Exkurze v továrně ADAM Audio

 

V únoru jsme dostali možnost nahlédnout do zákulisí výroby prémiových studiových monitorů značky Adam Audio v Berlíně. Továrna známého výrobce leží ve čtvrti Neukölln, nedaleko městského centra. Objekt je zcela soběstačný a je rozdělený na expedici, výrobu, vývoj, technickou podporu a administrativu. Na každém kroku je zřetelně cítit německá preciznost a úzká spolupráce všech oddělení.

Naše prohlídka začala ve foyer budovy, kde jsme podél administrativní části pokračovali dále do multifunkční haly, která díky svým rozměrům funguje jako kompletační linka a expediční oddělení. Zvláště nás zaujala práce na modelu S7A MK2, největšího ze současné produkce aktivních studiových monitorů Adam Audio a samozřejmě impozantní množství zásilek mířící do celého světa vyrovnaných do vysokých sloupů v zadní části haly.

Následně se po železných schodech dostáváme k oddělení zabývající se výhradně sestavováním a testováním modulů zesilovačů. Z dovážených součástek je na berlínské adrese vše sestaveno dohromady a připraveno pro následnou instalaci do reproboxů. Pokračujeme dále chodbou a před námi se nachází technologické srdce společnosti, zahrnující také výrobu slavného X-ART tweeteru. Práci zde vykonávají převážně ženy, mnohé z nich jsou ve firmě zaměstnány již od samého začátku.
V té zřejmě nejdůležitější části objektu procházíme elegantní, akusticky ošetřenou místností, která je určená pro testování, referenční poslech a marketingové záležitosti. Přímo sousedí s oddělením pro výzkum a vývoj, kde jsme z pochopitelných důvodů nesměli pořizovat obrazovou dokumentaci. Můžeme však prozradit, že se v blízké budoucnosti sortiment Adam Audio rozroste o novinky, které jistě zachytí Vaší pozornost.
Po celou dobu návštěvy bylo možné pozorovat, jak se firma velice svižně zotavila z nedávné recese a podařilo se jí úspěšně obnovit výrobu v plném rozsahu.

 

Tomáš Haberland, PRODANCE

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení