okamžitě. Oba efekty Vocal Tuner a Vocal Gridder mohou být nastaveny tak, aby sledovaly globální tóninu nebo zvolenou notu s možnostmi pro durové, mollové a chromatické stupnice, které mohou být přizpůsobeny preferencím uživatele pomocí notového editoru. 

* Vocal Shifter radikálně mění vokály s ovládáním formantu a možností posunout vokál nahoru nebo dolů až o 12 půltónů. Vocal Shifter může produkovat cokoli od zdvojení výšky tónu po nereálné robotické a nepřirozené “stárnucí” efekty slyšené v EDM a dalších elektronických žánrech. 

harmoniser_dlive_prodance

Zpracování vokálů: Harmonizéry  

Zpracování vokálů na systému dLive je dále vylepšeno přidáním tří harmonizérů. 

* Quad Voice Harmoniser generuje až 4 hlasy přirozeně znějící vokální harmonie, specifikované v hudebních intervalech pro jednoduchost, které sledují buď globální tóninu, nejbližší notu, nebo MIDI vstup. 

* Dual Auto Key Harmoniser přidává až 2 hlasy harmonie, využívající stejný engine jako Quad Voice Harmoniser, ale s rozšířením o inteligentní režim Auto-Key, kde polyfonní zdroj jako kytara nebo klavír může být použit k automatickému určení tóniny v reálném čase. 

* MIDI Harmoniser vytváří harmonie na základě externího MIDI vstupu, z DAW nebo z živě hraného a zahrnuje monofonní režim s parametrem glide pro zajištění portamenta mezi notami, plus polyfonní režim pro až 4 hlasy kontrolovatelné harmonie. 

distortion_dlive_prodance

Zkreslení (Distortion)  

Kolekci efektů V2.0 RackUltra FX doplňuje nápaditá sada zkreslení a saturátorů.

* Saturation nabízí 5 analogových modelů saturace, pokrývajících vše od jemného a hladkého pohonu pásky po germanium a ventilový crunch, s jednoduchými ovládacími prvky tvarování tónu včetně Tilt EQ a LPF/HPF. Saturace může být použita na jednotlivé zdroje nebo sběrnice pro jejich zahřátí, přidání špinavého okraje, nebo vytvoření tenkého, úzkopásmového efektu. 

* Amp+Cab Distortion modeluje harmonicky složité charakteristiky kytarových a basových zesilovačů a emuluje různé klasické odezvy komb, přímo uvnitř vašeho dLive. Jakákoliv kabinet může být použit s jakýmkoli zesilovačem pro maximalizaci zvukových možností.

 

Update obsahuje následující efektové procesory:  

RackUltra FX Suite 

* Reverb: 

    * Spaces 

    * Plate Designer 

* Pitch: 

    * Vocal Tuner 

    * Vocal Gridder 

    * Vocal Shifter 

* Harmonizéry: 

    * Quad Voice Harmoniser 

    * Dual Auto Key Harmoniser 

    * MIDI Harmoniser 

* Zkreslení (Distortion): 

    * Saturation 

    * Amp+Cab Distortion 

Akcelerační karta RackUltra FX: 

* 8 slotů RackUltra FX 

* PEQ a dynamika na vstupu a výstupu každého slotu 

* 8 stereo vstupů a výstupů 

 Firmware V2.0: 

* Aktualizace seznamu cue 

* Action

* Náhled režiséra scén 

* Aktualizace knihovny kanálů 

* Hromadný import/export CSV 

* Ganging Dyn8